Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

orzech12321

Pierwszy G-Shock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem przed zakupem swojego pierwszego g shocka i nurtuje mnie kilka pytań, mam na oku dwa modele 

https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_AWG-M100B-1AER.html?ceneo

https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_GA-120-1AER.html

https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_GA-100-1A1ER.html

moglibyście doradzić który z tych modeli byłby najlepszy? zalezy mi na czymś czarnym ew białym do codziennego użytku, najbardziej podoba mi się model pierwszy jednak odbiega on ceną od innych i ma mechanizm: solar, czy różnie się on bardzo od kwarcowego? jest lepszy/gorszy? 

A i drugie pytanko z jakiej strony polecacie kupić bo np pierwszy model np. na tej stronie

 http://www.casio-polska.pl/casio-awg-m100b-1a-p-10316.html#prettyPhoto

jest znacząco droższy od pozostałych, a i jak z podświetleniem ponieważ słyszałem że w modelu GA-110 

jest bardzo słabe, jak z podświetleniami w modelach w/w. Z góry dziękuje za odpowiedzi, przepraszam za składnię. 

 

Edit: a co sądzicie jeszcze http://www.casio-polska.pl/casio-ga-150-1a-p-11392.html ?

bo ja teraz oglądałem pozostałe modele bardzo wpadł mi w oko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

seria GA jest dosc duza seria,w mojej opini na nadgarski +20cm.

AWG jest bardziej ergonomiczny i bardziej przypasuje na mniejszy nadgarstek..najbardziej zawansowany technicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie z powyższych są nieczytelne. Nie wiem jaki masz budżet na ten zakup ale warto może rozejrzeć się za czymś typowo "elektronicznym".

Ja osobiście celowałbym w to:

http://allegro.pl/zegarek-casio-gw-9400-1er-g-shock-20bar-puszka-i6627854501.html

albo taniej

http://allegro.pl/zegarek-casio-dw-5600e-1vz-g-shock-20bar-puszka-i6282594649.html

 

Jeżeli nie musi być to nówka, to poszukaj używki na bazarku. Często trafiają się sztuki w zacnym stanie i dobrej cenie :)

 

pozdr.

R/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solar to bateria słoneczna a nie rodzaj mechanizmu. Różni się tym że ładuje się słońcem i przynajmniej teoretycznie nie trzeba wymieniać baterii.  Kup to co Ci się bardziej podoba. Pójdź do TT i po przymierzaj na żywo.  


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba lepiej dozbierać do GW-M5610 i cieszyć się fajnym zegarem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja chciałbym żeby ten zegarek jakoś wyglądał :v i chyba najbardziej podoba mi sie ten AWG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja chciałbym żeby ten zegarek jakoś wyglądał :v i chyba najbardziej podoba mi sie ten AWG

 

Witam.

O gustach i modzie trudno jest dyskutować, ale pozwól, że postaram się opisać moje wrażenia dotyczące Casio G - Shock AWG - M100.

Posiadam ten model w tej kolorystyce:

61008087837990438355.jpg

 

Jako zegarek na co dzień spisuje się dobrze. Nie jest duży, jest lekki, dobrze układa się na nadgarstku (mój rozmiar 17 cm), nie sprawia problemu podczas noszenia pod kurtką, bluzą w zimowym okresie.

Czytelność tarczy dla mnie dobra. Wskazówki widoczne i bez problemu, można odczytać godzinę. Gorzej z wyświetlaczami, nie są za duże, czasami zasłaniają je wskazówki (te jednak można ustawić w pozycji neutralnej ułatwiającej odczyt wyświetlaczy, przy korzystaniu z funkcji, np. stopera), wyświetlacze nie są podświetlane.

Do podstawowych funkcji, które praktycznie występują w każdym G-Shocku, dołożona jest funkcja Waveceptor - radiowa synchronizacja czasu (zegarek sam koryguje codziennie czas - jeśli ma taką możliwość), oraz Solar czyli zasilanie energią słoneczną. Ma też funkcję "usypiania", wyłącza wyświetlacze kiedy nie jest użytkowany, np. odłożony na noc.

 

Podświetlenie.

W swoim pierwszym poście pisałeś o podświetleniu. Niestety muszę cię zmartwić ten model w.g mnie podświetlenie ma tragiczne. Owszem można odczytać godzinę ale nie jest to takie proste. W moim przypadku, gdzie wskazówka godzinowa jest w kolorze czerwonym wydaje się to jeszcze trudniejsze. Poniżej przykłady jak wygląda podświetlenie omawianego zegarka i klasyka DW 9050.

11700287359030024706.jpg  

 

34095106928353276637.jpg

 

Cena.

Kol.Adamof podał ci namiary na pewnego sprzedawce z Allegro.

W chwili obecnej w sklepie internetowym TT ceny tych zegarków zaczynają się od kwoty 577,50 zł - https://timetrend.pl/products-comparison?compare_product_list=1682%7C1683%7C1684%7C14018

Różnica nie jest duża, możesz jeszcze spróbować negocjować (choć przypuszczam, że niżej nie zejdą z ceną), podając za przykład najniższą, znalezioną w internecie, cenę wybranego modelu. Negocjacje możesz przeprowadzić osobiście przez stronę internetową TT lub iść do salonu (jeśli masz taką możliwość), podać najniższą cenę i zapytać o rabat internetowy. Sprzedawca kontaktuje się wtedy ze sklepem internetowym i po chwili ma dla ciebie ofertę. Ja tak negocjowałem ostatnio zegarek dla żony. Nie udało się zejść do najniższej ceny z internetu, ale uzyskałem zadowalający mnie rabat w stosunku do ceny z salonu TT i sklepu internetowego TT, zegarek dostałem nowy prosto z magazynu, odbierałem w salonie TT.

