Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rafio77

RANKING POLSKICH ZEGARKÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów

 

od jakiegoś czasu ciekawi mnie temat i fenomen zegarków z metką "made in Poland" - oczywiście przymierzam się do zakupu jakiegoś polskiego flagowca :) no i mam kłopot by wybrać na dobry początek cos fajnego co nie zrazi mnie do rodzimej myśli technologicznej :)

 

może by tak stworzyć ranking polskich firm zegarkowych -oczywiście mniej czy bardziej subiektywny - który będzie jednak pomocny przy zakupie - można ograniczyć się na przyznaniu punktów np. 10 za miejsce pierwsze , i za drugie 9 pkt itd. ''

dla mnie obecnie najlepsza marką polską jest polpora i to jej przyznał bym 10 pkt

2 miejsce - Xicorr -9 pkt

3 - Vratislavia i Błonie - 8 pkt

4....

5....

6....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz uzasadnienie swojej punktacji, aby był to w pełni pomocny ranking dla innych, myślących o zakupie.

 

Zastanawiam się, czy producentów będzie aż 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz uzasadnienie swojej punktacji, aby był to w pełni pomocny ranking dla innych, myślących o zakupie.

 

Zastanawiam się, czy producentów będzie aż 10 :)

10 pkt nie oznacza ze tyle tez będzie firm :) punktacja zresztą przykładowa

 

co do uzasadnienia to są to mocno subiektywne odczucia polpora ze względu na jakość materiałów i precyzje wykonania jawi mi się jako numer 1

 

Xicorr - miejsce 2 za stylistykę (wygląd i nawiązanie do motoryzacji ) te zegarki są po prostu śliczne :)

 

firmy na miejscu 3 równie dobrze mogły by być umieszczone na 2 - dokładnie za to samo aczkolwiek zegarki  Xicorr mają wg. mnie odważniejszą stylistykę

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Błonie, Copernicus, Polpora, GGerlach, Xiccor, Vratislavia, Leon Prokop, Balticus

a więc prawie 10 :)

Jeszcze Chronos-Art ruszył po przerwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proponowałbym do zestawienia dodawać strony producentów - będzie to pomocne dla wszystkich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proponowałbym do zestawienia dodawać strony producentów - będzie to pomocne dla wszystkich ;)

dobry pomysł

 

zapraszam do kolegów do aktywności - bo przecież coraz więcej z nas zaczyna doceniać polska myśl zegarkową :)

 

co powiecie o Gerlachu - w moim rankingu umieściłbym go dość daleko - choć stylistycznie niezłe ale wiele niedociągnięć w jakości wykonania nie pozwala dać mu wyższego miejsca jak w drugiej połowie stawki na pewno za

balticusem i vratislavią -miejsce 6 -te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działania polskich firm zegarkowych śledzę z uwagą. Wg mnie nr 1 - zdecydowanie Xicorr - za pomysł, różnorodność, w miarę przystępne ceny, no i to że większość modeli jest ( prawie) w ciągłej sprzedaży. Na drugim biegunie - wielkie rozczarowanie, czyli nowe Błonie. Zegarki takie sobie, w krótkich seriach, zapisy, certyfikaty, na siłę próby stwarzania jakiejś pseudoelitarności ... nie wygląda to dobrze, a trwa już kilka lat a zmian na lepsze nie widać ... dlatego proponuję ostatnie miejsce.

Z pozostałych  - generalnie ciekawe projekty ma Vratislavia. Nie wiem jak sobie radzi Chronos-Art., ale odrobina luksusu w rozsądnej cenie nikomu by chyba nie zaszkodziła? A Gerlach -  za dużo historii, za mało jakości...

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nowa Polpora jest godna zainteresowania no i zamrożony Copernicus tez

 

PS ChronosArt należy teraz do Leon Prokop 

Edytowane przez dariusz chlastawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na ten moment

 

Polpora na razie 20 pkt ode mnie i pewnie od prezesa  Prezesa

2 miejsce xicorr 19 pkt (10 pkt misiu 9 ja)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  1. ChronosArt (stary)

  2. Polpora/ Copernicus

  3. G.Gerlach/ Xiccor/ Balticus

  4. Vratislavia

  5. ….......

  6. ….......

  7. …........

  8. ….......

  9. …..........

  10. Leon Prokop   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem (od Was) że Polporę mam za miedzą ;/

Jaki ten świat mały.

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

co do uzasadnienia to są to mocno subiektywne odczucia polpora ze względu na jakość materiałów i precyzje wykonania jawi mi się jako numer 1

 

 

@rafio77 moglbys napisac cos wiecej o polporze? Tzn Jakies porownanie jak wypada jakosciowo w porownaniu do innych zegarkow ktore miales w podobnej cenie czy chocby innych made in poland? Moze jakies zdjecia nadgarstkowe masz bo jestem ciekawy jak sie prezentuje na nadgarstku?

Z gory dzieki.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Stare Błonie,wiem,że już go nie ma,ale chocby ze względu na polski mechanizm i kawał historii.

