Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mr. X

7S26 a kręcenie wstecz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mechanizm 7S26 oraz 7S26B można kręcić wstecz?

Ten machanizm nie ma stop sekundy a zauważyłem że kręcąc wstecz można ją opóźniać.

 

Przy okazji czy ma w ogóle jakieś dziwne obostrzenia co do nastawiania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obostrzenia są proste - nie dotykać jak zmienia datę.

 

W Seiko 7S26 podobno da się uszkodzić datownik cofając wskazówki.

Co do samego cofania - przy bardzo ciasnym ćwiertniku potencjalnie można by zrobić krzywdę wychwytowi, ale wydaje się to mało prawdopodobne... 

Zdania dot. zatrzymywania mechanizmu w ten sposób by ustawić godzinę są podzielone - jeśli zrobisz to delikatnie - nic się nie stanie. Jednak skoro się tak da, trzeba uważać z tym przestawianiem wstecz, najlepiej na mocno naciagniętej sprężynie, żeby nie ciągnąć wychwytu w przeciwnym kierunku za mocno. 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże daty się nie powinno zmieniać w godzinach 21-3 lub 5 w nocy, bo można datownik popsuć. A z tym kręceniem wstecz to lepiej tego nienadużywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie dziwne pytanie mam - po co kręcić do tyłu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie dziwne pytanie mam - po co kręcić do tyłu?

Żeby życie miało smaczek.

 

 

Dzięki za pomoc.

Jak się ma popularny mechanizm to przynajmniej można liczyć na szybką odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam zegarek z tym mechanizmem i doszedłem do tego, że umiejętnie oraz delikatnie kręcąc " wstecz" wyciągniętą na max koronką, możliwe jest zatrzymanie wskazówki sekundnika. Nie  wiem, czy ta czynność jest szkodliwa dla mechanizmu, bo robię tak raz na miesiąc i w godzinach popołudniowych, kiedy już oba datowniki są "ustabilizowane". Jednak przy przestawianiu godziny z czasu letniego na zimowy przestawiam zegarek zawsze "do przodu" i na właściwą godzinę, aby nie uszkodzić datowników, które i tak się przecież dość szybko nastawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie dziwne pytanie mam - po co kręcić do tyłu? 

 

Żeby zmienić dziwny czas letni na normalny zimowy :o  A jak przylecisz z Warszawy do Londynu, to co zrobisz? ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.