Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radekvintage

Benelux (Belgia, Holandia i Luxemburg)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Kolegów,

 

Chcialbym wyjść z inicjatywa założenia podstolika skupiającego osoby z Forum mieszkające na stale w Beneluxie.

 

Zachęcam do wpisywania. Moze gdyby zebrala sie jakaś większa grupka moglibyśmy zorganizować jakieś kameralne spotkanie tu u nas na miejscu. Po nowym roku?

 

Zaczynam od siebie:

Radek (radekvintage) od paru miesięcy na forum a od paru lat zbieram zegarki naręczne oraz zegary dworcowe, ktore w wakacje staram sie doprowadzać do dawnej świetności.

 

Mieszkam od 10 lat na stale w Holandii. Gmina Overijssel niedaleko Almelo.

 

Zachęcam innych z Belgii, Holandii oraz Luxemburga do wpisów. Pokażmy ilu nas jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi! 

 

Patryk, również Holandia, mieszkam w miejscowości koło Haarlemu. Na obczyźnie od 4 lat.

 

Zarejestrowałem się na forum prawie 6 lat temu, ale zegarki od najmłodszych lat mnie pociągały. W wieku 13 lat świadomie wybrałem zegarek G-Shock po długich szukaniach tego idealnego modelu, zamiast kupić Sony Playstation jak wszyscy moi kumple, więc priorytety od "gówniarza" miałem inne :)

 

Do tej pory nazbierałem kilka zegarków, ale mam nadzieję, że na tym nie koniec :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jest nas dwóch, ale to nie powód, żeby nie ruszyć z tematem :)

 

Wiesz Radku gdzie mógłbym kupić w NL coś takiego?

 

SBAT-003LS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie wiem tego Patryk. Takie akcesoria kupuje z reguly w Polsce. Polecam natomiast nasze "miejscowe" beneluxowe forum zegarkowe http://www.horlogeforum.nl/ gdzie rowniez jest bazarek. Chociaz Ty raczej wolisz przedmioty nowe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna inicjatywa, do ktorej z wielka checia sie przylaczam. Na spotkanie tez z checia reflektuje chociaz pewnie bede mial najdalej :)

Od 5 lat mieszkam w Luxemburgu. A wczesniej mialem 1 roczny epizod w Belgii :)

W kolekcji glównie vintage. Chociaz nie brakuje i G-Shock-ow. A no co dzien wol roboczy - DJ

 

 

post-28650-0-30978800-1482162294_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krzysztof, Bardzo sie ciesze ze nasz stolik Benelux-owy za chwile bedziemy mogli nazwać prawie "brydżowym". Widze z Twoich postów, ze zegarki Vintage z lat 50/60 sa Ci bliskie. Mysle, ze jak w nadchodzącym 2017 roku sie spotkamy (a na pewno cos zorganizujemy) to z pewnością bedziemy mieli co pooglądać. :) W załączniku jedna z moich perelek.

Seamaster Cal. 321.

53d68a1338b5810e840f761484ea8f92.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna Omega. Widze, ze na pewno bedzie o czym pogadac i co poogladac jak sie spotkamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, grupa rośnie!

 

Sam dla siebie nie kupiłbym vintage'a, ale uwielbiam patrzeć na takie starsze perełki, wiec też się pisze na spotkanie

 

Za to samochody lubię stare

 

P.s Magiczna jest ta tarcza w Rolexie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując Alfreda Hitchcocka - zamieszczając powyższe zdjęcie Kolega Krzysztof rozpoczął od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć.... wiec.....

3fe62e444bdd7f805f1c547a4bc7a76f.jpg8d37bd08828611908d053b3b99837877.jpg5ed79455d87fa6155e402ed897b54814.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Radku pozamiatales :) Zeby podniesc napiecie to musialbym wstawic Patka. Niestety nie mam, ale zeby bylo chociaz nieco tematycznie to ponizej rowniez cos w szlachetnym metalu

 

 

post-28650-0-51483000-1482180720_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to bumper, kaliber 351. Referencja tego modelu to 2577-6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek

 

Piepan w całkowitym oryginale ?

Jak to córka sie ostatnio wyraziła :

Zajefajna :)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale wg mnie to Piepan nie jest. Piepan to Constellation z charakterystyczna tarcza a nie Seamaster. Popraw mnie proszę jeśli się mylę. Poniżej Piepan mój najnowszy nabytek jeszcze nie moje zdjęcia ale Kolegi z forum. Piepan 1966 cal. 561 ref. 168.004

c72a54d7a592406b01813b18591bfb6f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Slaw chyba faktycznie masz racje ze Piepan to tarcza? Czyli rownie dobrze Bumper Seamaster. :huh:

 

http://www.vintagewatch.ca/?p=474


@Slaw jeszcze jedno pytanie. Przysiadajac sie do stolika Benelux rozumiem, ze jestes rowniez z tych okolic Europy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Piepan Constellation. I jak sie domyslam oryginalna bransoleta. Mialem kiedys podobnego (wersja z ukryta koronka) tylko w gold cap. Sprzedalem niestety. Teraz juz od dluzszego czasu czaje sie na jakas dobra okazje. Ostatnio przeszla mi kolo nosa 168 005 w 18k zlocie. No coz trzeba szukac dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radku

 

Masz racje , ciężki dzien wczoraj miałem i głupoty pisałem :)

Nie nie mieszkam w żadnym z krajów Beneluksu, ale mam nadzieje za nie zabronicie wejść i pooglądać od czasu do czasu ;)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radku

 

Masz racje , ciężki dzien wczoraj miałem i głupoty pisałem :)

Nie nie mieszkam w żadnym z krajów Beneluksu, ale mam nadzieje za nie zabronicie wejść i pooglądać od czasu do czasu ;)

Nie no co Ty?! Zapraszamy. Miałem po prostu przez chwile cicha nadzieje, ze mamy już przy naszym stoliku 4-osobowa ilość członków. Jakby nie było zawsze możesz przyjechać przecież na zwiedzanie Amsterdamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zaproszenie. Jeśli będę w Amsterdamie , nie omieszkam sie zgłosić :)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk, Gratulacje pięknego TH. Czekałem, czekałeś i sie doczekałeś. Jak dojdzie to czekamy na zdjecia nadgarstkowe. Udanych 30-tych urodzin. Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Radku. Już nie mogę się doczekać ta niebieska tarcza na żywo jest obłędna! Na pewno będę przez chwile spamował tym Tagiem na forum

 

Do urodzin jeszcze miesiąc, też się nie mogę ich doczekać, tym bardziej że spędzę je w PL z najbliższymi. Przeprowadzając się tutaj, zostawiłem sporo przyjaciół w Ojczyźnie i tęskno mi trochę za nimi, no ale chyba Wy to akurat rozumiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak po urodzinach wrócisz do Holandii Patryk to koniecznie na przedwiośniu zorganizujemy jakieś spotkanie w ramach Beneluxu z Krzyskiem (gdzieś w okolicach Eindhoven?). Wszyscy by mieli jednakowo daleko? Jutro wyruszam do Polski na Święta. Życzę Wam Spokojnych, Rodzinnych Świat oraz unikania tematów politycznych przy Wigilijnym stole :) Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem szerokiej drogi Panowie. Ja tez jutro uderzam do Polski. Oj moze byc tloczno :) I rowniez zycze wszystkiego dobrego na Swieta i oby ten Nowy Rok byl lepszy niz 2016, ktory byl chyba jednym z najgorszych jakie pamietam (chodzi mi glownie niestety o kwestie polityczne i z nimi zwiazane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.