Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

S_Damian

Jaki zegarek jasna tarcza, niebieskie wskazówki

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

 

Chcę kupić nowy zegarek na  pasku z jasną tarczą i niebieskimi wskazówkami. Nie chcę kolejnego z ciemną tarczą. Dlaczego niebieskie wskazówki ? Poprawiają czytelność, gdyż "pod światło" srebrna tarcze ze srebrnymi wskazówkami często jest problematyczna podczas odczytu godziny, przy błyszczącym szkiełku. Poza tym mam jeden zegarek ze srebrną tarczą i srebrnymi wskazówkami, więc nie chcę powielać.

 

Po wielu godzinach poszukiwań po sklepach internetowych postanowiłem poprosić Was o radę i pomoc we wskazaniu takiego zegarka. Wg mnie wybór jest słaby, albo też sklepy nie mają takowych wystawionych. Może Wy znacie z rękawa takie zegarki w wskażecie mi model :)

 

Poszukuję czegoś w półce cenowej tissot, certina, może eops.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za tanie dla Ciebie, ale zawsze coś na początek ;)

 

Parnis.

ParnisII032large.jpg

 

Seiko SPC155.

 

spc155p1_06_2.jpg


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcia :) Jednak faktycznie poszukuję czegoś droższego, ale bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem taki Citizen AT8110-11A?

at8110-11a-000-17465.jpg


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zegarki typu Marine - Stowa, Archimede, Schaumburg, Steinhart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję zegarki, jakie sam posiadam:

 

Eterna KonTiki, ale nowa coraz trudniejsza do zdobycia, więc trzeba się pośpieszyć.

 

1220-41-63-1184.jpg

 

Longines Master Collections różne modele np. tylko z datą, ze wskaźnikiem rezerwy chodu, z chronografem

zegarek-longines.jpg

zegarek-longines.jpg

zegarek-longines.jpg

watch-l2-759-4-78-3-350x720.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam,

 

Fajne propozycje, jak coś wybiorę i znajdę, to się pochwale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Również poszukuję zegarka z jasną (najlepiej białą) tarczą oraz niebieskimi wskazówkami lecz w nieco niższej półce cenowej (max 1500 zł). Bardzo spodobał mi się wspomniany w poście Seiko SPC155. 

 

Jeśli znacie jeszcze jakieś podobne modele będę wdzięczny za wskazanie ich. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy kwarc czy automat to kwestia drugorzędna. Mam dwa automaty, obydwa z czarną tarcza wiec narazie priorytetem jest wygląd. W tej cenie pewnie nie znajdę żadnego sensownego automata wiec spokojnie zadowolę się kwarcem :) Bardzo fajny jest orient sun and moon, ale niestety nie miałem okazji zobaczyć go na żywo i nie wiem jak bardzo kremowa jest jego tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat i przymierzam sie do Longina

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy kwarc czy automat to kwestia drugorzędna. Mam dwa automaty, obydwa z czarną tarcza wiec narazie priorytetem jest wygląd. W tej cenie pewnie nie znajdę żadnego sensownego automata wiec spokojnie zadowolę się kwarcem :) Bardzo fajny jest orient sun and moon, ale niestety nie miałem okazji zobaczyć go na żywo i nie wiem jak bardzo kremowa jest jego tarcza.

Kest na bazarki citizen w automacie. Kolegi sokolowa bodajze. Gdyby nie to ze bardziwj cenie mechanizm orienta (curator) to bym go kupil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy kwarc czy automat to kwestia drugorzędna. Mam dwa automaty, obydwa z czarną tarcza wiec narazie priorytetem jest wygląd. W tej cenie pewnie nie znajdę żadnego sensownego automata wiec spokojnie zadowolę się kwarcem :) Bardzo fajny jest orient sun and moon, ale niestety nie miałem okazji zobaczyć go na żywo i nie wiem jak bardzo kremowa jest jego tarcza.

zobacz jeszcze ten :

http://novotime.pl/product-pol-2312-ZEGAREK-MESKI-DAVOSA-FLATLINE-162-483-15.html

też się zastanawiam nad niebieskimi wskazówkami na jasnej tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja również podepnę się pod temat, zamarzył mi się zegarek z jasną tarczą i niebieskimi wskazówkami, ew. niebieskimi cyframi. Chciałbym, aby był to automat, z szafirowym szkiełkiem, rozmiar współczesny męski (najlepiej coś w granicach 41-44). Przedział cenowy 1000-3000 zł. Marka mniej istotna, ale z pominięciem modowych i innych śmieciowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wskażesz w którym miejscu? Przejrzałem co wyrzuca wyszukiwarka na hasło Citizen i niczego w kolorystyce o której piszę nie znalazłem (w odwrotnej - owszem, ale nie tego szukam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtys
      Dzień dobry, ostatnio przymierzam się do zakupu pierwszego, rasowego divera do mojej kolekcji. Wybór padł na tego Orienta, który urzekł mnie swoją czerwoną tarczą i dobrze znaną mi już japońską marką. Problem zaczął się przy samym zakupie zegarka. Sprawdzałem jego dostępność i cenę na różnych stronach, które zajmują się sprzedażą zegarków. Różnica w cenie (prawie 400 złotych) spowodowała, że nie wiem, z jakiego źródła nabyć to, cudo. Nie powiem, że gdybym mógł zaoszczędzić te kilka złotych byłoby mi cieplej na sercu (przeznaczy sie na inny zegarek haha), ale jeśli nie, to trudno. Stąd moje zapytanie do starszych kolegów ekspertów, z jakiej strony wybrać ów czasomierz ? I co wpływa na taką kolosalną różnicę w cenie ( może orginalność?)  ? Z góry dziękuję, za jakąkolwiek pomoc.





