Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Skai

Mój pierwszy Seiko 5?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Z powodu nadchodzących urodzin chcę sobie sprawić nowy zegarek. Po przeszukaniu prawie całego internetu, znalazłem kilka, które mi się spodobały. W tym również Seiko 5 SNKL45K1. Wiem, że na tym forum znajdą się osoby posiadające zegarek Seiko, może nawet taki jaki ja zamierzam prawdopodobnie kupić, dlatego chciałbym skorzystać z waszej wiedzy i doświadczenia z tymi zegarkami. Oto kilka najistotniejszych pytań, które mam odnośnie tego modelu zegarka:

 

- stosunek jakość/cena,

 

- wytrzymałość i bezawaryjność (chodzi mi o to, czy zegarek nie rozleci się albo nie zatrzyma po roku użytkowania),

 

- co jaki okres czasu oddawać takowy zegarek w ręce zegarmistrza w celu oczyszczenia/odrestaurowania,

 

- czy po prostu warto kupić ten zegarek aby służył mi latami.

 

Z góry dziękuję za uwagę oraz podzielenie się doświadczeniem.

 

Link do zegarka: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-automatic-snkl45k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko 5 to seria obecna na rynku od lat, zegarki te słyną z dobrego stosunku ceny do jakości, sprawne kilkudziesięcioletnie egzemplarze są raczej standardem niż wyjątkiem.

Pierwszy przegląd gdzieś przed upływem dwóch lat, potem w zależności od tego jak zegarek działa co 3, co 5 lat?    


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta "5" jest genialna: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/316-jaki-zegarek-masz-dzi%C5%9B-na-r%C4%99ku/page-6368?do=findComment&comment=1908030

Jeśli będziesz nosić zegarek intensywnie, codziennie, to przeglądy moim zdaniem wystarczy raz na 5 lat. Częściej nie widzę sensu. No i nie zgodzę się z przedmówcą, że pierwszy przegląd przed upływem 2 lat. Jeśli nic złego się nie dzieje, to nie ma takiej potrzeby.

Seiko 5 to proste, ale solidne zegarki za niewielkie pieniądze. Jeśli chcesz wydać trochę więcej, to zastanów się nad Seiko SARB033. Lepszy mechanizm, lepsze wykonanie detali, cena trochę wyższa, ale w stosunku do jakości jest to jedna z najlepszych propozycji na rynku.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zegarki droższe od tego, który zaproponowałem aż nadto przekraczają mój budżet. Z tego co widzę po odpowiedziach mogę się spodziewać wielu lat pracy zegarka, przy 3-5 letnich przeglądach u zegarmistrza. Właśnie o to mi chodzi, chciałbym mieć zegarek, który będzie miał tą "duszę" i przeżyje ze mną wiele, wiele lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wydać trochę więcej, to zastanów się nad Seiko SARB033. Lepszy mechanizm, lepsze wykonanie detali, cena trochę wyższa, ale w stosunku do jakości jest to jedna z najlepszych propozycji na rynku.

 

SARB to nie jest "trochę więcej" tylko 3-4 razy więcej ;)

A co do jakości, wykonania, detali i przyjemności z noszenia i oglądania to się zgodzę.

 

Piąteczka wygląda przyjemnie, chociaż na uniwersalny zegarek (bo zakładam, że chcesz kupić jeden i nosić go przy różnych okazjach) wybrałbym jakiś model bardziej stonowany, bez czerwonej wskazówki.

I jeżeli nie musi być nowy to z takim budżetem zapoluj może na jakiś wyższy model na bazarku.

I dokup skórzany pasek i nato i samemu wymieniając mógłbyś mieć zegarek w różnych wersjach w zależności od okazji.

 


Coś się kończy, coś się zaczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piąteczka wygląda przyjemnie, chociaż na uniwersalny zegarek (bo zakładam, że chcesz kupić jeden i nosić go przy różnych okazjach) wybrałbym jakiś model bardziej stonowany, bez czerwonej wskazówki.

