Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ricco-Skyline

Chronographe Suisse - złoty staruszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Grzecznościowo dla kolegi zakładam wątek odnośnie wiekowego zegarka Chronographe Suisse model Norina.

 

Po wizycie u sprawdzonego zegarmistrza dowiedziałem się że mimo lat zegarek jest w dobrym stanie mechanicznym jednak wymaga on

czyszczenia i smarowania. Jeżeli jednak chciałbym doprowadzić go do stanu idealnego należałoby wypolerować (mniejsze zło) i uzupełnić ubytki na uszach.

Otrzymałem zwrotną informację iż zegarek posiada wiekowy verk na mechaniźmie Landeron oraz kopertę jak i dekiel z 18k złota jest on sporo wart jednak jego rewitalizacja też nie będzie należała do najtańszych.

 

W związku z powyższym kolega zastanawia się czy podjąć się odnowienia czy po prostu sprzedać go w stanie obecnym.

 

Proszę bardziej doświadczonych kolegów o wskazówki jak i krótki opis co zdjęcia przedstawiają.

Wiem że ciężko będzie od Was wyciągnąć wycenę przed jak i po odnowie jednak jeżeli ktoś chciałby mi pomóc proszę o priv.

Pozdrawiam

 

post-81077-0-45741900-1482776829.jpg

post-81077-0-72588100-1482776835.jpg

post-81077-0-50382100-1482776841.jpg

post-81077-0-63838700-1482776845.jpg

post-81077-0-22369500-1482776852.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam serwis mechanizmu to jakies 400zl

Koperty raczej nikt o zdrowych zmyslach ci nie naprawi poniewaz to wydmuszka i trzeba zyc z taka jak jest.

Czy robic ten zegarek to pytanie musi zadac sobie wlasciciel.

Najnizszym kosztem czyli jakies 500zl mozna zrobic konserwacje mechanizmu i wypolerowac koperte a uszkodzenia zostawic jak sa i nosic.

Co do wartosci zegarka to jest ich sporo w necie wiec wycenic mozna go sobie samemu.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy realne jest dokupienie zewnętrznego dekielka do takiego chronographe suisse? Gdzie szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez w17dc0y0t3
      Witam serdecznie wszystkich klubowiczow,to moj pierwszy post Dostalem złoty zegarek Poljot, 23 kamienie z bordowa koperta po dziadku, ktory wymaga gruntownego przegladu i wymiany paska.Kiedys dokupilem pasek, ale zegarek w wiekszosci lezal w szufladzie i byl noszony odswietnie. Zawsze nosze automatycznego Roamera na bransolecie, ale odkleil mi sie indeks i musze zaniesc do zegarmistrza. Wyciagnalem Poljota z szuflady, ale zauwazylem podczas nakrecania i zmiany daty:nakrecanie zegarka jest w porzadku, mechanizm dziala, ale po kilku dniach zaczyna spieszyc sie o 5 minut; podczas nastawiania daty i godziny (trzeba krecic wskazowkami az data sie zmieni) czuc na koronce delikatne przeskakiwanie mechanizmu; pasek zegarka jest popekany od strony wewnetrzej (kiedys ciezko bylo znalezc bordowy stacjonarnie), a byl noszony sporadycznie.

       
      Bardzo prosze o pomoc i podpowiedzi:Czy w Szczecinie lub ewentualnie w Wałczu (rodzinne miasto) polecicie zegarmistrza, ktory dokona serwisu i wymiany zuzytych czesci? Gdzie najlepiej przez internet kupie pasek skorzany w kolorze bordowym o rozmiarze 18mm (Wasze propozycje paskow mile widziane). Czy jestescie w stanie okreslic jego date produkcji oraz jaki mechanizm ma w srodku? Z gory pieknie dziekuje za pomoc i zangazowanie w temat  PozdrawiamPiotr 
    • Przez Szadek94
      Witam wszystkich. W mieszkaniu, które dostałem w spadku po babci, znalazłem kilka ciekawych drobiazgów, w tym Szwajcarskiej prodkucji zegarek marki Zenith. Zegarek jest na złotej bransolecie, próba 585, nad grawerem próby znajduje się również napis F.C.B( nie mam pojęcia co to znaczy). Z tyłu zegarka nr seryjny. Zegarek oczywiście sprawny. Jako że nie znam się na zegarkach, proszę was o dokładniejszą identyfikację i ewentualną wycenę. Dorzucam zdjęcia. Z góry dziękuję i pozdrawiam




