Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubah

Częstotliwości zegarków "atomowych"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ochote kupic Seiko SBTM231. Jest to zegarek z funkcja ustawiania czasu radiowo. Problem w tym, ze jest dostepny wlasciwie tylko w Japonii, a w instrukcji jest napisane, ze odbiera czestotliwosci japonskie, chinskie i amerykanskie.

Pytanie co z niemiecką, z ktorej korzystamy w Polsce...

 

A pytanie jest o tyle ciekawe, ze:

 

68,5 kHz - Chiny

77,5 kHz - Niemcy i Tajwan

100 kHz - Chiny

 

W dodatku np. USA maja bardzo duzy rozrzut czestotliwosci nawet w megaherzowych... Jak mysliscie - mozna zalozyc, ze 77,5 kHz tez zlapie, czy raczej zrobili zegarek na zlosc Tajwanowi ?

 

Przy okazji  co to sa te takie male literki przy koncach indeksow na tarczy? przy 10 jest np. "H",a przy 8 "L"... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w instrukcji nie ma wyszczególnionego danego regionu to nie łudź się, że załapie. Literki to poziom sygnału z angielskiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łudze sie. Poniewaz czestotliwosci Chin, USA i Japonii, czyli to co jest podane w instrukcji nie cyferkami, tylko krajami, jest lacznie chyba z 10. Porozrzucane sa na bardzo roznych pasmach. Ale akurat te Niemieckie sa bardzo blisko Chinskich.

Łudze sie wiec dlatego, ze mam wrazenei prosciej i taniej byloby zastosowac jakis odbiornik szerokopasmowy ktory lapie wiecej, niz stosowac kilkanascie roznych odbiornikow, albo kilkanascie roznych filtrow zeby czegos nie zlapac.

Potrzebowalbym tylko potwierdzenia kogos, kto uzytkuje zegarek "atomowy"  Seiko, teoretycznie odbierajacy "tylko" Japonie, Chiny i USA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze...

Ale opis funkcji Waveceptor ktory podelsles nie wyjasnia mojego problemu.

Kraje jakie ten zegarek obsluguje to USA, Japonia i Chiny... Pod linkiem jest informacja, ze jesli są Chiny, to musi to byc Waveceptor szerokopasmowy, ktory bierze tez Europe... ale czlowiek ktory to pisal napisal tez ze sie "nie spotkal" z innymi kombinacjami, co nie znaczy ze ich nie ma...

 

Dzisiaj natomiast napisalem do pewnego sprzedawcy z Tajwanu, ktory twierdzi, ze u niego ta funkcja dziala (to dobrze, bo Tajwan ma ta sama czestotliwosc co Niemcy!), ale podejrzewa, ze sygnal lapie z Japonii (no to zle...). I nadal niewiele wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet z Tajwanu mowi wiec, ze zegarek mu dziala w trybie "atomowym" i mysli ze sygnal jest pobierany z Japonii. Jednoczesnie znalazlem mapke na stronie 25 tej instrukcji:

http://www.seikowatches.com/support/ib/pdf/SEIKO_7B26_E.pdf

gdzie widac wyraznie ze sygnal z Japonii nie siega na Tajwan... a na wikipedii znalazlem ze Tajwan ma swoj wlasny nadajnik w Zhengli o czestotliwosci sygnalu 77,50 kHz, czyli tyle samo ile ten w Niemczech :)

 

Tylko moglby mi ktos to potwierdzic empirycznie jeszcze ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze moze sie to komus przydac w przyszlosci, wiec zacytuje Taja, ktory troche mi pomogl :)

........

I just check with Seiko, I know it sounds absurd but here in Taiwan we does receive the Atomic clock radio signal from southern Japan, and north Taiwan has stronger signal than mid and southern Taiwan. We do not have Atomic radio signal transmitter in Taiwan.

As the manual has indicate, the radio sync signal Seiko use is transmitted in US, Japan, Germany and China, it doesnt run through the radio signal we normally use.

So the good news is you are quite close to Germany, it is under its radio coverage, you should be able to receive its radio sync signal.

BAD NEWS is, this Seiko Spirit series doesn't respond to Germany Atomic clock radio signal (77.5KHz), it only respond to US, Japan, and China (60.0KHz)

..........

 

Podsumowujac - i USA i Chiny i nawet Japonia uzywa kilku pasm. Ale to nie znaczy jak sie okazuje ze dany zegarek potrafi korzystac z nich wszystkich... akurat ten potrafi tylko z pasma 60 kHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Burns już ci wyżej napisał, żebyś na to nie liczył.

Gdyby było inaczej Seiko by o tym wiedziało.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w instrukcji nie ma wyszczególnionego danego regionu to nie łudź się, że załapie. Literki to poziom sygnału z angielskiego...

no to pogadałeś sam ze sobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Burns już ci wyżej napisał, żebyś na to nie liczył.

Gdyby było inaczej Seiko by o tym wiedziało.

 

Zadalem bardziej szczegolowe pytanie niz "czy bedzie dzialac". Odpowiedz byla dosc "na odwal sie" wedlug mnie, wiec zaczalem szukac sam.

Szczegoly polegaly na tym, ze jest wiele czestotliwosci. A mam dobrego znajomego, ktory czestotliwosciami na roznych urzadzeniach zajmuje sie profesjonalnie. I on twierdzil, ze raczej nikt nie bedzie sie bawic w filtrowanie konkretych czestotliwosci jesli jest uzyty odbiornik szerokopasmowy. A jesli przyjac ze dany zegarek uzywa wszystkich czestotliwosci Chinskich, to powinno dzialac takze z niemiecka czestotliwoscia.

To czego burns nie napisal, a ja nie zgadlem, tylko musialem znalezc, to fakt, ze zegarek nie potrafi uzywac wszystkich czestotliwosci danego kraju, tylko np. jedną z nich.

 

Natomiast to ze Seiko nie pisze ze gdzies jego zegarek dziala to by dla mnie specjalnie niczym niezwyklym nie bylo. Moglby sie tym nie chwalic np. dlatego, ze nie planuje danego modelu sprzedawac np. do Europy. A zegarek moglby tam dzialac chocby wlasnie dlatego zeby nie bawic sie w dodatkowe koszty blokowania szerokopasmowego odbiornika. No tylko jak juz ustalilem, czego nikt tu nie napisal, ten konkretny model ma wbudowany odbiornik tylko jednego pasma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.