Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BlasiusG

Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Halo.

 

Zamarzyła mi się ostatnio Omega. Oczywiście nowe to nieco za duże obciążenie budżetowe dla mnie więc zacząłem szukać używanych na Chronos24. Jako że nic mnie nie nagli to przeglądam sobie od dwóch miesięcy oferty polskich sprzedawców i pojawiające się oraz znikające kolejne zegarki. Ba. Nawet ostatnio do dwóch wysłałem zapytania o szczegóły dotyczące konkretnych modeli.

Mam ogromną ochotę na czasomierz  z Co axial co zawęża krąg poszukiwań i możliwy wybór produktów. Aczkolwiek zerkam czasem na Omegi bez tego mechanizmu. Budżet to okolice 5000 zł więc niewiele ale myślę, że z realnymi możliwościami.

Na chwilę obecną podobają mi się dwa zegarki ze zbliżoną do planowanej ceną.

 

Ten właśnie ktoś zarezerwował ale może mu się odwidzi (mniejsza o to):

http://www.chrono24.pl/omega/de-ville-prestige-tonneau-automatic--id4933890.htm

 

Ten, z kolei, ma już Co axial ale i trochę lat na karku:

http://www.chrono24.pl/omega/de-ville-prestige-co-axial-cosc--id5486892.htm

 

Ma też taki butelkowo zielony pasek, która to barwa do moich ulubionych nie należy ale to jak przy zakupie używanego auta na kolor się aż tak nie powinno patrzeć (zawsze można kupić inny pasek).

 

Myślę, że wątek będę rozwijał bo wcale nie muszę wybrać akurat któregoś z tych dwóch. Nieziemsko podoba mi się tarcza na starszej wersji Seamastera 300 (czy jak go się tam nazywa) z tymi falami... ach :) Jednak tu już najczęściej ceny oscylują powyżej 7000 zł.

 

Dobra. Która z tych dwóch i czy w ogóle którakolwiek z nich jest warta mojego zaangażowania?

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy znacie tego sprzedawcę lub może on tu nawet bywa na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedawca jest znany, to szevo26 i raczej ma dobre opinie, można negocjować cenę.

Jest też na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Darka możesz spokojnie kupować. Da się tez ponegocjować cenę. Polecam.

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie. Na jedno pytanie odpowiedź mam. Dziękuję. Na przedostatnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że podoba ci się seamaster z falami. Pokazane zegarki są zupełnie w innym stylu, czy po zakupie nie będziesz jednak dalej myśleć o 300M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. W chwili obecnej są dostępne te dwa spełniające jakieś tam moje kryteria (tutaj cena wygląd i jeden z co axial). Dlatego pytam o wybór wśród tych 2 sztuk. Jeśli chodzo o wodoszczelność to mnie w zupełności wystarcza do szczęścia 100 metrów ale mam dwa zegarki z takową i kolejny mógłby mieć od bidy nawet 30m. Jak się pojawią jakieś seamastery w cenie dostępnej dla mnie to pewnie, że je rozważę. To nie tak, że chcę już kupić i dlatego wybieram spośród tych podlinkowanych. Choć wizualnie podoba mi się tonneau (ta beczułka) to gdyby miał co axial bym chyba się nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu co axial jest tak kluczowy?

Bez niego nie jest gorzej, wzamian taniej w zakupie i serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu co axial jest tak kluczowy?

Bez niego nie jest gorzej, wzamian taniej w zakupie i serwisie.

 

Tak. Przyznaję, że nie znam mechanizmów Omegi. Chętnie się dowiem z jakich werków korzysta. Dajmy na to ta beczkowata De Ville.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cal 1120, czyli eta 2892, werk stosowany był także w seamasterze 300M.

Bardzo dobry mechanizm, łatwy w serwisowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Smule

Hmm. Więc raczej Co axial.

Za 5000 da się znaleźć Omegę seamaster z falami model 2531.80 na 1120. Klasyczna Omega seamaster 300. Nie jestem pewien czy ten zegarek ma co-axial chyba nie bo nie widzę wzmianki producenta o tym. Na pewno jest chronometr i to można uznać za duży plus :)

 

Czemu co-axial? To bardzo zawęża zakres poszukiwań.

 

Wszystko zależy od sztuki i regulacji, możesz trafić na Omegę bez co-axial która będzie chodzić lepiej niż ta z. Chronometr daje odchyłki bodajże od -4 do +6, seamastery robią zazwyczaj odchyłki rzędu +2 albo +3 a niektóre i mniej. To bardzo dobry wynik.

 

PS co-axial jest od 2500, czyli teoretycznie nowszej wersji 1120. W 1120 czyli np. seamasterze 2531.80 nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podobają Ci się starsze wersje SMP300 to szukaj takich a nie na siłę co-axiala, zwłaszcza że w tym budżecie kupisz w najlepszym razie wiekowy lub zaniedbany ew mało popularny model na mechanizmie 2500 i to jeszcze we wcześniejszej, potencjalnie awaryjnej wersji.

