Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Robert141265

Daini czy Suwa które ładniejsze vs

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku była konkurencja pomiędzy Daini a Suwa. Głupota marketingowa. Według mnie Daini. ale ... I tu chciałbym poczytać opinie innych + zdjęcia. Według mnie Daini robiła bardziej dopasowane i spójne wizualnie, estetycznie i eleganckie wyroby, mogę się mylić. Co wy myślicie na ten temat? Opinie innych forum są znane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek powinieneś bardziej naświetlić temat bo jak na razie mało kto zrozumie o co chodzi.

Zresztą pomysł chyba skopiowany z watchuseek co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek powinieneś bardziej naświetlić temat bo jak na razie mało kto zrozumie o co chodzi.

Zresztą pomysł chyba skopiowany z watchuseek co ?

Były dwie fabryki Seiko. Temat raczej z seikoholic niż z watchuseek -te drugie forum było raczej tym wtórnym które zaczęło się zastanawiać nad kojarzeniem konkretnych modeli z fabryką. Przykładem są chronografy 6138 i 6139 Suwa vs Daini 7016. Różnica w oznaczeniach jest w drobnym znaczku "piorun" i "huragan". Wolne tłumaczenie. W pewnym okresie wszystkie zegarki miały charakterystyczne oznaczenia zarówno na tarczy jak też na deklu. Z tego co sobie tłumaczę to była jakaś polityka marketingowa w ramach jednej dywizji. Ale ewidentnie (zegarki) Seiko z jednej fabryki konkurowały z modelami z drugiej. Osobiście bardziej podobają mi się egzemplarze od Daini, chociaż w kolekcji około 60% to Suwa.  

dfd9x3.jpg

 

4963604_daini-seikosha-the-other-seiko-f

 

Nie wiem czy udało mi się poprawnie wkleić ale właśnie o ten drobny znaczek tutaj się rozchodzi. Każda z fabryk miała swoje flagowce i wiele innych średniej klasy ślicznych zegarków. Każdy jest piękny ale dla mnie osobiście zarówno mechanizmy jak też tarcze bardziej urzekające i estetycznie dopasowane do koperty są od Daini. Ale każdy ma swoje preferencje urody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.