Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

badylpat

Junghans werk a.27 wuntenberg,jakie wahadło.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kupiłem zegar z werkiem jak w tytule ale bez wahadła.Moje pytanie brzmi:jak dobrać wahadło,długość,wielkość itd.

A może ma ktoś takowe do sprzedania?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A27 to nie jest typ werku, tylko oznaczenie daty produkcji - pierwsza połowa 1927 roku. Tylko Ty zatem wiesz, o jakich parametrach jest ten werk :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Junghans nie raczył nabić typu werku, a co się często zdarzało, nie pozostaje nic innego, jak obliczyć długość wahadła ze wzoru (był kilka razy podawany na forum) lub praktycznie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to jest typ werku. Problem w tym, ze były podtypy. Zwykle wahadło miało 32,5 cm długości (od zawieszki do końca śruby). Ale "zwykle" nie musi dotyczyć tego. I nie bądź żyła, zamieść dobre zdjęcia mechanizmu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że niewiem jak się zamieszcza,mogę wysłać na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodajesz odpowiedz to po prawej stronie na  dole masz więcej opcji klikasz na to i masz dodaj pliki dodajesz pliki i już wszystko widać. Tylko zdjęcia muszą mieć małą pojemność. Jeśli będą o dużej pojemności musisz je zmniejszyć odpowiednim programem. Poszukaj w sieci 


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tym wahadłem,czy ta cyfra 104 i 1/2 to nie jest z tym coś związane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile skrzynia sobie mierzy wzrostu? Wygląda podobnie jak wydłużony  model Neu Gossau (witrażyk można było sobie wybrać).

Tak, 104 1/2 to liczba wahnięć na minutę. Wahadło 325 mm tyczyło się wersji werku wykonującego 109 wahnięć. Twoje musi być zapewne ciut dłuższe.

A zegarów nie wyceniamy. Popatrz sobie na Allegro wśród zrealizowanych transakcji, to sobie wyrobisz zdanie. W każdym razie, zwłaszcza z wahadłem nie od kompletu nie jest to zawrotna kwota.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-24206-0-50850500-1484235442.png

To jest tył wahadła które znalazłem na aukcji,na resztce etykiety jest dokładnie 104i1/2,będzie dobre?długość jego to właśnie ok.32,5cm.

A wysokość skrzyni to ok.78cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 100% gwarancji. Teoria teorią a praktyka sobie ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedniej :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na tym wahadle, które wewnątrz widać, jak się zachowuje? Żyje?

Może zrób na nim prowizoryczną przedłużkę i opuszczaj soczewkę do skutku, potem zmierz i szukaj na portalach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się zakręciłem i nie rozumiem. Jeśli pracuje prawidłowo, to o co pytasz?  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam,bo chcę zakupić oryginalne na patyku i nie wiem czy taka sama długość ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zegar pracuje bez kłopotów i trzyma czas na tym, które jest, to długość i zakres regulacji powinny być takie same. A czy tam się będzie wahadło bujało na metalowym ruszcie, czy na patyku- nie ma znaczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ile skrzynia sobie mierzy wzrostu? Wygląda podobnie jak wydłużony model Neu Gossau (witrażyk można było sobie wybrać).

Tak, 104 1/2 to liczba wahnięć na minutę. Wahadło 325 mm tyczyło się wersji werku wykonującego 109 wahnięć. Twoje musi być zapewne ciut dłuższe.

A zegarów nie wyceniamy. Popatrz sobie na Allegro wśród zrealizowanych transakcji, to sobie wyrobisz zdanie. W każdym razie, zwłaszcza z wahadłem nie od kompletu nie jest to zawrotna kwota.

Wahadło dokupiłem dł 32,5cm jest ok,a czy możesz powiedzieć czy to komplet oryginalny czy skrzynia od innego .Jak by było jakieś zdjęcie z katalogu byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.