Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Reinhold

Tag Heuer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,jako że bardzo mi się podoba ten model to kupiłem za "parę zł" ten oto okaz:)

na 99% jest to replika ale chciałbym Was zapytać tak na przyszłość-gdzie można kupić taki sam orginał?
 

Pozdr.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żadna replika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żadna replika.

czyli podróbka? Jeżeli coś jest podrabiane to myślę że powinien być pierwowzór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jaki sens jest podrabiać coś co nigdy nawet  nie przypominało orginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jaki sens jest podrabiać coś co nigdy nawet  nie przypominało orginału.

Dla piniędzy kolego :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Zegarmistrz nie może jednoznacznie potwierdzić że to podróbka.A jeśli tak to dobrze zrobiona.Zegarek dość głośno i nietypowo tyka.

Jest bardzo ciężki .Co sądzicie czy to tania czy lepsza podróbka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podróbka i to z tym na samym dnie a zegarmistrz to chyba raczej bateryjkowiec niż zegarmistrz .. nawet radzieckiego budzika bym mu nie powierzył 

a czy lepsza czy gorsza jakie to ma znaczenie?

wartość zerowa, nosić wstyd a sprzedawać przestępstwo 

Ustawa Prawo własności przemysłowej 

Art. 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

jak widzę to obłażące coś na deklu to bałbym się założyć na rękę aby uczulenia nie dostać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Panie Prezesie.Tanie mięso to psy jedzą.Też jestem zdania że nie warto afiszować się przedmiotami marnej jakości i obciachowych typu Skoda,VW ,i cała klasa średnia.Jak się wozić to markami lux premium i koniecznie z salonu.Nie wyobrażam sobie jazdy sprowadzonym pojazdem z niemiec gdzie wcześniej ktoś pierdział w fotel.

 

p.s. na kręcone liczniki też jest paragraf.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to oryginał, dobrze wykonany, zegarmistrz rzeczywiście mógł mieć problem z oceną. Klasa sama w sobie lux premium jak samochody, którymi jeździsz. 

Jak będziesz nosił ten piękny okaz to musisz się uzbroić w tarczę przeciw zazdrosnym spojrzeniom innych. Niech nosi się dobrze i uważaj na osiedlowe bramy, żeby Ci ręki nie ucięli przez to cudo.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinhold, każda podróbka zegarka, choćby była nie wiem jak dobra jest nie godna noszenia, tymbardziej zakupu.

Porównanie do samochodów co najmniej nie na miejscu.

A ten to jest okaz wyjątkowo podły, podróbka sortu najgorszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie Panowie,zażartowałem z tym postem.Doceniam Waszą wiedzę i dobrze że oceniacie uczciwie jak jest.Niemniej jednak warto pamiętać że nie wszystkich stać jest na lux za 10tys.co nie oznacza oczywiście że warto mieć podróbki.To jest kradzież marki i nie ulega to wątpliwości jednak jeśli ten zegarek nie jest modelem skopiowanym bo nigdy nie było takiego oryginału a dodatkowo osoba nie ma świadomości że istnieje taka marka :rolleyes:  a bardzo mu się podobał i kupił na wczasach w Turcji /Czym moralnie różni się zakup zegarka w turcji od podkoszulki? którą zapewne kupiliście a na bank była to podróba.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie mam podrabianych rzeczy. Żadnych, ani podkoszulków, ani majtek, o zegarkach nie wspomnę. Wolę kupić plastikowe Casio za sto złotych, niż jakąkolwiek podróbę.

Howgh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli że jak ktoś był choć raz na wczasach w Turcji lub Tunezji to siłą rzeczy kupił w kiosku coś podrobionego(bo innych tam nie ma) choćby klapki bo zapomniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Turcji kilka razy i nigdy nie kupiłem tam podróbki. Mam wrażenie, że próbujesz znaleźć usprawiedliwienie, a wystarczy mieć zasady. Zasada numer jeden- nie kupuję podrobionych towarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.żeby nie popełnić  podróbki poproszę o pomoc w ocenie omegi którą podałem w innym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego prawie każdy ,kogo uświadamiamy na temat podróbek wyskakuje z taką populistyczną pseudologiką cytat

"Też jestem zdania że nie warto afiszować się przedmiotami marnej jakości i obciachowych typu Skoda,VW ,i cała klasa średnia.Jak się wozić to markami lux premium i koniecznie z salonu."

po pierwsze jest cała masa porządnych i fajnych zegarków które kosztują kilkaset złotych a nie dziesiątki tysięcy.. i nie są podróbkami.

A gdzie przepraszam ja napisałem ,że obciachem jest nosić TANI zegarek ?? lub gdzie napisałem że zegarek zaczyna się od 10 000 zł??

chyba Skoda czy WV czy Dacia nie są podróbkami ,więc co za za porównanie ??

po drugie masa oryginalnych zegarków z drugiej ręki jest tanio do kupienia, więc co to za bzdury pisania auto tylko z salonu !!

 

jakbym miał odwrócić argumentację to napisałbym ,że niezamożność nie uprawnia do złodziejstwa , którym jest podróbkarstwo ,

W życiu nie kupiłem podrabianych gaci, koszulki czy zegarka . Wolę tansze oryginały i tyle w tym temacie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem przyznaję Wam rację w każdym poście a moj był żartobliwym podsumowaniem mojej niewiedzy.

Jednocześnie bardzo rygorystyczne bywają tu podsumowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.