Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Pootas

Problem z dniami tygodnia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pootas
Szanowni forumowicze,

Jestem posiadaczem zegarka Orient Starfish (FEM7J00AW9) i mam z jego działaniem pewien problem. Zegarek ten posiada funkcję pokazywania dni tygodnia w dwóch językach (angielskim i hiszpańskim). Dni ułożone są naprzemiennie tj. dzień po angielsku, dzień po hiszpańsku, po angielsku, po hiszpańsku itd. Zegarek powinien więc w nocy przeskakiwać jeden dzień tak, aby następny pokazywany był kolejnym dniem tygodnia w tym samym języku co poprzedni pokazywany dzień, czyli np. z Monday na Tuesday, pomijając przy tym hiszpańską nazwę. I rzeczywiście, tak się dzieje, niestety nie zawsze. Czasem zegarek poprawnie przeskakuje dzień hiszpański, a czasem nie i np. z Monday, zamiast Tuesday, robi się hiszpański poniedziałek. Wadę zauważyłem może z tydzień temu, wcześniej nie przypominam sobie żeby zegarek miał takie problemy, pamiętam tylko jedną sytuację, że nie przestawił się poprawnie. Zegarek ma zaledwie 2 miesiące i wada ta bardzo mnie niepokoi. Być może powiecie mi jak poradzić sobie z tym problemem i reklamacja nie będzie tu konieczna. W internecie znalazłem bowiem kilka tematów odnośnie tego problemu, jednakże rozwiązania tyczyły się inaczej działającego mechanizmu, mianowicie dni ustawiane były koronką a u mnie jest to taki guziczek. Proszę o pomoc i z góry dziękuję za poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma dwa miesiące to zanieś na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pootas

W karcie gwarancyjnej mam zapisane "Na zegarki marki Orient udzielamy gwarancji na okres 24 miesięcy od daty zakupu. Jeżeli w trakcie prawidłowego użytkowania ujawnią się wady ukryte zegarek zostanie naprawiony. Klient powinien zgłosić zegarek do naprawy w punkcie sprzedaży." Rozumiem, że takim wypadku muszę odsyłać zegarek na drugi koniec Polski i liczyć, że kurier nie przerobi go na pył. Trochę lipa, myślałem, że Orienta można naprawić w każdym autoryzowanym serwisie, np. tym w Warszawie. Może mi ktoś powiedzieć, czy słyszał już o podobnych przypadkach z tym datownikiem w Orientach. Jeżeli jest to bardziej powszechna wada tego modelu, to pewnie będę żądał zwrotu pieniędzy z tytułu rękojmi, w innym wypadku wystarczyłaby mi naprawa. Czy np. w Mako lub Rayu zdarzają się też takie cyrki? Byłbym w stanie zapłacić za droższy model, byle tylko mieć pewność, że zegarek pochodzi cacy. I jeszcze jedno pytanie. Mój zegarek posiada przeźroczysty dekiel, przez który widoczna jest rysa (znajduje się wewnątrz). Mogę również się o to czepiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot Euro w Warszawie. Wszystkie naprawy gwarancyjne tam trafiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pootas

To znaczy, że mogę udać się z zegarkiem bezpośrednio do nich? Będą chcieli go naprawić, skoro w karcie wyraźnie jest napisane, że powinienem zgłosić się do punktu sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zgłosić się do punktu sprzedaży najbliższego Twojemu miejscu zamieszkania. Nie musisz wysyłać go nie wiadomo gdzie.

Możesz zadzwonić do Poljota i dowiedzieć się wszystkiego z pierwszej ręki. Na stronie masz numer telefonu i adres mailowy. Odpowiadają dość szybko na maile. Może nie tak, jak serwis Dolińskiego, ale szybko :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pootas

Ok, serdecznie dziękuję za pomoc. W takim razie skontaktuję się w z nimi mailowo i wypytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem to samo. Zdjęciami nowego nabytku na forum jeszcze się nie chwaliłem, ale jestem dumnym posiadaczem Big Mako :) Jeżeli chodzi o nabytek z Orienthuren to też mogę zanieść go do sklepu sprzedającego Orienty? Co do tego dnia tygodnia, przełączyłem go na odpowiedni w języku anglosaskim i poczekam tydzień- dwa. Zobaczymy, może mu się odwidzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy wszyscy z tymi sklepami? Jak się odda do sklepu, to jest automatycznie cała procedura o tydzień wydłużona. Na stronie serwisu jest numer telefonu, adres mailowy. Poza tym w serwisie jest duża szansa na rozmowę z fachowcem a nie panienką, która nie ogarnia tematu.

No chyba, że chodzi o rozmowę z ładną dziewczyną w sklepie. To już zaczynam rozumieć....... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Firma Poljot Euro zapewnia autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zegarków pochodzących z naszej dystrybucji." - czy obejmuje też zegarki spoza ich dystrybucji- tak jak pisałem wyżej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Firma Poljot Euro zapewnia autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zegarków pochodzących z naszej dystrybucji." - czy obejmuje też zegarki spoza ich dystrybucji- tak jak pisałem wyżej? 

Tak, tylko odpłatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar z niemieckiego sklepu naprawią bezpłatnie. Ja nie miałem z tym problemu. Musi oczywiście posiadać ważną kartę gwarancyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pootas

W takim wypadku mam nadzieję, że naprawią. Wróciłem z roboty i zabieram się za pisanie do nich, jak przyjdzie odpowiedź i sprawa się wyjaśni to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń jutro. Jak będziesz wysyłał zegarek do serwisu, to sobie maile z nimi popiszesz.

No przynajmniej u mnie się taki schemacik sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pootas

Ale ja zamierzam oddać im go osobiście, pisałem przecież, że mam kilka kilometrów do tego ich Poljota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to poczta kurierska przestała działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pootas

Obawiam się, że nie rozumiem. Dlaczego miałbym go wysyłać kurierem, przecież właśnie tego chciałbym uniknąć. Jeszcze brakuje, żeby mi kurier kompletnie rozwalił to cacko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem sam się naprawił. Po dwukrotnym przestawieniu (raz po przyjściu paczki, i raz po zmianie dnia z nd/pn) od trzech tygodni jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że ten problem z datownikiem jest w Orientach w zegarku ojca dzień tygodnia ustawiony na język ang cały tydzień jest dobrze i w poniedziałek wskakuje niedziela po hiszpańsku.zegarek ma rok a usterka była od początku,teraz jest w serwisie czeka na naprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasomierz odebrany po tygodniu w Poljot serwis i wyczyszczono,wyregulowano oraz nasmarowano mechanizm zmiany daty.sprawdzono szczelność teraz tylko obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się dziś data zmieniła? Serwis pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem był taki że w poniedziałek wskazywał niedziele po hiszpańsku a do niedzieli tylko kilka dni.dam znać.więc do tej pory wszystko jest ok,dni zmieniają się i pokazują dobrze.czyli serwis się wykazał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.