Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
czarci goniec

Zakupy w Ashford- pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki 

 

Mam prośę. Zrobiłem wczoraj zakupy na Ashford, pieniadze z karty sciągnięte itp.

 

Dzisiaj dostałem maila że zamówienie jest wstrzymane do czasu dodatkowej autoryzacji.

 

To mój pierwszy zakup u nich, wcześniej nie było problemu.

 

Wysyłać czy nie wysyłać?

 

Czy to jest normalna procedura dla kart zarejestrowanych po za US?

 

Szczegóły poniżej:

 

Thank you for your recent order!

Although funds have already been approved by your bank, additional verification is required to ensure the transaction is authorized by the Card Holder. Your bank is not authorized to divulge any information so we cannot verify your address and identity.

Therefore, we request that you kindly reply to this email with an attachment of a picture, or COLOR copies of:

1) Government issued Photo I.D.
2) Both sides of your credit card
- please block out the middle 4 numbers of the card.

Please include the name, address, and  telephone number associated with the card if you have not already done so. We guarantee that the information you send will be held confidentially and destroyed upon verification.

If you do not wish to send the requested information, we reserve the right to cancel your order and its relative bank transaction.

Please understand that, as a merchant, we are liable for any fraudulent transactions. If an order is placed using a credit card without authorization from the card holder, the bank would eventually ask the merchant to return the funds (even after the product shipped).

We apologize for any inconvenience and appreciate your business.

Sincerely,

Ashford Charge Verification Department

 

 

Z góry dziękuje za szybką pomoc.

Edytowane przez czarci goniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tam kupowałem i nie miałem takich problemów, mają chat na stronie można zapytać w jakim celu to robia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To mój pierwszy zakup u nich..ale w jomashop czy innych takich problemów nie było..

 

Napisałem maila, zobaczymy co odpiszą.

 

Troche dużo tych danych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłać to co chcą. To standardowa procedura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłać to co chcą. To standardowa procedura.

 

Dzięki za opinie... nadal sie zastanawiam..Widze jednak że niekiedy uruchamiają tą procedurę. Pytanie czemu trafiło na mnie ;0

 

edit. porozmawiałem z nimi na chacie, temat nie do przeskoczenia , tak wiec zrobiłem jak chcieli....

 

Obym tego nie załował ;)

Edytowane przez czarci goniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie wysłał bym zdjęć obu stron swojej karty kredytowej tak poprostu emailem komukolwiek. Wszystkie dane z niej podajesz jedynie zaszyfrowanym kanałem zaufanemu pośrednikowi/operatorowi kart, zarówno numer, ważność, jak i przede wszystkim kod cvv i podpis z tyłu karty nie są publicznymi danymi i podlegają twojej ochronie.

 

W stanach zasady obrotu kartami są o wiele bardzie liberalne, niektóre sklepy są wręcz zdziwione że sie im nie ufa bezgranicznie, niektórzy jeszcze niedawno brali po prostu numer karty, np przez telefon i to wystarczało do obciążenia twojego rachunku. Sam się spotkałem, coprawda parę ładnych lat temu, z sklepem internetowym, który numer karty do transakcji elektronicznych uparcie przepisywał na druczek i zanosił do banku, oczywiście bank mu tego nie chciał zaakceptować i po paru próbach, tłumaczeniach i przeze mnie i przez ich bank, nie udało mi sie zrobić zakupów.

 

Nie znam dokładnych przepisów w USA, w eu jedynymi danymi którymi wolno obracać sklepowi to nazwisko i ostatnie 4 cyfry numeru karty. No chyba że jest to pośrednik na osobnej umowie z visą i mastercardem, jak np amazon czy w polsce np payu, im wolno więcej.

 

Nie chodzi mi o aszford-a i może trochę z powodów zawodowych paranoikiem w tym temacie jestem, ale ja bym się zastanowił czy aż tak mu ufam, żeby przekazać wszystko co wymagane do wykonania w moim imieniu prawie dowolnej płatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

W ciagu ostatnich 2 miesiecy kupiłem w Ashford 2 zegarki. Za kazdym razem płaciłem kartą kredytową i nie było absolutnie żadnych problemów, nie trzeba było żadnych dodatkowych autoryzacji.

 

Poza tym oba zegarki dotarły do mnie w ciągu 5 dni UPS-em. procedura celna bezproblemowa - cło i wszelkie nalzenosci podatkowe płatne kurierowu przy odbiorze przesyłki.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupów i sposobu transakcji.

 

Piszę bo przed pierwszym zakupem też towarzyszyły mi obawy i szukałem informacji. Zapewne to nie ostatnie moje zakupy w Ashford biorac pod uwagę, ze obecnie wysyłka do PL jest darmowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki dzisiaj do mnie dotarły . 5 dni kurierem UPS.

 

Wszystko ok.

 

Cłem i vatem zajął się UPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno komentuję temat bo już po wszystkim, ale odnośnie przesyłania zdjęć karty i dokumentu tożsamości nie musisz się przejmować. Robię sporo zakupów w sieci i zetknąłem się osobiście z taką procedurą w kilku przypadkach i zdarza się to przy płatnościach kartami spoza USA. Raz zdarzyła mi się taka sytuacja przy zakupach w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie zrobiłem zakupy w ASHFORD, paczka w drodze. dostałem telefon z UPS że z powodu braku kosztów wysyłki musza doliczyć do wartości zegarka 100usd i od tej kwoty czyli w moim wypadku 200usd wyliczyć vat i koszt obsługi. Tłumaczenia że wysyłka wynosiła 0usd nic nie dają. Wiecie coś o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie zrobiłem zakupy w ASHFORD, paczka w drodze. dostałem telefon z UPS że z powodu braku kosztów wysyłki musza doliczyć do wartości zegarka 100usd i od tej kwoty czyli w moim wypadku 200usd wyliczyć vat i koszt obsługi. Tłumaczenia że wysyłka wynosiła 0usd nic nie dają. Wiecie coś o tym?

 

Niestety UPS nie przyjmuje do wiadomości że wysyłka była darmowa. Moim zdaniem 100 USD to lekka przesada za wysyłkę ( standardowo z tego sklepu jest chyba 50 USD,  co roku o tej porze są promocje free shipping. Rok temu przerabiałem to samo ale nie było mowy o 100 USD powiedzieli że doliczą jakieś średnie koszty wzięte chyba z kapelusza :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety UPS nie przyjmuje do wiadomości że wysyłka była darmowa. Moim zdaniem 100 USD to lekka przesada za wysyłkę ( standardowo z tego sklepu jest chyba 50 USD,  co roku o tej porze są promocje free shipping. Rok temu przerabiałem to samo ale nie było mowy o 100 USD powiedzieli że doliczą jakieś średnie koszty wzięte chyba z kapelusza :-))

99 usd to niby normalny koszt wysyłki w tym przypadku....jutro zadzwonię i poproszę o emaila gdzie mogę wysłać im wszystkie dokumenty fakturę ze sklepu i wyciąg z konta. Ciekawe 250zł kosztów za nic, rozumiem podatek to połowa reszta dla UPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99 usd to niby normalny koszt wysyłki w tym przypadku....jutro zadzwonię i poproszę o emaila gdzie mogę wysłać im wszystkie dokumenty fakturę ze sklepu i wyciąg z konta. Ciekawe 250zł kosztów za nic, rozumiem podatek to połowa reszta dla UPC

 

Obawiam sie, ze nic nie osiagniesz. Przerabialem to juz dwukrotnie. W tym roku zamierzam zalatwic to troche innaczej. Rozmawialem juz z Ashford i bede kupowal przy pomocy konsultanta na czacie. On doliczy mi 1$ za wysylke do faktury i z glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze nic nie osiagniesz. Przerabialem to juz dwukrotnie. W tym roku zamierzam zalatwic to troche innaczej. Rozmawialem juz z Ashford i bede kupowal przy pomocy konsultanta na czacie. On doliczy mi 1$ za wysylke do faktury i z glowy.

Też o tym pomyślałem niestety mój angielski.... jest za kiepski. Ale spróbuję czego to translator nie robi

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to niestety przerabiałem...wynika to ponoć z braku jakiś kodów spedycyjnych i dlatego doliczają 100usd do wartości calej przesyłki z której nastepnie wyliczają cło i podatek a wynika to z regulacji celnych wg nich nie ma czegoś takiego jak darmowa przesyłka i jeśli brak tych kodów lub wyszczególnienia na fakturze to wg ich tabel koszt takiej przesyłki do właśnie 100usd

Ale motyw zamówienia przez czat i koszt 1$ to wydaje się być ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem niestety mój angielski.... jest za kiepski. Ale spróbuję czego to translator nie robi

 

 

I jak Ci poszło?

Bo mnie niezbyt dobrze. Przepisy, procedury i.t.d i odsyła mnie do naszego UPS. Może trafiłem na służbistę :( .

A oferowałem dodatkową płatność 5$ za przesyłkę żeby mieć tylko potwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś paczka dotarła do Polski, wczoraj prosiłem o e-maila gdzie mam wysłać dokumenty cisza. Ponownie pisałem o adres nic. Coś czuję że UPS sobie fajne dodatkowe pieniążki doroba w moim przypadku to odprawa plus 100 czyli 170zł

A co sklepu tej opcji jeszcze nie próbowałem.

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Tomekcitizen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Rozmawialem juz z Ashford i bede kupowal przy pomocy konsultanta na czacie. On doliczy mi 1$ za wysylke do faktury i z glowy.

Kupiłeś już? Jak to rozliczyli w Ashfordzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masakra, przecież za transport na pewno płaci Ashford. UPS za darmo tego  nie wiezie.

To jakim prawem jeszcze od odbiorcy sobie naliczają za transport? Ciekawe czy tak musi być dla UC czy to jakiś wymysł UPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że zapłacisz 100usd za transport tylko jak kupisz zegar za 900usd a na fakturze nie jest wpisany koszt transportu to domyślnie ustalają transport jako koszt 100 USD. Ponieważ cło i VAT płacisz od całości czyli zegarka i kosztu transportu to w tym przypadku opłaty celne są wyliczane od wartość 900+ 100 czyli od 1000usd. Jakby asford wpisał na fakturze że transport to 5usd to opłaty celne byłyby wyliczane od 905 USD więc nie jest tak że musisz zapłacić za transport te 100 dolców tylko od wyższej kwoty masz wyliczone cło i podatek a to wynika z przepisów celnych a nie pomysłu ups

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że zapłacisz 100usd za transport tylko jak kupisz zegar za 900usd a na fakturze nie jest wpisany koszt transportu to domyślnie ustalają transport jako koszt 100 USD. Ponieważ cło i VAT płacisz od całości czyli zegarka i kosztu transportu to w tym przypadku opłaty celne są wyliczane od wartość 900+ 100 czyli od 1000usd. Jakby asford wpisał na fakturze że transport to 5usd to opłaty celne byłyby wyliczane od 905 USD więc nie jest tak że musisz zapłacić za transport te 100 dolców tylko od wyższej kwoty masz wyliczone cło i podatek a to wynika z przepisów celnych a nie pomysłu ups

Dokładnie jak napisałeś, i tak w sumie plus bo wysyłka z USA to coś koło 40 USD a tak masz ja za 24 USD licząc podatek VAT od tych dodatkowych 100 dolarów. Cła nie ma jest koszt obsługi 70zł plus 23 procent VAT od ceny zegarka. Dziś będę miał zegarek to dokładnie dam znać jak to wyszło. Zegarek kupiony we wtorek wieczorem....

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

I wszystko jasne podatek VAT to 175 zł plus 73zł opłata dla UPS. Czyli le hej się dogadać żeby zmienili cenę kosztów wysyłki na 1USD.

Edytowane przez Tomekcitizen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem na czacie z konsultantem i niestety nie ma możliwości jeżeli przesyłka jest darmowa przedstawić ją na rachunku jako wartą1$.

Zobaczę jak zegar przyjdzie ale odwołam sie od naliczenia 100$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że zapłacisz 100usd za transport tylko jak kupisz zegar za 900usd a na fakturze nie jest wpisany koszt transportu to domyślnie ustalają transport jako koszt 100 USD. Ponieważ cło i VAT płacisz od całości czyli zegarka i kosztu transportu to w tym przypadku opłaty celne są wyliczane od wartość 900+ 100 czyli od 1000usd. Jakby asford wpisał na fakturze że transport to 5usd to opłaty celne byłyby wyliczane od 905 USD więc nie jest tak że musisz zapłacić za transport te 100 dolców tylko od wyższej kwoty masz wyliczone cło i podatek a to wynika z przepisów celnych a nie pomysłu ups

 

Dla mnie to wykombinowali jak pokryć sobie część kosztów "darmowej wysyłki". 

Doliczają 100USD a Ty płacisz te 23USD dodatkowo i to jest ich zarobek dodatkowy, dlatego też sklep nie godzi się na wpisywanie minimalnych kosztów bo wówczas UPS by nie zarobił.

 

Chyba, że otrzymasz dokumenty bezpośrednio z urzędu celnego, że opłacono podatek od powiększonej kwoty, ale coś czuję, że klient otrzymuje tylko papier z UPS-u  :) ,

bo- czy kiedy zamawiasz sam (jako osoba prywatna) i paczka idzie zwykłą pocztą to w papierach wykazujesz osobno koszt przesyłki - NIE, deklarujesz tylko wartość towaru jako ogół lub wysyłasz dowód zakupu i od tego naliczają ci podatek, bez żadnych tłumaczeń ile za przesyłkę ile za towar.

Druga sprawa, która wydaje mi się dziwna - UPS do opodatkowania musi przedstawić dowód zakupu, jeśli na dowodzie zakupu jest kwota 300 USD bez przesyłki to jak oni dopisują do niej 100USD za przesyłkę, czy wysyłają osobne pismo do urzędu aby doliczyć 100USD do kwoty na fakturze  :huh: .

Przecież dokumentem na podstawie którego to wszystko się odbywa jest dowód zakupu a nie dowód zakupu plus deklaracja kuriera. 


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.