Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dunhil33

Naviforce 9050

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się wrażeniami z użytkowania zegarka Naviforce 9050.

Dość tani, ceny w oscylują ok. 18$. Oczywiście w polskich sklepach internetowych trzeba zapłacić ok. 140 - 150 zł. Znalazłem nawet ofertę za ponad 4 stówki. Pewnie ta cena ma sugerować, że jest to produkt z wyższej półki.

Zaskoczył mnie wygląd zegarka. Wykonany jest solidnie. Niestety jednak jeden element mocno szkodzi zegarkowi: na metalowej kopercie umieszczony jest czarny... PLASTIKOWY (!) pierścień. To mocno psuje ogólne wrażenie. Bransoleta po dokładniejszym przyjrzeniu się zdradza jednak cechy taniego produktu. Samo zapięcie wykonane jest ze zbyt cienkiej blachy. Obawiam się, że przy silnym naprężeniu może się deformować. Fakt, zapięcie mojego obecnego Casio jest tylko odrobinę grubsze, ale za to ma wyprofilowane ranty na krawędziach. Tu nic się nie odkształci.

Na co liczyłem kupując ten zegarek? Na wyświetlacz, który pozwoli odczytać godzinę czy datę w ciemności. I to się sprawdza, chociaż w pełnym oświetleniu kontrast wyświetlacza jest za mały. Owszem, jest dobrze widoczny pod pewnymi kątami. Mimo wszystko oceniam go na +.

Dokładność chodu: przez klika pierwszych dni zegarek przyspieszał, ok. 4 sek. na tydzień. Po 10 dniach jednak znów wrócił na zero (w/g sygnału z radia w południe). Zaletą jest też brak rozbieżności między wskazówkami a wyświetlaczem. Po ustawieniu wskazują ten sam czas. W moim poprzednim zegarku, w którym moduły wskazówkowy i cyfrowy pracowały niezależnie od siebie (Lorus RW613AX9) rozbieżność po miesiącu wynosiła ok. 20 sek. To było irytujące.

Dużą wagę przykładam do precyzyjnego ustawienia wskazówek. O każdej "pełnej" minucie wskazówki minutowa i sekundowa muszą być na właściwych miejscach. Ustawienie tego w Naviforce jest trochę trudne - nigdy nie wiadomo, w którą stronę drgnie wskazówka minutowa po wciśnięciu koronki. Ale w końcu się udało.

Na filmie można zobaczyć z jaką precyzją działa wskazówka sekundowa.

Posapywanie, które słychać na filmie to moje psisko.

Po prawej stronie, gdy wskazówka "schodzi" w dół od 12 do 6, jest znośnie. Ale od 6 do 12 widać, że jest tam jakiś zbyt duży luz. Wskazówka "opada" poniżej indeksu. No cóż, ten sam problem miałem we wspomnianym Lorusie, który przecież kosztował 5 razy więcej. Obecny Casio też nie jest ideałem.

Czy warto go kupić? Myślę, że to zależy od ceny. Moim zdaniem do 80 zł jest OK. Ja przekonałem się że w żadnym przypadku Naviforce nie jest jakąś bazarową tandetą. Fakt, zwróciłem go sprzedawcy bo był za drogi, ale zamówiłem inny model Naviforce'a za "normalną" cenę.

Kilka fotek na koniec:

IMG_20161214_143202.jpg IMG_20161214_143302.jpg IMG_20161214_143406.jpg IMG_20161214_143510.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja fajna - szczegółowa i dogłębna...Ja miałem dwa inne zegarki Naviforce...niestety oba po niecałym roku użytkowania /niezbyt intensywnego/ padły , z mojej strony - zegarków tej "firmy' polecić nikomu nie mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa, wnikliwa recenzja, miło się czyta. Ja sam myślę po wypłacie kupić jakiegoś chinola, nawet myślałem o "pilocie" Naviforce, ale chyba sobie odpuszczę. Zauważyłem, że te piloty są dostępne pod różnymi nazwami na Aliexpress, na Allegro nawet od 40zł (pod nazwą Cheifel, czy jakoś tak). Trochę to podkopuje moje zaufanie do brandu Naviforce, mam wrażenie że nawet te 99zł (najczęstsza cena w Polsce za te zegarki), to w większości marża sprzedawcy. Ale jeśli Twój egzemplarz działa bez problemu, to bardzo dobrze, za te 80zł to było warto :) pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli Twój egzemplarz działa bez problemu

Jak napisałem: oddałem go sprzedawcy, ponieważ był za drogi (149 zł), poza tym znalazłem model, który bardziej mi się podoba : 9023 za 21,5 $. Na razie czekam na przesyłkę. Jak dotrze, to też coś o nim napiszę.

 

miałem dwa inne zegarki Naviforce...niestety oba po niecałym roku użytkowania /niezbyt intensywnego/ padły

A co się z nimi stało? Przestały działać? Czy może coś z bransoletą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Smule

Miałem jednego navi force'a na pasku. Sekundnik nie trafiał w indeksy, ustawianie daty i dnia tragedia. Koperta z g*wno metalu (ZnAl), pasek rozkleił się po tygodniu. Chociaż fajnie wyglądał :D

 

Z drugiej strony kosztował mnie 20$  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z takim pytaniem odnośnie tego modelu. Po wciśnięciu przycisku prawego górnego wyskakuje T2 i jakiś czas. Ktoś wie co to jest za czas? I drugie pytanko czy da się w tym zegarku wymienić szybkę?

 

Nabazgrane z LG X Cam'a / TTalk 4.9.5™ ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.