Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xxdinoxx123

G-SHOCK GRAVITY MASTER GA1000-4A temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , jeżeli nie ten dział z góry przepraszam !, otóż bardziej z zapytaniem niż z problemem chodzi mi o to czy w tym zegarku model :

G-SHOCK GRAVITY MASTER GA1000-4A 

da sie ustawic tak czujnik temperatury zeby mierzyl temp otoczenia a nie na ręce poniewaz w innych zegarkach casio widzialem , ze to jest mozliwe , licz na pomoc dziekuje z góry :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to absolutnie nie jest ten dział. Jest to możliwe. Po zdjęciu zegarka z ręki :P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarkach noszonych na ręce dokładny pomiar jest niemożliwy.

To mniej więcej tak jakobyś trzymał termometr w ręce i chciał dokonać pomiaru temperatury otoczenia.

Wszystkie instrukcje podają, że najpierw zegarek należy zdjąć z ręki, by uniknąć wpływu temperatury ciała.

 

Jeżeli chcesz tylko temperaturę przybliżoną (+/- 5 st.) to możesz go skalibrować na ręce


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz tylko temperaturę przybliżoną (+/- 5 st.) to możesz go skalibrować na ręce

 

I to jest jedyna możliwość. z tym że tolerancja błędu będzie większa w niskich temperaturach - w wyższych (powyżej 15stC) jest w miarę O.K. 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powyżej 36,6 jest już absolutnie dokładnie ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powyżej 36,6 jest już absolutnie dokładnie ;)

No chyba że ktoś ma gorączkę... takie np 39,9 :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 36,6 również będzie podawał błędne wartości, wtedy ręka będzie schładzać zegarek, przepływająca krew zadziała jak rodzaj cieczy chłodzącej, a zegarek będzie zaniżał wskazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko jak mam go skalibrowac na rece ? 

jestem zielony w tym temacie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja nie ma sensu. Wiem bo przerabiałem to w g-9300 i gw-9400. Chyba że satysfakcjonują cię odchyłki +/- 10 stopni. Latem wyjdziesz na słońce rozgrzejesz się i już masz co innego niż podaje np termometr na oknie. Zjesz loda tem ciała spadnie i to samo. Podam ci przykład. Latem temperatura według elektronicznego termometru na zewnątrz wynosiła +35 stopni mi gw-9400 pokazywał 36 stopni ale wystarczyło że walnąłem zimnego browca i już na zegarku było 31. Zimą jest jeszcze gorzej bo pomimo że będzie na minusie np -5 zegarek i tak będzie pokazywał na plusie. Wystarczy zjeść cokolwiek i już odczyt się zmienia.


Weź też pod uwagę że odczyt temperatury trochę trwa. Za zwyczaj kilkanaście minut. Wsiądziesz do klimatyzowanego auta Już termometr zacznie zmieniać odczyt. Wejdziesz do marketu temperatura znów zacznie się zmieniać. Nim się ustawi na +/- właściwą wyjdziesz ze sklepu wsiądziesz do auta i a piać od nowa. Podsumowując termometr jest cały czas w ruchu. A nie oto w tym chyba chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem , posiadam jeszcze jeden zegarek Suunto X-lander black military , czy w tym zegarku da sie ustawic zeby mierzyla zewn temp , czy to dotyczy wszystkich zegarków ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich, które nosisz na ręce, nodze, czy gdziekolwiek przy ciele.

Kieszeń też odpada.

 

Umieść termometr na grzejniku i podaj ile masz stopni w mieszkaniu


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.