Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukebor

Klasyka/EDC - do 20k

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

szukam czegoś fajnego na co dzień do pracy (garnitur, marynarka, koszula).

 

Wymagania (kolejność dowolna, ale wszystkie punkty są kluczowe):

1. Średnica max 40 mm

2. Szwajcar

3. Automat

4. Coś w miarę eleganckiego, choć nie wykluczam np. chrono.

 

Reszta mniej ważna, choć oczywiście zegar musi się podobać :)

 

Budżet powiedzmy do 20k, ale jeśli mnie coś zauroczy, naczelne motto forum (czyli "jak nikt inny pomożemy Ci przekroczyć założony budżet") może się ziści ;)

 

Co mi się podoba - JLC z serii Master (Chrono, Geographic), Zenith z serii Elite (żałuję, że sprzedałem mojego Moonphase), Longines z serii Master itp. 

 

 

Może ktoś ma jakieś propozycje od siebie (interesuje mnie tylko pełny komplet, z dokumentami, najchętniej na gwarancji) - ale mile widziane także zawidziane/zasłyszane ciekawe propozycje sklepowe. 

 


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Master Collection, sam posiadam i uważam że fajne i ładne zegarki. Duży wybór wersji np. tylko z datą, ze wskaźnikiem rezerwy chodu, z chronografem, giloszowana tarcza jasna z cyframi arabskimi lub czarna z cyframi rzymskimi na indeksach, wygoda użytkowania pasek ze skóry krokodyla z zapięciem motylkowym, jest więc w czym wybierać i nawet model z komplikacjami pozwala na zmieszczenie się w połowie założonego budżetu. Do pozostałej części budżetu dozbierałbym i myślał o IWC Pilot`s w wersji specjalnej "Małego Księcia", lub ten budżet wydał na tego pilota a o klasyku ewentualnie myślał w przyszłości. Jeśli ma to być jednak klasyk i w tym budżecie to może trochę założenia można naciągnąć i pomyśleć o IWC Portugieser, tylko, że zegarek z trochę większą kopertą i albo budżet trzeba zwiększyć albo szukać używanego.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślę o Longinesie, bo mnie też się podobają te modele (akurat chrono).

IWC Petit jest ładny, ale na żywo jakoś nigdy mnie te piloty nie zauroczyły, chociaż nie mam pilota w kolekcji i to byłoby ciekawe jej urozmaicenie. Tyle, ze nie traktuje tego jako zegar do garnituru.

Portugalczyk jest nieco za duży przez brak bezela. Z tego samego powodu sprzedaję Eternę, która imo jest świetna, tylko delikatnie na mnie za duża :(

W grę wchodziła jeszcze Omega Globemaster, ale na żywo na razie mnie nie urzekła.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W papierach ma 41mm ale wygląda bardziej jak 40mm. Wydaje mi się że warto nagiąć budżet bo to świetny klasyk.

post-33805-0-88796000-1482950994_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ mierzyłem czarnego i kompletnie do mnie nie gadał :(

37c257e95d6661818da0c0d9807814bc.jpg

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ mierzyłem czarnego i kompletnie do mnie nie gadał :(

Bo DJ bez złotego karbowanego bezela wygląda jak wykastrowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, mówisz? To przymierzę jeszcze z karbowanych bezelem :)

 

@Lincoln - dzięki, ale bicolor nie wchodzi w grę. Tylko stal, ew. białe złoto (ale tu będzie ciężko o budżet).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to 40mm, dwa pozostałe - zdaje się - są w dwóch rozmiarach (42 i 38mm).

Dzisiaj będę w Jubitomie, to przymierzę.

Dzięki za sugestię.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Mam akurat jednego do sprzedania...trochę powyżej zakładanego budżetu ale może zachwyca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bucherery były tylko w wersji 38mm, ale i tak kompletnie do mnie nie zagadały :( mierzyłem jeszcze Globemastera i Longinesie Master w wersji chrono z dwoma subtarczkami i tez jakoś bez szału.

Za to świetna jest Omega Tresor, no ale to już nie ten budżet ;)

 

@awi - widziałem, świetny zegarek, bardziej mi się podoba Twoja wersja, niż obecna głównie przez bezel bez podziałki na całości. Niemniej tym razem szukam czegoś na inne okazje :)

 

Zatem szukam dalej...


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Chopard - podoba mi się XPS, ale cena nowego jest poza moim budżetem (zreszta gdybym miał taki, pewnie wybrałbym jednak Tresora).

Z wyglądu fajne są jeszcze Montblanc - możecie coś powiedzieć na temat jakości tych zegarków? Warto się zainteresować?

post-13089-0-97203500-1483040316_thumb.png


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba stanie na którymś z Zenithów...podobają mi się...

b31bd36d0802b07f36a64a2de21f660a.jpg

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gdybym miał 20k do wydania to bym bez wahania kupił Zenith captian power reserve 

2dvnal4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba stanie na którymś z Zenithów...podobają mi się...

Ten z lewej ciekawy. Jaki kolor ma tarcza na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cappucino ;)

 

@bercikk5 - tam troszkę za dużo się imo dzieje na tarczy, głównie przez giloszowanie wskaźnika rezerwy chodu...miałem już kiedyś Elite Moonphase Small Second i tam było wszystko ok. Tu jest zbyt dużo.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, widziałem wszystkie. Ostatnio w Jansenie przymierzałem też jeden z powyższych.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten kawowy Zenith fajny ale jednak szara/jasna tarcza bardziej uniwersalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC Master Control Date

No niestety ten model mnie nie kręci, ze względu na zaburzone moim zdaniem proporcje bezela - jest za szeroki w stosunku do szkła i koperty.

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez CebulaNet
      Witam.
       
      Jak mogę wyjąć baterię z zegarka Longines VHP ze zdjęcia? Bateria jest w plastykowym koszyczku i nie wiem jak wyjąć ten koszyczek lub samą baterię z zegarka. Metalowe elementy którymi koszyczek jest przytwierdzony do mechanizmu nie wyglądają mi na śrubki więc odkręcić się ich raczej nie da.
      Pomoże ktoś?
       
      Dodam jedynie, że nie jestem zegarmistrzem więc poprosiłbym o porady jak dla kompletnego laika na poziomie pre-beginner.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.