2.

3.

4.Vratislawia

5.

6.

7.

8.

9.

10.Błonie /to nowe :wacko: /.

Edytowane przez pirx65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafio77 moglbys napisac cos wiecej o polporze? Tzn Jakies porownanie jak wypada jakosciowo w porownaniu do innych zegarkow ktore miales w podobnej cenie czy chocby innych made in poland? Moze jakies zdjecia nadgarstkowe masz bo jestem ciekawy jak sie prezentuje na nadgarstku?

Z gory dzieki.

zegarków z metką "made in Poland" nie miałem jeszcze- natomiast dużo się dowiedziałem tu i ówdzie - sumując zebrane opinie polpora jawi mi się jako w tej chwili numer 1 -inna sprawą jest to ze w tej cenie mamy szwajcara na automacie

zależy co kto ...

Czy wolisz mieć markę bardziej rozpoznawalną i w oczach wielu prestiżową (myślę tu o szwajcarze)

czy jednak unikalność i w pewnym sensie oryginalność bo pewnie nie często spotkasz kogoś z polporą na nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś sie zainteresuje Waszym zegarkiem, to jak myslicie, kiedy zrobi wielkie oczy? Gdy mu powiesz, ze to szwajcar czy made in poland?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarków z metką "made in Poland" nie miałem jeszcze- natomiast dużo się dowiedziałem tu i ówdzie - sumując zebrane opinie polpora jawi mi się jako w tej chwili numer 1 -inna sprawą jest to ze w tej cenie mamy szwajcara na automacie

zależy co kto ...

Czy wolisz mieć markę bardziej rozpoznawalną i w oczach wielu prestiżową (myślę tu o szwajcarze)

czy jednak unikalność i w pewnym sensie oryginalność bo pewnie nie często spotkasz kogoś z polporą na nadgarstku

A wg jakich kryteriow oceniasz ze Polpora jest nr1? Jesli nigdy nie miales zadnego z tych zegarkow a pewnie nawet nie widziales na zywo to skad wiesz ze Polpora jest lepsza od Xicorra czy np Leona Prokopa czy Blonie?

Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Xicorr - świetna stylistyka, różnorodne pomysły, wykonanie

2. Vratislavia, niewiele niżej

3. Błonie, te prawdziwe - fajnie, że jeszcze są

4.

5.

6. Balticus - na razie tyle, zobaczymy co dalej

7. Gerlach - zbyt monotonne to dla mnie, a i wpadek sporo :(

8.

9. nowe Błonie - na razie słabo, ale może to tylko początki?

10.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Xicorr - świetna stylistyka, różnorodne pomysły, wykonanie


2. Vratislavia, niewiele niżej (ale trzeba brać poprawkę na różnicę w cenie duuuużą do Xicorr )


3. Błonie, te prawdziwe - fajnie, że jeszcze są


4. Polpora (za mało jeszcze znana..ale...ale..)


5.


6. Balticus - na razie tyle, zobaczymy co dalej oby tak trzymać...


7. Gerlach - za dużo i za często  tych wpadek jakościowych i przy takich cenach zegarków


8. nowe Błonie - na razie słabo, ale może to tylko początki?  (Zegarek Dy-on 302 świeeeetna ! tarcza  wskazówki , koperta słaaaaba... i..kupić w drugim obiegu nie można , znaczy ludzie chcą zatrzymać)


9.


10.


Edytowane przez artur111bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzbraniałem się przed tym rankingiem, bo ciężko punktować tak młode marki, w dodatku w większości będące polskie tylko w projekcie. Poszczególne miejsca są głównie porządkowe, nie odzwierciedlają prawdziwej jakości, wzornictwa, precyzji wykonania, serwisu, stosunku ceny do jakości:

  1. Błonie, Unitra Warel – za historię, sentyment;
  2. Xicorr – za spowodowanie, że szerzej zainteresowałem się zegarkami (przez Warszawę), ale także za wzornictwo i dobry stosunek jakość/cena;
  3. dawny Chronos-Art, za własny wkład w produkcję elementów zegarków, szkoda, że tak się to skończyło;
  4. Vratislacia Conceptum – za możliwość czynnego współudziału w tworzeniu zegarków, choć to chyba już przeszłość, no i dobry stosunek jakość/cena;
  5. Balticus – za mocne wejście na rynek z bardzo ciekawymi projektami;
  6. Copernicus – ciekawe projekty wykorzystujące modyfikacje unitasa;
  7. Polpora, nowy Chronos-Art – nie miałem do czynienia, ale jest potencjał;
  8. G.Gerlach – duży rozmach, świetny Kosmonauta, ale stylizacja innych projektów jakaś taka na siłę (Husaria) no i słaby wizerunek (czy słusznie zapracowany?);
  9. Leon Prokop – nie mam zdania;
  10. Czas – nie mam zdania;
  11. nowe Błonie – nic mi się nie podoba, szkoda nazwy legendy (patrz pkt 1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeżeli wypowiem się w temacie, to albo zaprzeczę samego siebie, albo będę stronniczy. Powiem jedno, zbieram na kolejny polski zegarek. Czekam też na chwilę, kiedy pojawi się nasz współczesny polski mechanizm. Która firma pierwsza? ktoś obstawia? a może niech wszystkie 10 czy ile sztuk połączy siły w tej kwestii?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij. Czy wśród obecnych firm jest jakaś o rodowodzie zegarmistrzowskim, są tam ludzie znający się na mikromechanice, materiałach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na czas istnienia i wielkość oferty to trudno przebić Xicorra i Gerlacha, z czego pierwszy ma lepszą jakość obsługi a drugi szerszą ofertę.

 

Vratislavia Conceptum i Balticus mają fajne pomysły, ale to mikrobrandy i niektóre z ich modeli wyglądają jak jakiś Generic z Chin.

 

Polpora, Copernicus i Leon Prokop - nie moje klimaty, może jak pokażą coś poza garniturowcem..

 

Błonie były już komentowane na forum wielokrotnie.

 

Moje doświadczenie w temacie: mam lub miałem 3 Gerlachy, 2 Xicorry i 2 Vratislavie. Balticus "zmacany" w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat sie rozwinął jak narazie najwiecej punktów i numer 1 to

Xicorr , tuż za nim stare blonie(pewnie z sentymentu)- aczkolwiek zakładając wątek miałem na myśli głównie młode projekty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nie powinienem się wypowiadać, bo nie mam nabożnego stosunku do zegarków, a bardziej oceniam je pod względem użyteczności i designu. Pod względem kreatywności i bezczelności w wycenie swoich produktów najwyżej oceniłbym Xicorra. Ich sikory faktycznie nawiązują do zabytków polskiej techniki. M20 jest genialna, choć znudziła mi się od samego PR w sieci. 200tka nawiązania ma, ale nie porywa. 125 jest kiczowaty, ale kocham pomysł na rezerwę chodu. Nurki nieznacznie wyróżniają się pośród tysięcy podobnych nurków. Flagowa Syrena Sport jest najtrudniejsza do oceny, bo aspiruje trochę zbyt wysoko, ale nie ma efektu wow! Indeksy ładne, koronka śliczna, ale całość... I to chrono z nieruchawą dużą sekundą - wioska, w mojej subiektywnej ocenie - na tarczy musi się coś dziać. Plus za km/h -mały smaczek, ale fajny. Gerlach moim skromnym zdaniem się wypalił. Pomijam opinie o jakości i jakości obsługi. P11c to ich jedyny zegarek, który mógłbym mieć i nie używać, a tylko na niego patrzeć - jest prosty i genialny. Rezerwa chodu w Jastrzębiu jest świetna, ale cała reszta to chińskie sejko pięć. Submarine jest oldskulowy i oryginalny. Mógłbym mieć, choć boję się zapachu mosiądzu na skórze. Łoś i Navigator są dość fajne w swej prostocie, ale ten kręcony bezel bym wyeliminował - zbędna "komplikacja". Obie edycje 303 i Batorego są do bani, bo nie nawiązują designersko do niczego. Logo na tarczy i deklu to pójście na łatwiznę. Wolę Parnisa no logo. Husaria... hmmm.... jakieś delikatne chłopce te husary byli :-P Jedynie sekunda jest ok. Dzik i Orlik się mocno wyróżniają na tle rynku, ale zawsze jak na nie patrzę, to mam wrażenie, że bezel jest wytoczony z drewna ;-). Szanuję pomysł na Kosmonautę, ale z całego GG chciałbym tylko planowanego nurka tryciaka. Nie dla designu, bo divery są nudne, ale dlatego, że w końcu będzie "polski" zegar, który świeci w nocy. ... mam nadzieję. VC - mega zajefajny Vis, który mniejszy o wysokość bezela i z przyzwoitą lumą, jeżeli nie trytem, byłby zegarkiem bliskim ideału. Jest cudny i nie jest z niczego zerżnięty. Chrono niestety jest rozczarowaniem. Ostatnie wersje są całkiem sympatyczne z wyglądu, ale dlaczego muszą być taką zrzynką? Koniecznie musimy robić "homage"? min. autavi czy autodromo? Nie stać mnie na Panerai, ale Parnisa nie kupię. Barokowego bauhausa pomijam :-P Copernicus - świetny vintage design. Jest tak różny od tego co na rynku, że wysokiej ceny nie nazwę bezczelnością. Pełen szacun za design i pozycjonowanie premium. Dla Balticusa będę pewnie niesprawiedliwy, ale to dla mnie produkt niszowy dla emerytów. Szacunek za walkę na komercyjnym polu diverów. Moim zdaniem bezcelową. Reszta polskich "producentów" to jakieś kurioza designerskie. Największy żal do Błonie, za to że zamiast wyprodukować genialne, stare projekty, ale przeskalowane do 42-43 mm trwonią potencjał marki na jakieś "słocze" i kibolskie zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.