Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Trotek

Akribos XIV zatrzymuje sie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dostałem w prezencie zegarek Akribos XIV mechaniczny, problem jest w tym ze codziennie muszę go nakręcać bo sie zatrzymuje, dodatkowo w ciągu dnia jak nic nie robię tez potrafi sie zatrzymać. Zegarek wyglada na oryginalny, mam pudełko i dokumenty po angielsku do niego... czy coś robię złe, czy z takimi zegarkami trzeba sie jakoś inaczej posługiwać bo nigdy nie miałem mechanicznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w pudełku, na papierach jest niby USA, nie podejrzewałem ze będzie to podróba :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle podróba, co tani Chińczyk. Niestety tanie chińskie mechanizmy raz działają, raz nie - jak się trafi :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno, szkoda bo zegarek bardzo ładny i z tego co wiem to kosztował Ok 400 zł wiec tym bardziej nie sądziłem ze będzie to Chińczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400 PLN to z mechanicznych można kupić tylko chińczyki i rosyjskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno, szkoda bo zegarek bardzo ładny i z tego co wiem to kosztował Ok 400 zł wiec tym bardziej nie sądziłem ze będzie to Chińczyk

 

400zł to mało za mechaniczny zegarek, jak pisał Kolega powyżej - tylko zegarki rosyjskie i chińskie mieszczą się w 400zł, i to też nie z tych droższych...

 

Masz do wyboru:

1. wywalić

2. nakręcać codziennie jak zegarek mechaniczny

3. zanieść do zegarmistrza, który nie boi się chińczyków (wielu nie chce na chińczyka nawet spojrzeć), żeby powiedział, co jest z zegarkiem nie tak, bo czasem jest to oczywiste, a czasem nawet naprawialne.

 

Niestety przeszukanie zdjęć w sieci nie dało mi jasnej odpowiedzi na to, jaki konkretnie mechanizm zastosowano w modelu XIV (XIV to model, czy integralna część nazwy firmy :)  ?) - ten akurat producent stosuje coś, co wygląda jak klon Seiko oraz standardowe chińskie klony Miyoty.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem też Akribosa na Anitasie, ale w tym przypadku z opisu wynika że to automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anitasy też stosują.

Chyba że... Właśnie - na pewno masz automat :D ???


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 400 PLN to z mechanicznych można kupić tylko chińczyki i rosyjskie

Pozwolę sobie jeszcze dodać że w tej cenie można z mechanicznych zegarków kupić jeszcze coś z zegarków HMT / india / lub coś z orienta np na "bezcłowej wyspie"...mówimy o zegarkach nowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMT jeszcze żyje? bo coś mnie kiedys doszły słuchy, że nie...

 

Co do tanich Orientów, to faktycznie jakościowo lepsze od Akribosa, ale też trochę loteria.

Zwłaszcza jeśli chodzi o dokładność chodu - te najtańsze mają szeroka rozpiętosć normy i 30sek/dobę to normalka.

 

Można to regulować, ale znów w autoryzowanym punkcie, żeby nie stracić gwarancji, itd.

Seiko 5 z najtańszych serii wydają się mieć umiarkowaną trwałość - piątka mojego brata (taka za cztery stówki) była już dwa razy (w ciągu 10 lat) w serwisie (czyli niby tak, jak powinna), a mimo to jest zużyta, wahnik ma luz , a wyregulować tego po prostu się już nie da. Oczywiście, to tylko jeden zegarek, ale jednak...

 

Z moich doświadczeń "najpewniejszym" mechanizmem wśród tanich zegarków mechanicznych to Miyota 8200.

Zdarzają się im fabryczne defekty centralnej sekundy (skacze, jeśli ma za słaby docisk), ale to niezawodne i dość pancerne mechanizmy.

Do tego można nosić aż padnie i po serwisie znów często działa jak nowy ;)

 

Tylko obecnie większość zegarków na 8200 to już większy koszt, kiedyś za 4 stówki dało się kupić bez problemy.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMT splajtowało kilka lat temu, ale pewnie można jeszcze kupić NOSy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze kojarzę...

W sumie ciekawe, piszemy tu o wielu rzeczach, ale nie o zegarkach z USA ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.