Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

RANKING POLSKICH ZEGARKÓW

JAKOŚĆ I CENA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafio77

rafio77
  • Użytkownik
  • 319 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 12:23

Witam szanownych kolegów

od jakiegoś czasu ciekawi mnie temat i fenomen zegarków z metką "made in Poland" - oczywiście przymierzam się do zakupu jakiegoś polskiego flagowca :) no i mam kłopot by wybrać na dobry początek cos fajnego co nie zrazi mnie do rodzimej myśli technologicznej :)

może by tak stworzyć ranking polskich firm zegarkowych -oczywiście mniej czy bardziej subiektywny - który będzie jednak pomocny przy zakupie - można ograniczyć się na przyznaniu punktów np. 10 za miejsce pierwsze , i za drugie 9 pkt itd. ''

dla mnie obecnie najlepsza marką polską jest polpora i to jej przyznał bym 10 pkt

2 miejsce - Xicorr -9 pkt

3 - Vratislavia i Błonie - 8 pkt

4....

5....

6....

• 0

#2 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 5550 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:19

Napisz uzasadnienie swojej punktacji, aby był to w pełni pomocny ranking dla innych, myślących o zakupie.

Zastanawiam się, czy producentów będzie aż 10 :)
  • 0

#3 rafio77

rafio77
  • Użytkownik
  • 319 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:21

Napisz uzasadnienie swojej punktacji, aby był to w pełni pomocny ranking dla innych, myślących o zakupie.

Zastanawiam się, czy producentów będzie aż 10 :)

10 pkt nie oznacza ze tyle tez będzie firm :) punktacja zresztą przykładowa

co do uzasadnienia to są to mocno subiektywne odczucia polpora ze względu na jakość materiałów i precyzje wykonania jawi mi się jako numer 1

Xicorr - miejsce 2 za stylistykę (wygląd i nawiązanie do motoryzacji ) te zegarki są po prostu śliczne :)

firmy na miejscu 3 równie dobrze mogły by być umieszczone na 2 - dokładnie za to samo aczkolwiek zegarki  Xicorr mają wg. mnie odważniejszą stylistykę

Użytkownik rafio77 edytował ten post 10 styczeń 2017 - 13:27

• 0

#4 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 7499 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 16:03

Masz Błonie, Copernicus, Polpora, GGerlach, Xiccor, Vratislavia, Leon Prokop, Balticus

a więc prawie 10 :) 

• 0

#5 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 5550 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 16:28

Masz Błonie, Copernicus, Polpora, GGerlach, Xiccor, Vratislavia, Leon Prokop, Balticus
a więc prawie 10 :)

Jeszcze Chronos-Art ruszył po przerwie.
  • 0

#6 7ara7ony

7ara7ony
  • Użytkownik
  • 448 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 17:27

Koledzy proponowałbym do zestawienia dodawać strony producentów - będzie to pomocne dla wszystkich ;)
  • 0

#7 rafio77

rafio77
  • Użytkownik
  • 319 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 07:31

Koledzy proponowałbym do zestawienia dodawać strony producentów - będzie to pomocne dla wszystkich ;)

dobry pomysł

zapraszam do kolegów do aktywności - bo przecież coraz więcej z nas zaczyna doceniać polska myśl zegarkową :)

co powiecie o Gerlachu - w moim rankingu umieściłbym go dość daleko - choć stylistycznie niezłe ale wiele niedociągnięć w jakości wykonania nie pozwala dać mu wyższego miejsca jak w drugiej połowie stawki na pewno za

balticusem i vratislavią -miejsce 6 -te

• 0

#8 Misiu7

Misiu7
  • Użytkownik
  • 490 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:03

Działania polskich firm zegarkowych śledzę z uwagą. Wg mnie nr 1 - zdecydowanie Xicorr - za pomysł, różnorodność, w miarę przystępne ceny, no i to że większość modeli jest ( prawie) w ciągłej sprzedaży. Na drugim biegunie - wielkie rozczarowanie, czyli nowe Błonie. Zegarki takie sobie, w krótkich seriach, zapisy, certyfikaty, na siłę próby stwarzania jakiejś pseudoelitarności ... nie wygląda to dobrze, a trwa już kilka lat a zmian na lepsze nie widać ... dlatego proponuję ostatnie miejsce.