Swojego AWG - podobnie jak zegarek żony, po negocjacji ceny w salonie - zamówiłem nowego z magazynu, z odbiorem w salonie, potem sprawdziłem wyszło, że został wyprodukowany w sierpniu 2016, kupiłem w październiku 2016, wiec nie był to tzw. leżak magazynowy/sklepowy. Jak negocjowałem cenę to Pani z salonu TT zwróciła uwagę, że niektóre sklepy internetowe mogą mieć te zegarki z datą produkcji np. początek 2015. Czy taki długi okres leżakowania ma wpływ na działanie panelu słonecznego i akumulatorka? Nie wiem, może koledzy coś dopowiedzą w tym temacie. Ja kupiłem nówkę i jestem zadowolony.

 

Podsumowując.

Funkcje, wielkość, wygląd tego modelu pozwala sklasyfikować go jako zegarek uniwersalny, który z powodzeniem możemy nosić do stroju codziennego, sportowego, do koszuli i marynarki. Tak jak pisałem na wstępie o gustach i modzie trudno jest dyskutować. To co podoba się nam, nie koniecznie może podobać się innym, ale powinniśmy to uszanować. Jeśli masz taką możliwość, to nie zaszkodzi a wręcz pomoże, pójść do sklepu TT i zobaczyć oraz przede wszystkim założyć na rękę wybrane modele. Wtedy podejmiesz decyzję. Chyba, że jesteś już zdecydowany na ten model to wtedy pozostaje kwestia wyboru koloru.

 

Mam nadzieje, że pomogłem.

Pozdarawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doc bardzo dziękuje za wypowiedź, znacząco mi pomogła, co do wymiarów to jest on znacząco mniejszy od standardowych g shocków? bo takowe już na ręku miałem, ale tego modelu nie, jestem zdecydowany raczej na tą ciemną wersję kolorystyczną a sklep TT jest dosyć daleko ode mnie wiec pewnie zdecyduję się na zakup przez internet, czy z ich oficjalnego sklepu internetowego tzn :

https://timetrend.pl/zegarki/1684-casio-g-shock.html

mam pewność że zegarek nie będzie żadną podróbką i problemów z gwarancją? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cieszę się, że pomogłem.

Czy jest znaczącą mniejszy? Wydaje się, że tak <_< . Po prostu jest inna budowa koperty.

Dla porównania:

Casio G - Shock DW - 9050

60656269892913256784.jpg

Casio G - Shock AWG - M100

87320826860721886783.jpg

 

 

50230644286134517511.jpg

 

35000592381963880833.jpg

 

Sklep Time Trend to oficjalny dystrybutor, nie ma mowy o podróbkach  :D  i problemach z gwarancją. Wpłacając w 1 m-cu od daty zakupu, na podane konto 20 zł. wydłużasz gwarancje o dodatkowe 3 lata. Jeśli zdecydujesz się na zakup w sklepie internetowym TT, to zanim kupisz spróbuj negocjować cenę, może się uda urwać jeszcze te parę złotych. Zawsze tez możesz w ciągu 14 dni zrezygnować z zakupu.

W wybranym przez ciebie modelu są wyświetlacze tzw. negatywy. Przy ich wielkości mogą okazać się mało czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie odkopię temat.

Szukam zegarka, padło na g-shocka. Warunki dwa, a właściwie trzy waveceptor i solar i cena do ~ 550.

Myślę o gw2310fb, są jeszcze jakieś alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

GW 5610 - kwadratowy,wielkosciowo zblizony do GW2310

GW 6900 - wiekszy od GW5610 i GW2310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-7900 chyba największy z wymienionych ale dzięki "skrzydełkom" pod paskiem nie czuje się rozmiaru na łapie


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nie wiadomo jak wypasionym zegarku mi nie zależy, podstawa to bezobsługowość i solidność. Który z nich zniesie więcej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To g-shocki żaden nie przetrwa przejechania walcem drogowym, ale wszystko inne owszem ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do wątku, w głowie kiełkuje pomysł czy nie wydac paru zlotych na G-shocka, ale temat zupełnie dla mnie obcy. Podane powyżej modele całkiem sie wpasowuja w wymagania (synchronizacja, solar), tylko widzę, że niektóre wersje występują z wyświetlaczem typu "negatyw". Jakie są wasze opinie, odczucia? Nie miałem do czynienia z takim rozwiazaniem, poprawia/utrudnia to czytelność wzgledem standardowego wyświetlacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbb najlepiej samemu sprawdzić - jedni lobią negatywy, a inni nie - to bardzo subiektywne odczucie.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbb najlepiej samemu sprawdzić - jedni lobią negatywy, a inni nie - to bardzo subiektywne odczucie.

Dzięki, musze podejsc do sklepu i pooglądać pare modeli, bardziej mi chodziło o kwestie techniczno-praktyczne takiego wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem praktyczniejszy jest pozytywny wyświetlacz. W cyfrowych g z pozytywnym wyświetlaczem rzadziej się trzeba posługiwać podświetleniem, da rade jeszcze godzinę odczytać w półmroku, w negatywie już raczej włączy się podświetlenie. Choć można z tym żyć dla cool factor. Kwestia gustu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak negatyw to z TS. Nie trzeba się martwić że bateryjka skończy swój żywot zbyt wcześnie .Ja mam gw-7900 w negatywie i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i negatyw fajnie wygląda-mam tego trochę w hybrydach i tam mi to nie przeszkadza,bo są wskazówki.w cyfrowym zegarku tylko pozytyw jak dla mnie.jeśli często spoglądasz na zegarek żeby odczytać godzinę to uważam,że nie ma co się męczyć negatywem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.