 

SMP300 "z falami" miały najczęściej mechanizm 1120 czyli mocno zmodyfikowana ETA 2892-A2, bardzo solidny i dokładny, w ostatnich latach produkcji wprowadzono do nich werk 2500 co-axial ale to też jest ten sam 1120 tylko jeszcze bardziej przerobiony żeby wpasować inny wychwyt, bazą jest nadal ETA 2892-A2. Pierwsze wersje mechanizmu 2500, oznaczane literami A czy B miały niezbyt dobrą opinię pod względem awaryjności ( nagły zgon ), ulepszona jest wersja C a nieproblematyczna dopiero D stosowana  od bodaj 2011r do dzisiaj.

 

"Prawdziwy" omegowski co-axial to tak naprawdę mechanizmy 8500 i późniejsze, a na te Twój budżet nie pozwoli. Znajdź fajny SMP300 i ciesz się zegarkiem który Ci się podoba zamiast kupować cokolwiek z nieco innym mechanizmem.

 

Tutaj masz porównanie mechanizmów 1120, 2500 i 8500. Opisujący je zegarmistrz ocenia nawet starszy werk 1120 porównywalnie z Rolexem 3135 - i tu akurat można uwierzyć bo serwis ablogtowatch jest w miarę neutralny, bardziej niż tuba propagandowa Rolexa - Hodinkee, lub tuba Omegi - Fratello ;)  :

 

http://www.ablogtowatch.com/watchmaker-compares-omega-seamaster-timepieces-caliber-1120-2500-8500-movements/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podobają Ci się starsze wersje SMP300 to szukaj takich a nie na siłę co-axiala, zwłaszcza że w tym budżecie kupisz w najlepszym razie wiekowy lub zaniedbany ew mało popularny model na mechanizmie 2500 i to jeszcze we wcześniejszej, potencjalnie awaryjnej wersji.

 

SMP300 "z falami" miały najczęściej mechanizm 1120 czyli mocno zmodyfikowana ETA 2892-A2, bardzo solidny i dokładny, w ostatnich latach produkcji wprowadzono do nich werk 2500 co-axial ale to też jest ten sam 1120 tylko jeszcze bardziej przerobiony żeby wpasować inny wychwyt, bazą jest nadal ETA 2892-A2. Pierwsze wersje mechanizmu 2500, oznaczane literami A czy B miały niezbyt dobrą opinię pod względem awaryjności ( nagły zgon ), ulepszona jest wersja C a nieproblematyczna dopiero D stosowana  od bodaj 2011r do dzisiaj.

 

"Prawdziwy" omegowski co-axial to tak naprawdę mechanizmy 8500 i późniejsze, a na te Twój budżet nie pozwoli. Znajdź fajny SMP300 i ciesz się zegarkiem który Ci się podoba zamiast kupować cokolwiek z nieco innym mechanizmem.

 

Tutaj masz porównanie mechanizmów 1120, 2500 i 8500. Opisujący je zegarmistrz ocenia nawet starszy werk 1120 porównywalnie z Rolexem 3135 - i tu akurat można uwierzyć bo serwis ablogtowatch jest w miarę neutralny, bardziej niż tuba propagandowa Rolexa - Hodinkee, lub tuba Omegi - Fratello ;)  :

 

http://www.ablogtowatch.com/watchmaker-compares-omega-seamaster-timepieces-caliber-1120-2500-8500-movements/

Czyli pierwsze CoAxial mogą być awaryjne? Dzięki za informacje. Nie wiedziałem wcześniej. Ogólnie dziś pojawiły się nowe ciekawe oferty ale to co najbardziej mi się podoba niestety już zarezerwowane. Swoją drogą coś nie mam szczęścia trafić w moment bo sprawdzałem dwa razy w ciągu 2 godzin i najpierw nic nowego nie było, a jak się pojawiło to już ktoś zdążył zarezerwować. Tego jeszcze nie zarezerwowano (choć to pewnie kwestia czasu) http://www.chrono24.pl/omega/de-ville-prestige-date-steel--id5668359.htm jednak mam pewne wątpliwości czy nie będzie za mały.

 

Jest jeszcze coś co mam na szczególnej uwadze oprócz Omegi. Od dawna podobają mi się Nomosy. Niedawno miałem okazję oglądać je na żywo w kraju produkcji i... dalej mi się podobają (zwyczajnie one nie wychodzą na zdjęciach gorzej niż wyglądają). W zakładanych przeze mnie kwotach mógłbym mieć nowego Nomosa.  Czy waszym zdaniem lepiej dalej polować na Omegę? Chodzi mi o kwestie mechanizmów. Z tego co wiem Nomos ma swoje kalibry. Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa zupełnie różne zegarki.

Ja zdecydowanie bralbym Nomosa z manufakturowym w 100% mechanizmem duw3001. Do 10000 ciężko znalezc cos bardziej wyrafinowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podobają Ci się starsze wersje SMP300 to szukaj takich a nie na siłę co-axiala, zwłaszcza że w tym budżecie kupisz w najlepszym razie wiekowy lub zaniedbany ew mało popularny model na mechanizmie 2500 i to jeszcze we wcześniejszej, potencjalnie awaryjnej wersji.