    • Przez Humanista
      Witam, tydzień temu złapałem zegarkowego bakcyla i od tamtej pory ciągle przeglądam zegarki 😅 Wiem na pewno, że chciałbym kupić zegarek marki japońskiej, więc Casio/Seiko/Orient/Citizen. Mój rozmiar nadgarstka to 17 cm.

      Szczególnie w oko wpadły mi Casio z serii Edifice. Cieszą się dobrą opinią jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Co myślicie o tej ofercie EFV-100D?  https://zegarownia.pl/zegarek-meski-edifice-classic-efv-100d-2avuef 
      Podoba mi się ta niebieska tarcza. Ogólnie szukam w miarę możliwości niebieskich wariantów. Z bransoletą może nie ma szału, ale z taką ceną nie mam co wybrzydzać. Jest też wersja ze szkiełkiem szafirowym, tylko droższa o 150 zł i tylko z czarną tarczą https://zegarownia.pl/zegarek-meski-edifice-classic-efr-s108d-1avuef Myślicie, że warto zapłacić więcej dla samego szafiru? Rysuje się znacznie mniej, to fakt.
       
      Podobają mi się też Seiko 5, np. taka oferta: https://www.amazon.com/Seiko-SNK793-Automatic-Stainless-Steel/dp/B002SSUQF6 Trochę wyższa cena, ale jest dosyć fajny. 
      Orienty niestety już są dosyć drogie, podoba mi się Ray 2, ale to już trochę nie na moją kieszeń.
       
      Poza tym mam jeszcze taki guilty pleasure - zegarki szkieletowe. Wiem, wiem, są mało praktyczne, kiepski stosunek jakości do ceny i wszystkie budżetowe mają ten sam chiński mechanizm. Ale kurczę, nie mogę od nich oczu oderwać. Szczególnie kręci mnie ten Fossil ME3055 https://zegarownia.pl/zegarek-meski-fossil-grant-me3055 Szkielet, ale wciąż czytelny. Ale powiedzcie mi szczerze - warto w ogóle wydawać na to kasę, nie wyjdę na tandeciarza? Bo nie wiem, czy jak będę rozmawiać z kimś, kto chociaż trochę się zna na zegarkach, to mnie nie wyśmieje 😶 W końcu to trochę jak jeździć starą Hondą Civic bez maski...
       
      I jeszcze mam pytanie, czy jako początkujący powinienem ryzykować z kupnem używanych, np. na chrono24? czy tylko się sparzę i lepiej kupić w salonie? I czy macie jakieś polecane sklepy stacjonarne we Wrocławiu? Planuję przejść się do Time Trend w Magnolii i przymierzyć chociaż tego Casio, zobaczyć, czy ta bransoleta jest wygodna i czy dobrze na mnie leży. 
    • Przez Abaddon184
      Witam
      Pacjent: G-Shock GG-B100
      Problem: wskazówki godziny i minut zatrzymały się, w trybie kompasu widać jedynie symbol stopni, w trybie termometru widać jedynie jednostkę, nie działa podświetlenie.
      Zegarek zakupiony w sklepie stacjonarnym dokładnie rok temu. Trzy dni temu zauważyłem różnicę między czasem analogowym i cyfrowym. Wskazówki godziny i minut zatrzymały się. Zegarek nie chciał połączyć się z aplikacją. Reset i anulowanie sparowania nic nie dały. Gdzieś znalazłem informację, że to prawdopodobnie wyczerpana bateria. Udałem się do sklepu, w którym go kupiłem i zegarmistrz na miejscu mi ją wymienił. Spakowałem go do pudełka i dopiero w domu zacząłem go konfigurować. Zauważyłem, że nie wskazuje temperatury i kierunku, ale już bez problemu łączy się z aplikacją. Sądziłem, że to kwestia kalibracji i odłożyłem temat na później. Dzisiaj zauważyłem, że wskazówki znów się zatrzymały i do tego nie działa podświetlenie. Podczas ręcznej regulacji wskazówek przyciski działają tylko na sekundniku. Ktoś wie co mogło się stać? Czy zegarmistrz mógł coś spieprzyć czy to jednak ja? Trochę się tego obawiam, bo mocno średnio zamontował osłony teleskopów.
       
    • Przez lenybo
      Cześć,
       
      Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia z zakupem zegarków ze sklepu zegarkicentrum.pl?
      Interesuję mnie zakup damskiego automatycznego Orienta.

      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez beriam
      Od jakiegoś czasu chodzi za mną ta wersja kolorystyczna.
      Chciałem sobie sprawić, ale w PL słaba dostępność.
      Na Allegro... kopie idealne, moze ktoś gdzieś widział w dobrej cenie ?
       
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.