Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mechanik

Zegar szkolny

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem dziś zegar sterujący ,nie ma jednak żadnej sygnatury na mechanizmie a skrzynia jest raczej wtórna ,z tylu widać zakołkowane cztery otwory po innym zawieszeniu i posiada tylko wybite numery w drewnie.Może komuś się skojarzy mechanizm i coś podpowie?mech.JPGwychwyt.JPGzawiesz.JPGskrzyn.JPGnum.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś mania z tymi zegarami SZKOLNYMI Gdzie tam jest że to zegar szkolny ?? Kupiłeś go w szkole czy może tam zrobiony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szkolny, bo włączał dzwonki w szkole...proste?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman. Bardzo ladny zegar sterujacy :) .Szczere gratulacje. Skrzynka na nowa tez nie wyglada?. Jednak nie musi byc to zegar szkolny, co nie jest takie proste?

 

Edit: czy mozesz pokazac jak sa zakolkowane te otwory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mógł sterować różnymi urządzeniami elektrycznymi. Widziałem kiedyś zegar sterujący oświetleniem ulicznym z układem krzywkowym, który uwzględniał zmianę długości dnia, a zatem porę załączania oświetlenia. Był to zegar firmy Siemens Schuckert z 1921 roku. Twój zegar, Roman, wygląda mi na wyrób firmy

"Telefonbau&Normalzeit"...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ,nie awanturujcie sie o ten "szkolny"kupiony faktycznie ze szkoły!ustawione są nawet wszystkie dzwonki na 8 lekcji :) kołeczki są właśnie tak ustawione .

Też myślałem o Normalzeit ale dość sporo róznic..ale nic innego chyba nie będzie.Skrzynka na pewno nie jest nowa,bardzo ładna ,ale widać ślady adaptacji do mechanizmu i wstawiony zameczek coby uczniowie nie zmieniali sami czasu lekcji :D

Jutro będzie zmontowany to pokażę w całosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szkolny, bo włączał dzwonki w szkole...proste?

Proste to jest wiele rzeczy a opis danego przedmiotu to jest podstawa i gdyby p. Roman napisał że wisiał w szkole to inna bajka a dla ścisłości to zegar sterujący a wisiał w szkole PROSTE  ?? Jak budzik będzie stał u szatniarki to też będzie szkolny ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,piszemy na forum dla ludzi trochę znających się na zegarach więc zastosowanie skrótu myślowego o "szkolnym zegarze" na pewno nie miało na celu wprowadzanie nikogo w błąd że takowe zegary były tylko do użytku szkolnego :D Wydawało mi się rzeczą oczywistą że każdy zobaczy zegar sterujący ,wiec przepraszam za to sformułowanie i proszę o trochę wyrozumiałości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste to jest wiele rzeczy a opis danego przedmiotu to jest podstawa i gdyby p. Roman napisał że wisiał w szkole to inna bajka a dla ścisłości to zegar sterujący a wisiał w szkole PROSTE  ?? Jak budzik będzie stał u szatniarki to też będzie szkolny ?  

Jeśli będzie u szatniarki w teatrze to wtedy oczywiście będzie TEATRALNY... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam zegar sterujący Burk z urzędu pocztowego w Niemczech. Czyli mam zegar pocztowy :D. Nie wiem co włączał. Ma kilka dodatkowych przekaźników (rtęciowych) na płytkach z elektroniką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Niejednemu psu Burek na imię :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poskładany i odświeżony .Chodzi pięknie i cichutko ,tarcza 24cm wwarsz.JPGzamk.JPGtarcza.JPGotwart.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No śliczny. Skrzynia wygląda na pasującą wiekiem do mechanizmu (krój cyfr tarczy). Co tam mogło być innego z taką średnicą i długością wahadła??


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie to wyszło... Może tam były jakieś dodatkowe elektro-ustrojstwa?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo przykręcili ją do ściany żeby bachory nie podpierniczyły ;) Jak to w szkole.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie było nic wiecej montowane do skrzyni a rozstaw kołków wygląda jak miejsca mocowania innego zawiesiaty%C5%82%20%282%29.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I super wyszedł Trochę denerwują mnie te skrzynie takie proste no ale taki urok tych zegarów. A mechanizm coś więcej wiadomo na jego temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  nic nie znalazłem podobnego ,ale też i informacji jest niewiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy zegar. Caly z mosiadzu. Starszy zapewne od tych z alpaki ;) . Skrzynka mnie rozczarowuje. Ten zegar zasluguje na fajniejszy domek :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kurde fajniejszy? Przemysłowy zegar chcesz umieścić w intarsjowanej i z ponabijanymi złoconymi aplikacjami skrzyni?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kurde fajniejszy? Przemysłowy zegar chcesz umieścić w intarsjowanej i z ponabijanymi złoconymi aplikacjami skrzyni?

Nie jednak ta skrzynka mnie osobiscie nie pasuje do tego zegara(jakos sie gryzie z tym mechanizmem?). Poszperam moze cos znajde ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo ładny zegar. Zapytam tak z ciekawości, jak długą ma rezerwę chodu.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa chodu 14dni,a skrzynia jak widać była adaptowana z jakiegoś powodu do tego mechanizmu ,ale raczej okresowo zbliżona no i to tylko zegar sterujący wiec większych fajerwerków bym nie oczekiwał od budowy skrzyni szczególnie że naprawdę jest bardzo solidna  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz wrzucic zdjecia tylu mechanizmu?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę tył i zawiesie,widać wyraźnie kołkowane otwory w plecachty%C5%82%20%283%29.JPGzawiesie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.