 

SMP300 "z falami" miały najczęściej mechanizm 1120 czyli mocno zmodyfikowana ETA 2892-A2, bardzo solidny i dokładny, w ostatnich latach produkcji wprowadzono do nich werk 2500 co-axial ale to też jest ten sam 1120 tylko jeszcze bardziej przerobiony żeby wpasować inny wychwyt, bazą jest nadal ETA 2892-A2. Pierwsze wersje mechanizmu 2500, oznaczane literami A czy B miały niezbyt dobrą opinię pod względem awaryjności ( nagły zgon ), ulepszona jest wersja C a nieproblematyczna dopiero D stosowana  od bodaj 2011r do dzisiaj.

 

"Prawdziwy" omegowski co-axial to tak naprawdę mechanizmy 8500 i późniejsze, a na te Twój budżet nie pozwoli. Znajdź fajny SMP300 i ciesz się zegarkiem który Ci się podoba zamiast kupować cokolwiek z nieco innym mechanizmem.

 

Tutaj masz porównanie mechanizmów 1120, 2500 i 8500. Opisujący je zegarmistrz ocenia nawet starszy werk 1120 porównywalnie z Rolexem 3135 - i tu akurat można uwierzyć bo serwis ablogtowatch jest w miarę neutralny, bardziej niż tuba propagandowa Rolexa - Hodinkee, lub tuba Omegi - Fratello ;)  :

 

http://www.ablogtowatch.com/watchmaker-compares-omega-seamaster-timepieces-caliber-1120-2500-8500-movements/

Myślę że Bugs rzeczowo odpowiedział a tym samym wyczerpał temat, IMO zgadzam się SMP300 uchodzi za bardzo wszechstronny zegar który pasuje niemal do każdego stroju, poza tym prezentuje we wspomnianym budżecie dobry stosunek cena/jakość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Nakręcany jak najbardziej. Niestety nie udało mi się przymierzyć Nomosa bo była... nazwijmy to kolejką w salonie i nie wiem na jaki rozmiar polować. Jedynie katalog wziąłem. Mam wąski nadgarstek. Przeważnie akceptowalne maksimum u mnie to 42mm ale długie uszy Nomosów nieco komplikują sprawę.

 

PS. Nadal rozglądam się za ładną Omegą ale o Nomosoe myślę całkiem poważnie (chociaż do niedawna tak samo myślałem o Schaumburgu, którego jednak w Niemczech nie znalazłem jak i Sinn czy Stowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O którym Nomosie myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wybór bėdzie między 35 a 38mm. Ja mam łapę 17cm i noszę tangente sport który ma 36,5mm. Ale też 38mm na przymiarkach dawał radę :)

Dobrze na ręce układa się Metro, dzięki charakterystycznym uszom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się ostatnio pewna Omega na bazarku http://zegarkiclub.pl/forum/topic/143498-omega-speedmaster/?do=findComment&comment=1929204 Co prawda ma słabą dokładność chodu i jak uczciwie pisze sprzedający, nie była smarowana ani przeglądana. Wymiary i cena spełniają moje kryteria (choć to niestety nie seamaster:) Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słaba dokładność bo ją można wyregulować ale kolega uczciwie pokasuje amplitudę która jednoznacznie wskazuje na konieczność serwisu mechanizmu

 

omegę 300m za 5tyś kupisz bez większego problemu bo w tej cenie ostatnio na alledrogo sprzedały się co najmniej trzy

 

na co- axal nie licz za te pieniądze chyba że będziesz miał mega farta i gdzieś taką znajdziesz za takie pieniądze


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć się da w cenach 5-6tys. ale jak tu któryś kolega napisał pierwsze wersje tego mechanizmu były awaryjne więc ufając bardziej doświadczonym odpuszczam parcie na "ko-asial". Co do Omegi z bazarku to już co nieco wiem bo sam ze sprzedającym się kontaktowałem.

Na Allegro nigdy nic nie kupowałem. Trochę mam obawy. Wiem, że na Chrona u licencjonowanych "sellerów" ceny są wyższe niż na Allegro ale poza tutejszym bazarkuem szukam również tam. Jeśli chodzi o Seamaster 300 niestety ciągle trafiam mid size i choć nadgarstek mam wąski to jednak szeroki bezel divera optycznie zmniejsza zegarek i obawiam się czy to by mi się podobało na mojej ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie mid size. Ostatnio przymierzałem OSM300 w jubitomie i wyglądała komicznie. Pierścień jest zbyt szeroki jak na taki rozmiar. 


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tak sie podepnę pod ten wątek bo też poluje od jakiegoś czasu na omege semastera 300m prof albo OP  lub 600m ale mam budżet troche wiekszy bo mogę wydać 10-11tys pln z tym że szukam perfekcyjnych zegarków z dokumentacją . Czy są jakieś mechanizmy które należałoby omijać raczej bo bywają awaryjne ? ew które są najbardziej polecane ze wzgl. na długie przebiegi międzyserwisowe ?  

Mid size na nadgarstek 16 cm chyba bedzie ok ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.