Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość andree

ACzS-1 moja mała kraina szczęsliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andree

Nabyłem (jupi jupi jup jup jup..........) .Piękny sprawny,zaplombowany.Pozbyłem sie tej czarnej farby bo odłaziła.Wersja dwudobowa.Tyka przepięknie ;-).Projekt obudowy biurkowej gotowy od dawana.Jak bedzie gotowy to zaprezentuje.Jedzie do mnie jeszcze jeden zegar wojskowy (mam nadzieje). Jak dojedzie to pokaże- mysle ze mała niespodzianka bedzie;-)))

pic01036qz6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego:

9b8bb0386b29aec3med.jpg

To standardowy zegar z Miga-29.

Ten Twój to chyba starszy model, możliwe że jeszcze z mechanizmem będącym kopią zegara JLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Widziałem i podziwiałem ten Twój ...mam inna koncepcje obudowy ale twoja tez mi sie podoba ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne sprzęty :( , tylko ten ze zdrapaną czarną farbą, jakoś tak dziwnie wygląda.

Ja też mam Aczsa. W stanie fabrycznym, nieużywany z 1961 roku.

Może mi ktoś powiedzieć do czego jest ten kwadratowy otwór w górnej tarczy chronografu (tej z napisem "Wrjemja Poljeta")

W waszych zegarach jest on kwadratowy i wadać tam kolor czerwony i biały z zerwonym, a w moim Aczesie otwór ten jest okrągły i nie na w nim nic - widać przez niego płytę mechanizmu.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękne sprzęty :( , tylko ten ze zdrapaną czarną farbą, jakoś tak dziwnie wygląda.

Ja też mam Aczsa. W stanie fabrycznym, nieużywany z 1961 roku.

Może mi ktoś powiedzieć do czego jest ten kwadratowy otwór w górnej tarczy chronografu (tej z napisem "Wrjemja Poljeta")

W waszych zegarach jest on kwadratowy i wadać tam kolor czerwony i biały z zerwonym, a w moim Aczesie otwór ten jest okrągły i nie na w nim nic - widać przez niego płytę mechanizmu.

Z tego co pamiętam ten kolorowy kwadracik to "płuca" pokazujące czy instalacja tlenowa pilota jest sprawna. Mam nadzieję że nie pokręciłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

hm.....nie bardzo wiem w jaki sposób miałby to pokazywac??????Z tyłu jest podłaczenie grzałki i nic wiecej Co do srebrnej obwodki to po polerce wyglada bardzo ładnie.Zdjecie było robione tuz po oskrobaniu.Zreszta zawsze moge pomalowac na czarno jakims dobrym akrylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeee, jakież znowu płuca??? ACZs ma dwa przyciski-pokrętła. Prawym uruchamia się , zatrzymuje i zeruje chronograf a przekręcając je można zatrzymać zegar. Lewym zegar się nakręca, a naciskając pierwszy raz uruchamia się odmierzanie czasu na małej tarczy opisanej jako wriemja poljota (czyli po prostu czas lotu) - kwadracik robi się wtedy czerwony, drugie naciśnięcie zatrzymuje odmierzanie czasu (kwadracik czerwono-biały) a trzecie zeruje (kwadracik robi się biały). Sens tego ustrojstwa jest oczywisty - pilot odpalając Miga naciska ten przycisk i na tej małej tarczy odmierza mu się czas lotu żeby wiedział ile se już polatał i kiedy ma wracać żeby mu paliwa na lądowanie starczyło :wink: Przynajmniej w moim tak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

tez tak myslałem.......jeszcze jedno -oswietliłem go ultrafioletem-efekt nieziemski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym - patrzcie na to:

f6701bf8cff15ea0med.jpg

To jest zdjęcie kabiny MIGa 29, nasz zegar znajduje się bezpośrednio za drążkiem sterowym między nogami pilota :wink: Trochę słabo widać bo drążek zasłania. Generalnie z tego co wiem były dwa podstawowe rodzaje mechanizmu takiego zegara - starszy oparty bezpośrednio o pierwowzór firmy Jaeger LeCoultre i nowszy, własnej konstrukcji Poljota. Oba te mechanizmy zaliczają się do rodzaju chronografów z kołem kolumnowym. Ja swojego nie otwierałem bo generalnie to jest zaplombowana nówka ale stawiam na to że w środku jest mechanizm Poljota. Jeśli Wasze są starsze, to możliwe że są w nich kopie JLC, a zupełnie stare (II W.Ś.) miały oryginalny mechanizm JLC a tylko opisy na tarczy cyrylicą.

Jak ktoś wie coś więcej to niech koniecznie napisze bo to ciekawy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W waszych zegarach jest on kwadratowy i wadać tam kolor czerwony i biały z zerwonym, a w moim Aczesie otwór ten jest okrągły i nie na w nim nic - widać przez niego płytę mechanizmu.

 

To był prymitywny wskaźnik rezerwy chodu; w pełni nakręcony pokazuje pole czarne, potem białe i na końcu czerwone. Często spotyka się ACzSy z tym okienkiem podklejonym czarną blaszką.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

dałem 78 pln :D:):):):(:):):D:D:D ale za 180 tez warto bo to niesamowity zegar jest a ja przepadam za nietypowymi pieknymi konstrukcjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie wsród radzieckich/rosyjskich zegarów użytkowych jest dużo nietypowych konstrukcji - oprócz ACzSów Poljot produkuje w dalszym ciągu chronometry okrętowe z wychwytem chronometrycznym (bodaj już jako jedyna fabryka na świecie), czołgowe Mołnie były oprawiane w przezroczystą bryłę plexi i sprzedawane jako zegary domowe (też fajny zegar, mam taki), warto wspomnieć też o uroczych malutkich budziczkach wielkości zegarka na rękę robionych pod nazwą Rakieta i Zaria - inni że się tak wyrażę globalno-kapitalistyczni :wink: producenci dawno już zarzucili produkcję takich cudów na rzecz plastikowo-kwarcowej miernoty. No bo w końcu ile by musiał kosztować taki malutki budzik jak Zaria z mechanizmem na rubinowych łożyskach robiony np. przez JLC? 20 tysiów? I kto by im to kupił? Nie jest to tak prestiżowa produkcja jak zegarki na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Zrób fotke tego ze sprzetu pancernego...plizzzzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem z czym te "płuca" mi się pomyliły :oops:

post-1964-0-18285700-1330658670.jpg

Zdjęcie zrobione dziś komórką w MiG-21. W Su-22 M4 ten wskaźnik jest tuż pod ACzS, może dlatego go pomyliłem...

Wracając do tematu, bardzo podoba mi się pomysł takiego zegara w obudowie na biurku :D Chyba będę musiał zacząć polować na niego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Dojechal dzisiaj do mnie nastepny ACZzS tym raziem wersja "K"z miga 29 -tego.......hm,nie reaguje na ultrafiolet.Moze jakas mała podpowiedz czym go oswietlic zeby swiecił jak zorza polarna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...bardzo podoba mi się pomysł takiego zegara w obudowie na biurku :) Chyba będę musiał zacząć polować na niego :D

Żebyś wiedział, w pracy jak go miałem na biurku to wzbudzał powszechne zainteresowanie, do tego stopnia że zabrałem go do domu :( ale teraz z kolei stoi mi na biurku ta przezroczysta Mołnia i amerykański zegar wybijający wachty okrętowe więc też jest ciekawie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Pokazałem kumplowi ktorego zegarki nie interesuja...na widok tego zegara zapaliły mu sie oczyska i o jego urodzie same achy i ochy (pomieszna z bardzo niecenzuralnymi ale pasujacymi słowami) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dojechal dzisiaj do mnie nastepny ACZzS tym raziem wersja "K"z miga 29 -tego.......hm,nie reaguje na ultrafiolet.Moze jakas mała podpowiedz czym go oswietlic zeby swiecił jak zorza polarna?

 

Jak z 29, to może być wersja do podświetlania na czerwono. Czy te wskazówk i wogóle cokolwiek świecą po naświetleniu?

 

Pokazałem kumplowi ktorego zegarki nie interesuja...na widok tego zegara zapaliły mu sie oczyska i o jego urodzie same achy i ochy (pomieszna z bardzo niecenzuralnymi ale pasujacymi słowami) :(

 

A mnie odwiedzili nowi sąsiedzi. Przez cały czas dziwnie patrzyli po ścianach i półkach. Chyba więcej nie przyjdą :twisted:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

To bardzo miłe miec sąsiadów z głowy :twisted: Moi niestety komentują wyjatkowo czeste wizyty listonosza i pewnie myslą ze musze miec kokosy skoro mnie stac na zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To bardzo miłe miec sąsiadów z głowy :twisted: Moi niestety komentują wyjatkowo czeste wizyty listonosza i pewnie myslą ze musze miec kokosy skoro mnie stac na zakupy.

 

Zawartość mieszkania obok zmienia sie średnio co pół roku. Ci nowi i tak są wyjątkowo odważni; poprzednicy zwykle zaczynali udawać wymarłych już po przeczytaniu tabliczki na drzwiach.

Jedna taka bida to nawet bała się powiedzieć, że przeszkadza jej odgłos zegara. Dowiedziałem się dopiero gdy wyżaliła się podwórkowemu babstwu.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W waszych zegarach jest on kwadratowy i wadać tam kolor czerwony i biały z zerwonym, a w moim Aczesie otwór ten jest okrągły i nie na w nim nic - widać przez niego płytę mechanizmu.

 

To był prymitywny wskaźnik rezerwy chodu; w pełni nakręcony pokazuje pole czarne, potem białe i na końcu czerwone. Często spotyka się ACzSy z tym okienkiem podklejonym czarną blaszką.

 

J.

 

No, a dlaczego w moim ACZSie to okienko jest puste - nie ma w nim nic. Widać przez nie płytę mechanizmu. Przy zegarze nikt nic nie kombinował, bo kupiłem go zaplombowanego. Rok prod. to 1961. Mój zegarmistrz twierdzi, że to okienko służy do przepływu ciepła z grzałki.

Z tym pustym okienkiem, generalnie chodzi mi o to, czy były serie ACZSów właśnie z pustymi okienkami, czy to jakaś wada fabryczna :?:


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Jacek pisał ze jest tyle podtypów tych zegarów ze trudno sie połapac a wszystkie nazywaja sie tak samo.To pewnie nie wada tylko taki własnie podtyp.Ciekawe jest w czym miał byc montowany ? w migu czy w smigłowcu MI2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.