    • Przez arielos1
      Witam wszystkich jestem tu nowy więc gdybym popełnił jakąś gafe to proszę mnie poprawić.
      Chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć o tym zegarku  informacjie o wartośc nie moge pytać na forum ale na priv można napisać do mnie lub email.
      Szukałem w internecie i znalazłem kilka podobnych ale nie ten model i zastanowiło mnie to więc pisze na forum.
      Prosze o pomoc jeżeli to jest coś warte oczywiście podzielę się.
      Proszę chociaż o wskazówki gdzie znaleźć ten model itp.
      Pozdrawiam.
      Ps. Zdjęcia są tutaj.
      http://voila.pl/uploads/gr9kq23udc
       
      Jest jakiś trójkąt a w nim DSC obok numer 7 7 K14 i na środku jakiś znaczek jakby wiewiórka. Na drugim deklu jest ta sama wiewiórka to samo DSC i numer 198677 K14 grawer na nazwisko Hofmann lub sofmann malym mikro pismem 7001 i P.6696 i chyba podpis jubilera lub zegarmistrza ale malutki . Na środkowym deklu jest ANCRE LIGNE DROITE SPIRALE&RENVERSMENT BREGUET. Na mechanizmie jest trojkat i DSC oraz napis Avance Retard. Złotnik powiedzial ze to stary zegarek z 14 karatowego złota.
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Przez kejtoos
      Witam, przeszukiwałam forum w poszukiwaniu zegarka, ale większość linków z Allegro jest już nieaktywna. W związku z tym zwracam się z prośbą o pomoc w znalezieniu zegarka. Zależy mi na:
      - cena w granicach 650zł
      - bransoleta
      - koperta 36-38mm
      - tarcza najlepiej w kolorze złotym
      - zegarek najlepiej w kolorze złotym, prosty, ale nie pogardzę też np. różowym złotem czy cyrkoniami.
      - datownik czy inne bajery tez nieobowiazkowe ;d
      Co do mechanizmów to się nie znam, ale wydaje mi się, że w tej cenie łatwiej znaleźć kwarcowy
      Przejrzałam wiele stron, ale jestem totalnym laikiem, a jest to prezent na 18 urodziny, więc jednak chciałabym coś co służyło by mi przez długi czas
       
      Przykładowy zegarek (jednak troche za drogi)
      http://www.zegarki24h.pl/1512,michael-kors-mk5055.html
       
    • Przez electryc
      witam,
      Nie dawno zostałem posiadaczem zegarka, i chciałbym sie dowiedzieć cos na jego temat bo w internecie ani słowa nie znalazlem,choć szukałem na jego temat kilka dni informacji.
      zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w ustaleniu pochodzenia, firmy i może wartości zegarka. Dodam, że zegarek jest na chodzie,lecz brakuje szybki i wskazówek.Bardzo zależy mi na dotarciu do informacji o pochodzeniu. Czy zegarek w takim stanie jest jeszcze coś wart? Nie liczę na miliony, ale chętnie dowiem się, w jakim przedziale cenowym można by go umiejscowić
      Pytania:
      1. Gdzie został wyprodukowany ten zegarek?
      2. W którym roku mniej więcej został wyprodukowany ten zegarek?
      3. Co oznacza symbol na kopercie?
      4.Ile jest wart (przybliżona cena takiego zegarka)
      Dodam że zegarek ten dostałem z Niemiec,mechanizm mechaniczny nakręcany Avance Retard koło zębatki z napędem znajduje się napis (depose)
      próba złota 585
      szerokość 86mm
      grubość 10mm
      wysokość z kominem 66mm
      waga zegarka to 92 g
       










       
      Z góry najmocniej dziękuję za pomoc i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.