Z pozostałych  - generalnie ciekawe projekty ma Vratislavia. Nie wiem jak sobie radzi Chronos-Art., ale odrobina luksusu w rozsądnej cenie nikomu by chyba nie zaszkodziła? A Gerlach -  za dużo historii, za mało jakości...

;)

• 0

#9 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 7499 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:51

Wg mnie nowa Polpora jest godna zainteresowania no i zamrożony Copernicus tez

PS ChronosArt należy teraz do Leon Prokop 

Użytkownik dariusz chlastawa edytował ten post 11 styczeń 2017 - 09:51

• 0

#10 rafio77

rafio77
  • Użytkownik
  • 319 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 10:00

czyli na ten moment

Polpora na razie 20 pkt ode mnie i pewnie od prezesa  Prezesa

2 miejsce xicorr 19 pkt (10 pkt misiu 9 ja)

• 0

#11 jimmy6

jimmy6
  • Użytkownik
  • 1148 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 10:00

1. ChronosArt (stary)

2. Polpora/ Copernicus

3. G.Gerlach/ Xiccor/ Balticus

4. Vratislavia

5. ….......

6. ….......

7. …........

8. ….......

9. …..........

10. Leon Prokop   

• 0

#12 7ara7ony

7ara7ony
  • Użytkownik
  • 448 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 13:45

Właśnie się dowiedziałem (od Was) że Polporę mam za miedzą ;/

Jaki ten świat mały.

M.

• 0

#13 Pav

Pav
  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 13:47

co do uzasadnienia to są to mocno subiektywne odczucia polpora ze względu na jakość materiałów i precyzje wykonania jawi mi się jako numer 1

@rafio77 moglbys napisac cos wiecej o polporze? Tzn Jakies porownanie jak wypada jakosciowo w porownaniu do innych zegarkow ktore miales w podobnej cenie czy chocby innych made in poland? Moze jakies zdjecia nadgarstkowe masz bo jestem ciekawy jak sie prezentuje na nadgarstku?
Z gory dzieki.
  • 0

#14 pirx65

pirx65
  • Użytkownik
  • 1136 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 14:42

1.Stare Błonie,wiem,że już go nie ma,ale chocby ze względu na polski mechanizm i kawał historii.

2.

3.

4.Vratislawia

5.

6.

7.

8.

9.

10.Błonie /to nowe :wacko: /.

Użytkownik pirx65 edytował ten post 11 styczeń 2017 - 14:45

• 0

#15 rafio77

rafio77
  • Użytkownik
  • 319 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 14:43

@rafio77 moglbys napisac cos wiecej o polporze? Tzn Jakies porownanie jak wypada jakosciowo w porownaniu do innych zegarkow ktore miales w podobnej cenie czy chocby innych made in poland? Moze jakies zdjecia nadgarstkowe masz bo jestem ciekawy jak sie prezentuje na nadgarstku?
Z gory dzieki.

zegarków z metką "made in Poland" nie miałem jeszcze- natomiast dużo się dowiedziałem tu i ówdzie - sumując zebrane opinie polpora jawi mi się jako w tej chwili numer 1 -inna sprawą jest to ze w tej cenie mamy szwajcara na automacie

zależy co kto ...

