Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alabuz

Pilot do 1,5 tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Do kolekcji planuję w najbliższym czasie dokupić pilota automat. Cena do 1,5 tys. zł. Mój nadgarstek to płaskie 17 cm, więc zegarek w rozmiarze 40-42mm. Używki również wchodzą w grę. Wykluczam japończyki, bo tych już parę mam.

 

Rozważam:

1. Laco Flieger Aachen 861690

post-31882-0-40773000-1483262255.jpg

http://novotime.pl/product-pol-1476-ZEGAREK-MESKI-LACO-FLIEGER-AACHEN-861690.html

 

Za zegarkiem przemawia tradycja, minusem jest za rozmiar (optymalnie to 40mm) i szkło mineralne.

 

2. G. Gerlach PZL P.50 Jastrząb - czarne PVD

post-31882-0-96703400-1483262505_thumb.jpg

http://sklep.gerlach.org.pl/index.php?route=product/product&path=89_76&product_id=89

 

Dla mnie plusem jest polska marka, rozmiar oraz nietuzinkowość, minusem mechanizm i napis na tarczy Jastrząb. Inne piloty ze stajni Gerlacha też ładne, ale ten najbardziej do mnie przemawia.

 

3. Junkers Spitzbergen F13 6164-5

post-31882-0-42104600-1483262887.jpg

https://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-Meski-Junkers-SPITZBERGEN-F13-AUTOMATIC-6164-5/11253

 

Plusy to cena, wizulanie również mi się podoba, minusy podobnie jak w Laco.

 

Proszę o pomoc w wyborze, bo wybór dla mnie trudny, nie mam zdecydowanego faworyta. Przymierzyć pewnie nie ma gdzie (btw można gdzieś stacjonarnie obejrzeć te zegarki w Warszawie), więc wybór tym bardziej trudny.

 

Jeżeli pominąłem jakiś ciekawy model to proszę o nim wspomnieć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gerlacha zobaczysz w Złotych Tarasach w od czasu do czasu - jeśli jest na stanie.

 

Junkersy też bywają w sklepach - chyba widziałem w GM 

 

Laco może mają tu https://zegarownia.pl/nasz-stacjonarny-sklep

 

Zobaczyłbym jeszcze ofertę Steinharta http://steinhart-zegarki.pl/pl/p/NAV-B-UHR-44-A-Type/9

Na forum jest dystrybutor marki, można z nim ponegocjować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zastosowań - najbardziej uniwersalny Junkers, zarówno do garniaka jak i casual. Gerlach też ładny, ale powłoka PVD nadaje mu raczej sportowy charakter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może bardziej akuratnie historycznie?

używka Laco

1571226d1482691686t-laco-flieger-hannove

gotowca od Rouheleny

828914046_o.jpg?nc=636188362898326000

lub sam od niej na częściach

koperta 80

tarcza 25

wskazówki 25

mechanizm od 50do 300

całość 800-1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny hamilton jest na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gerlacha zobaczysz w Złotych Tarasach w od czasu do czasu - jeśli jest na stanie.

 

Junkersy też bywają w sklepach - chyba widziałem w GM 

 

W którym sklepie są Gerlachy?

Do Junkersów łatwiej trafic?

 

Edit: Już sobie wygooglowałem - taki zaradny ze mnie chłopaczyna :) I tak dziękuję za info, że tam są. Muszę tam szybko zajrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie co, Laco Aachen ma sklep w Straszynie k.Gdanska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję. Byłem w paru miejscach. Mierzyłem, oglądałem i wybór prawdopodobnie padnie na Glycine Combat 7 Vintage 3943.19AT. Budżet oczywiście znacznie przekroczony.

Zdjęcie z przymiarki:

post-31882-0-83337000-1483517535_thumb.jpg

 

Dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba, styl bardziej militarny niż pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba, styl bardziej militarny niż pilot.

To samo , miał być pilot został military watch :)

Ważne że cieszy.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie cieszy, na razie tylko przymierzałem :) Mam trochę obawy o szkło hesalitowe, ale ogólnie zegarek robi bardzo dobre wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tej cenie Glycine się nie popisało.

Jak już militarny to może Stenek.

 

Military_42_black_2_watches.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet PAMy są w hesalicie, poza tym wymiana szkiełka w Glycine to ok. 200zł, więc tragedii nie ma. Steinhart nie w moim klimacie, ale dzięki za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze Stenków to takiego masz na bazarze.

 

348438d1325440654-verkauf-steinhart-nav-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie cieszy, na razie tylko przymierzałem :) Mam trochę obawy o szkło hesalitowe, ale ogólnie zegarek robi bardzo dobre wrażenie.

 

Ja też miałem obawy.. i niestety po pół roku rozstałem się z Junkersem. Przy noszeniu - 100% uwagi tylko na to, żeby nie pojawiła się kolejna rysa.. Szybko się wyleczyłem, tylko szafir :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię, choć zrobiłeś mi mętlik w głowie. Czytałem również pozytywne opinie i sam już nie wiem. Z tego co się dowiedziałem to można takie szkiełko polerować i ew. wymiana to tania sprawa.

 

Ma ktoś jeszcze doświadczenia ze szkiełkiem hesalitowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się do tematu. Kupię zegarek typu pilot/aviator do 600zł. Zależy mi na szkle szafirowym. W związku z ograniczeniami finansowymi rozglądam się za kwarcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię, choć zrobiłeś mi mętlik w głowie. Czytałem również pozytywne opinie i sam już nie wiem. Z tego co się dowiedziałem to można takie szkiełko polerować i ew. wymiana to tania sprawa.

 

Ma ktoś jeszcze doświadczenia ze szkiełkiem hesalitowym?

 

Łatwo poleruje się drobne ryski, pasta Tempo, miękka szmatka i szast prast. Gorzej z głębszymi - wtedy maszynka. Problem tylko taki, że jedno szkło można polerować głębiej ze 2-3 razy. Może komuś nie przeszkadza, ale mnie osobiście bolała każda skaza.

Plus szafir gwarantuje 100% przejrzystości przy dużym kącie i po przetarciu/umyciu wygląda jak lustro, nawet po latach :)

 

Z trzeciej strony wypukłe szkło wyglądające jak kropla wody ma swój urok..

 

826711d1397399888-junkers-bauhaus-automa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu. Poszukuję zegarka z mechanizmem automatycznym do 1,5tys. Nie jestem specjalistą. Nie interesują mnie marki. Zależy mi na tym żeby zegarek był sprawny długie lata i żeby pasował do garnituru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj coś z lini Seiko Sarb np 033.

 

13975970010_91b53a15ce_b.jpg

 

a jak chcesz wypas to dołożyć kasy i Seiko SDGM

 

20160122_154150_zpsmqgx6joh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. PZL P.11 V.1 - NAJRZADSZY POLSKI ZEGAREK
      Cena 2990 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 7/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
      Gwarancja 1 rok 
       
      PZL P.11. v.1 to od lat najtrudniejszy do kupienia polski zegarek. I ciągle poszukiwany i ciągle zyskujący na wartości. 
      To pierwszy polski zegarek, powstały po likwidacji Fabryki Zegarków w Błoniu. Zegarek powstał w 70 sztukach dla członków najlepszego forum zegarkowego na świecie (wówczas jeszcze www.china-watches.pl) - kawał historii. Od tego czasu w polskich zegarkach zmieniło się prawie wszystko
       
      Zegarek jest w bardzo dobrym stanie, ale był od czasu do czasu używany i nosi tego niewielkie ślady. Zdjęcia pokazują dokładnie jego stan, są moje, nie były retuszowane.
      Parametrów nie ma co podawać, ten, kto kupi, wie zapewne czym jest ten zegarek nie kupi przypadkiem )taką mam nadzieję
      W komplecie oryginalna skrzyneczka, zniszczony oryginalny pasek z klamerką (trzeba uważać przy jej zakładadaniu, bo został zerwany gwint i teleskop nie dokręca się. 
      Do zegarka jest założony nowy pasek Pattini z naturalnej skóry.
       
      2, G.GERLACH - DZIK - CZARNY BLIŹNIAK - SUPER OKAZJA
      Cena 1600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 7/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
      Gwarancja 1 rok 
       
      Cóż tu pisać? Pierwszy, seryjny, polski zegarek od czasów zamknięcia fabryki zegarków w Błoniu. Jeden z Bliźniaków (drugi, biały to Sokół).
      Zegarek limitowany do 300 szt. Sprzedaję komplet z nową, zafoliowaną jeszcze bransoletą G.Gerlach oraz paskiem typu nato, idealnie pasującym do zegarka. 
      Stan mechaniczny bez zarzutu, stan wizualny bardzo doby. Zegarek  był używany i ma normalne, drobne tego ślady widoczne na zdjęciach. 
      W komplecie: zegarek, pudełko, pasek typu nato w bardzo dobrym stanie, bransoleta (nowa, nieużywana), specyfikacja. Numer zegarka zgodny z numerem na specyfikacji. 
      Zegarek raczej dla wiedzących co kupują. 
      Technikalia:
      średnica: 42 mm, wysokość: 15 mm, długość z adapterami: 55 mm, koperta: stal nierdzewna 316L wodoszczelność: 20 atmosfer mechanizm automatyczny: Sea Gull ST25, 35 rubinów syntetycznych, rezerwa chydu ok. 45h, częstotliwość taktowania: 21.600 bps. szkło: szafirowe, pasek: skórzany, szerokość 22 mm, klamra stalowa (zamiennik) pudełko: drewniane bransoleta: stalowa 22 mm z pełnych ogniw  
       



















    • Przez Antec
      Witajcie,
       
      Chciałbym poradzić się co do mocno zielonej lumy na indeksach oraz cyferkach na tarczy zegarka Laco Aachen.
      Jak na mój gust ta zieleń wygląda dość nieładnie na tle czerni. Oczekiwałem, że zegarek będzie prezentował białe cyferki i indeksy, a w praktyce są zielonkawe praktycznie o każdej porze dnia.
      Czy jest jakaś rada, na to żeby (może za pomocą światła) zredukować trochę ten zielony kolor?
       
      Jeśli chodzi o piloty, idealnie prezentują się tutaj zegarki Archimede, dla których problem zielonych indeksów nie występuje, a mimo to w nocy można bez wysiłku odczytać godzinę.
       
      Pozdrawiam,
      Antek
    • Przez Pontius
      Witajcie, 
       
      Do sprzedania Laco Kempten 39, a więc klasyczny pilot z nakręcanym werkiem w rozmiarze 39 mm. Zegarek nowy kupiony razem z większym bratem, który wygrał batalię o nadgarstek. Wydaje mi się, ze ten model sprawdzi się na nadgarstkach o obwodzie do 17-17,5cm.
       
      Stan zegarka: nowy, nienoszony 10/10
       
      Parametry
      Szerokość koperty: 39,0 mm 
      Długość koperty (lug to lug): 46,0 mm 
      Grubość koperty: 12,2 mm 
      Szerokość paska: 18,0 mm 
      Mechanizm:  ETA 2801-2 - szwajcarski mechaniczny manualny 
      Szkiełko: szafirowe nierysujące się z antyrefleksem od wewnątrz
      Wodoszczelność: 5 atmosfer (50m)
      Gwarancja: 2-letnia gwarancja od 15 listopada 2021
       
      Cena: 3 500 PLN z wysyłką Inpostem w  cenie
       
      Pozdrawiam
      Przemek






    • Przez Krist-off
      Witajcie.  Obiecałem sobie, że w tym roku nie będę już niczego kupował, ale mam słabą silną wolę...  Żeby chociaż troszkę się opanować postanowiłem, że będzie to (póki co) jeden z trzech zupełnie różnych zegarków, które mnie zainteresowały.  Przeznaczenie?  Luźny, niezobowiazujący zegarek na lato...  To, że poniższe zegarki są, każdy z zupełnie innej bajki wiem doskonale...  Chodzi mi tylko i wyłącznie o Waszą opinię. Co byście wybrali z tej trójki właśnie jako, luźny, niezobowiazujący zegarek na lato... Zakładając, że parametry techniczne w tym WR odpowiadają mi we wszystkich.    Edycja: udało się w końcu fotki wrzucić. Ps. Komentarze miłe widziane.   Pozdrawiam


    • Przez Mike S
      Laco Augsburg Taupe
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.