I jeżeli nie musi być nowy to z takim budżetem zapoluj może na jakiś wyższy model na bazarku.

I dokup skórzany pasek i nato i samemu wymieniając mógłbyś mieć zegarek w różnych wersjach w zależności od okazji.

 

 

Jeśli chodzi o uniwersalność, to raczej czerwona wskazówka nie robiła by mi róznicy, tymbardziej przeszkadzała. Nie chodzę zbyt często w garniturze ani nie uczęszczam na żadne formalne spotkania, natomiast jest jeszcze drugi model, mianowicie Seiko 5 SNKK17K1 https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-automatic-snkk17k1 który też mi się podoba, a wskazówki ma w tej samej kolorystyce.

 

Jeśli chodzi o stan zegarka, to preferuję kupno nowego, nie noszonego, takiego który będę miał od początku do końca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o sobie i o tym w jaki sposób planujesz go używać, bo nie wiadomo czy automat z WR30 będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.
Napisz też jaki masz rozmiar nadgarstka i jak najczęściej chodzisz ubrany.

 


Coś się kończy, coś się zaczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o sobie i o tym w jaki sposób planujesz go używać, bo nie wiadomo czy automat z WR30 będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Napisz też jaki masz rozmiar nadgarstka i jak najczęściej chodzisz ubrany.

 

 

Mam 18 lat, oczywiście chodzę do szkoły i prowadze raczej spokojny tryb życia. Zegarek planuje nosić cały czas, zdejmując go przy uprawianiu sportu etc. Nadgarstek dośc szczupły, 16cm, a jeśli chodzi u ubiór to chodzę w stonowanych kolorach, czarny, biały, szary. Żadnych bluz i dresów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dokonałeś doskonałego wyboru, nie daj się zwariować tutejszym "blogerkom modowym". :lol:   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tam jest werk 7S26c  to musisz wiedzieć, ze wzorem dokładności on raczej nie jest. Może warto poszukać czegoś na 4R36a ( np. jakieś Seiko 5 Sports) - będzie nowocześniej ( dokręcanie, stop-sekunda) i na pewno dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tam jest werk 7S26c  to musisz wiedzieć, ze wzorem dokładności on raczej nie jest. Może warto poszukać czegoś na 4R36a ( np. jakieś Seiko 5 Sports) - będzie nowocześniej ( dokręcanie, stop-sekunda) i na pewno dokładniej.

Na pewno też nie zmieści się w kwocie 400-450 złotych, prawda?  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko tzw ,,głos w dyskusji" - kupując zegarek na wiele lat zawsze warto się zastanowić, czy nie warto dołożyć ... w tym przypadku chyba nie tak wiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pieniądze więcej już nie jestem w stanie wydać. I tak na początku miałem kupywać coś do 350 zł ale znalazłem ten Seiko 5 o 100 zł droższy więc zacząłem zastanawiać się głównie nad nim. Wiem, że za takie pieniądze nie dostane bardzo dobrego automatyka. Zastanawiam się w takim razie czy go kupić; są głosy za i przeciw. Nie chciałbym mieć problemów z tym zegarkiem, no ale jeśli nie warto to może lepiej szukać jakiegoś kwarcowego. Sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że nie warto. Zegarek jest bez zarzutu i nie powinieneś mieć z nim problemów, tyle tylko że zawsze znajdzie się mądrala który Ci powie "dołóż 100 (200, 500 albo 10000) i będziesz miał coś tam coś tam. Uważam, że mądrze wybrałeś jak na pierwszy automat EDC i swoje możliwości finansowe oraz potrzeby.

Faktem jest, że za te pieniądze mógłbyś też znaleźć zegarek kwarcowy, ale licz się z tym, że zaraz Ci ktoś powie "dołóż 100 (200, 500 albo 10000) bo warto mieć szafirowe szkiełko, synchronizację radiową albo lepszy mechanizm. :rolleyes:  I tak w koło Macieju.     


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dyskusja ma to do siebie, że dowiadujemy się czegoś nowego, pojawiają się wątpliwości, ale to jeszcze nie powód, by rezygnować z marzeń.

Jeżeli wyszukałeś sobie to Seiko i podoba Ci się , to niby dlaczego masz go nie kupić? Teraz po prostu masz świadomość, że bywają lepsze automaty, lepsze mechanizmy i to wszystko. Nie zmienia to faktu, że masa ludzi na świecie nosi ,,piątki" i pewnie są zadowoleni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując tani automat trzeba zaakceptować odchyłkę dobową ale za to zegarek będzie posiadał mechanizm.
Mnie bardziej martwi WR30, bo jak na zegarek EDC to trochę mało.


Coś się kończy, coś się zaczyna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym muszę się zgodzić WR30 też mnie trochę smuci. Nie chciałbym sytuacji, w której wychodze z domu na dwór (załóżmy ze w okresie zimowym, teraz) a szkiełko zaparowało, lub podczas deszczu zegarek po prostu ulega zniszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WR30 nie oznacza, że zegarek zamoknie lub zaparuje od mgły czy mycia rąk. :rolleyes: Nie należy w takim zegarku pływać, lepiej go nie zanurzać i nie narażać na działanie różnic ciśnień, ale to absolutnie nie jest brak wodoszczelności. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Witaj,

skoro jesteś na granicy możliwości finansowych, to ja bym się zastanowił; kwarc - w Twoim budżecie - będzie prawie na pewno  dużo mniej awaryjny i posłuży lata. Koszt jego eksploatacji to praktycznie tylko koszt wymiany baterii.

Mechanik ma 'duży potencjał' w generowaniu dodatkowych, niespodziewanych kosztów, choć nie zawsze, ale prawdopodobieństwo problemów jest znaczne - to przecież mechaniczna, skomplikowana maszyna. Może się rozregulować, po lekkim uderzeniu ulec awarii itp.

Koszt serwisu takiego mechanicznego Seiko - po gwarancji- może być na poziomie 20-30% jego ceny zakupu - sam to przerabiałem.

Ja w takiej sytuacji wybrałbym zegarek kwarcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 lata gwarancji i nie powinieneś martwić się na zapas :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jak to wygląda z tymi gwarancjami z zegarkami kupionymi w internecie - jeśli coś się zepsuje w zegarku a gwarancja jeszcze trwa, to piszę to sklepu internetowego jakiś mail np. z potwierdzeniem kupna itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, czy masz gwarancję sprzedawcy czy producenta.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Kupiłem dzisiaj ten zegarek (SNKK71K1)  :) Właśnie lukruje sobie fora i szukam ogólnych opinii na jego temat, trafiłem tutaj :P Jest to mój pierwszy sikor. Jakoś całe życie bujałem się bez niczego na ręku... Dzisiaj wybrałem się do galerii by kupić g-shocka, ale gdy ujrzałem tego wariata to od razu zmieniłem zdanie. Brałem w sumie w ciemno. Bez żadnego researchu. Emocje :) Teraz czytam, że nie jest to najdokładniejszy mechanizm... że nie posiada jakiegoś dokręcania czy stop sekundy (nie mam pojęcia o co chodzi :P ) że lepiej dopłacić do czegoś innego ale i tak nie żałuje... Prezentuje się świetnie! Tyle mogę powiedzieć po 12 godzinach użytkowania :P Nie wiem nawet jak się go nastawia.. boje się, że coś uszkodzę, mam niby instrukcje, ale jej chyba nie rozumiem... Jutro pojadę do sklepu i wypytam sprzedawce jeszcze raz. Tak czy siak, polecam,  mówi to laik jak cholera. Przy okazji. Witam na forum, będę miał sporo pytań :) picrel

 

RlVGwv.jpg

 

 

EDIT: przepraszam z błąd, podałeś link do zegarka SNKK17K1, ja mam SNKK71K1... mała różnica... kupiłem w time trend za 500 zł w promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.