Czy wolisz mieć markę bardziej rozpoznawalną i w oczach wielu prestiżową (myślę tu o szwajcarze)

czy jednak unikalność i w pewnym sensie oryginalność bo pewnie nie często spotkasz kogoś z polporą na nadgarstku

• 0

#16 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 686 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 10:56

Jak ktoś sie zainteresuje Waszym zegarkiem, to jak myslicie, kiedy zrobi wielkie oczy? Gdy mu powiesz, ze to szwajcar czy made in poland?
  • 0

#17 Pav

Pav
  • Użytkownik
  • 260 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 11:12

zegarków z metką "made in Poland" nie miałem jeszcze- natomiast dużo się dowiedziałem tu i ówdzie - sumując zebrane opinie polpora jawi mi się jako w tej chwili numer 1 -inna sprawą jest to ze w tej cenie mamy szwajcara na automacie
zależy co kto ...
Czy wolisz mieć markę bardziej rozpoznawalną i w oczach wielu prestiżową (myślę tu o szwajcarze)
czy jednak unikalność i w pewnym sensie oryginalność bo pewnie nie często spotkasz kogoś z polporą na nadgarstku

A wg jakich kryteriow oceniasz ze Polpora jest nr1? Jesli nigdy nie miales zadnego z tych zegarkow a pewnie nawet nie widziales na zywo to skad wiesz ze Polpora jest lepsza od Xicorra czy np Leona Prokopa czy Blonie?
  • 0

#18 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 3500 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:43

1. Xicorr - świetna stylistyka, różnorodne pomysły, wykonanie

2. Vratislavia, niewiele niżej

3. Błonie, te prawdziwe - fajnie, że jeszcze są

4.

5.

6. Balticus - na razie tyle, zobaczymy co dalej

7. Gerlach - zbyt monotonne to dla mnie, a i wpadek sporo :(

8.

9. nowe Błonie - na razie słabo, ale może to tylko początki?

10.

• 0

#19 artur111bartek

artur111bartek
  • Użytkownik
  • 172 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 14:23

1. Xicorr - świetna stylistyka, różnorodne pomysły, wykonanie

2. Vratislavia, niewiele niżej (ale trzeba brać poprawkę na różnicę w cenie duuuużą do Xicorr )

3. Błonie, te prawdziwe - fajnie, że jeszcze są

4. Polpora (za mało jeszcze znana..ale...ale..)

5.

6. Balticus - na razie tyle, zobaczymy co dalej oby tak trzymać...

7. Gerlach - za dużo i za często  tych wpadek jakościowych i przy takich cenach zegarków

8. nowe Błonie - na razie słabo, ale może to tylko początki?  (Zegarek Dy-on 302 świeeeetna ! tarcza  wskazówki , koperta słaaaaba... i..kupić w drugim obiegu nie można , znaczy ludzie chcą zatrzymać)

9.

10.

Użytkownik artur111bartek edytował ten post 12 styczeń 2017 - 14:27

• 0

#20 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 5550 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 16:21

Wzbraniałem się przed tym rankingiem, bo ciężko punktować tak młode marki, w dodatku w większości będące polskie tylko w projekcie. Poszczególne miejsca są głównie porządkowe, nie odzwierciedlają prawdziwej jakości, wzornictwa, precyzji wykonania, serwisu, stosunku ceny do jakości:

1. Błonie, Unitra Warel – za historię, sentyment;
  2. Xicorr – za spowodowanie, że szerzej zainteresowałem się zegarkami (przez Warszawę), ale także za wzornictwo i dobry stosunek jakość/cena;
  3. dawny Chronos-Art, za własny wkład w produkcję elementów zegarków, szkoda, że tak się to skończyło;
  4. Vratislacia Conceptum – za możliwość czynnego współudziału w tworzeniu zegarków, choć to chyba już przeszłość, no i dobry stosunek jakość/cena;
  5. Balticus – za mocne wejście na rynek z bardzo ciekawymi projektami;
  6. Copernicus – ciekawe projekty wykorzystujące modyfikacje unitasa;
  7. Polpora, nowy Chronos-Art – nie miałem do czynienia, ale jest potencjał;
  8. G.Gerlach – duży rozmach, świetny Kosmonauta, ale stylizacja innych projektów jakaś taka na siłę (Husaria) no i słaby wizerunek (czy słusznie zapracowany?);
  9. Leon Prokop – nie mam zdania;
  10. Czas – nie mam zdania;
  11. nowe Błonie – nic mi się nie podoba, szkoda nazwy legendy (patrz pkt 1).

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych