Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zegarek do garnituru.

Pomoc w dobraniu zegarka. doxa swiss made atlantic roamer watch classic bransoleta pasek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Crispo

Crispo
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:37

Witam. Do czwartku muszę kupić zegarek więc jutro muszę go zamówić. Długo chodziłem po sklepach, jeździłem po jubilerach, zegarmistrzach i nie potrafiłem znaleźć zegarka dla mnie.. Zdecydowałem się na zamówienie go z Internetu. Mam upatrzone dwa zegarki. Jeden z firmy Atlantic drugi Doxa. Chciałbym zwrócić się do was z prośbą o pomoc, być może ktoś znajdzie coś co mi przypasuje, bo mam dosyć już 1000 otwartych zakładek w przeglądarce :( . Zależałoby mi na bransolecie ale może być pasek. Chciałbym żeby było to coś klasycznego, ale jednocześnie miało coś w sobie przykuwającego uwagę. Dlatego nie jestem pewien co do kupna tych dwóch modeli:

https://www.zegarek.....10.101.10.html

https://luxtime.pl/p...1465.41.61/7422

Proszę o szybką pomoc i od razu bardzo dziękuję. Mój budżet to około 1700zł.

P.S Mechanizm bardziej podszedłby mi kwarc, ale jeśli znajdzie się ładny automatyk w takiej cenie to też nie pogardzę. AAAaaa i głównie trafią do mnie "Swiss Made" ewentualnie, ale to bardzo ewentualnie "Japan".

• 0

#2 Rikimaru75

Rikimaru75
  • Użytkownik
  • 814 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 17:45

PW

• 0

#3 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 12773 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:00

Wg. mnie do garnituru to bardziej pasuje klasyczny zegarek.

Załączone miniatury

• Orient Bambino Grey.jpg

• 0

#4 Crispo

Crispo
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:19

pawelb29 

Może faktycznie zbyt bardzo stoję przy bransolecie bo nie oszukując się pasek do garniaka chyba lepiej wygląda.

• 0

#5 Filipeczek

Filipeczek
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:26

Seiko Sarb, Certina ds 1, Tissot le locle. Ja bym celował coś z tego, ale ogólnie weź to co Ci się podoba. A co do paska to zawsze sobie możesz dokupić za nieduże pieniądze i każdy będzie pasował a z bransoletą już tak łatwo nie jest. Ciężko jest kupić taką żeby pasowała a cena oryginalnych bransolet jest duża wyższa od paska. Dlatego weź na bransolecie. :)

Użytkownik Filipeczek edytował ten post 02 styczeń 2017 - 18:28

• 0

#6 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 12773 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:40

Orient Star

http://www.longislan..._p/el05002b.htm

Dokupić pasek.

• 0

#7 Crispo

Crispo
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:44

No to mam dylemat. 

To jest ten Atlantic z bransolety na pasek zmieniony.

http://cdn1.timetren...lt/atlantic.jpg  

No i ten Orient Star też jest śliczny. 

Nie wiem co wybrać :/

• 0

#8 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 12773 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 18:47

Z tych dwóch to wg. mnie Orient Star.

• 0

#9 Crispo

Crispo
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 21:25

Jakoś jednak bardziej przemawia do mnie ten Atlantic. Po prostu bardziej mi się podoba jego design. Możecie mi jeszcze wyrazić jakąś opinie o tej firmie? Czy to prawda, że strasznie poleciała w dół z jakością? Czy warto wydać tyle pieniędzy na ten zegarek?

• 0

#10 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4641 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:00

Do garniaka kup sobie forumowego formeistera ale nie wiem czy akurat ktos ma na sprzedaz.
  • 0

#11 krondar

krondar
  • Nowy Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 12:06

Ja bym osobiście brał Orienta. Albo ten Star, albo pojawiający się często na forum Bambino w takiej wersji kolorystycznej jaka najbardziej Ci odpowiada do garniaka. Zdecydowanie coś stonowanego.

Pamiętaj, że zegarek do garnituru nie musi dominować i przykuwać uwagi a ma być uzupełnieniem! Do tego dorzucasz paseczek pod kolor dodatków np. brązowy do brązowych butów, czarny do czarnych etc ;)

Nie ograniczaj się do jednego zegarka ;-) Za jakiś czas możesz sobie dokupić takie chrono Atlantica, Certiny, Tissota czy co Ci się tam spodoba do codziennego casuala ;) Ale pytasz o garniturowca, a to inny segment. Do wieczorowego stroju możesz zarzucić błyszczący pasek aby właśnie uwagę przykuwał. Ale na spotkania itp - ja bym pojechał czymś eleganckim i bardziej stonowanym :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: doxa, swiss made, atlantic, roamer, watch, classic, bransoleta, pasek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych