Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BlasiusG

Omega

Rekomendowane odpowiedzi

300m na co-axial był jakiś czas temu za 8500zł ale normalna cena tego zegarka z papierami to około 9500zł

co do awaryjnych mechanizmów to słyszałem że 2500 z dolną sekundą był awaryjny o innych nie słyszałem żeby miały problemy


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo.

 

Zamarzyła mi się ostatnio Omega. Oczywiście nowe to nieco za duże obciążenie budżetowe dla mnie więc zacząłem szukać używanych na Chronos24. Jako że nic mnie nie nagli to przeglądam sobie od dwóch miesięcy oferty polskich sprzedawców i pojawiające się oraz znikające kolejne zegarki. Ba. Nawet ostatnio do dwóch wysłałem zapytania o szczegóły dotyczące konkretnych modeli.

Mam ogromną ochotę na czasomierz z Co axial co zawęża krąg poszukiwań i możliwy wybór produktów. Aczkolwiek zerkam czasem na Omegi bez tego mechanizmu. Budżet to okolice 5000 zł więc niewiele ale myślę, że z realnymi możliwościami.

Na chwilę obecną podobają mi się dwa zegarki ze zbliżoną do planowanej ceną.

 

Ten właśnie ktoś zarezerwował ale może mu się odwidzi (mniejsza o to):

http://www.chrono24.pl/omega/de-ville-prestige-tonneau-automatic--id4933890.htm

 

Ten, z kolei, ma już Co axial ale i trochę lat na karku:

http://www.chrono24.pl/omega/de-ville-prestige-co-axial-cosc--id5486892.htm

 

Ma też taki butelkowo zielony pasek, która to barwa do moich ulubionych nie należy ale to jak przy zakupie używanego auta na kolor się aż tak nie powinno patrzeć (zawsze można kupić inny pasek).

 

Myślę, że wątek będę rozwijał bo wcale nie muszę wybrać akurat któregoś z tych dwóch. Nieziemsko podoba mi się tarcza na starszej wersji Seamastera 300 (czy jak go się tam nazywa) z tymi falami... ach :) Jednak tu już najczęściej ceny oscylują powyżej 7000 zł.

 

Dobra. Która z tych dwóch i czy w ogóle którakolwiek z nich jest warta mojego zaangażowania?

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy znacie tego sprzedawcę lub może on tu nawet bywa na forum?

Chciałbym zapytać jakie są faktyczne wymiary pierwszej podlinkowanej Omegi (beczułki) bo jest w ofercie kolejna ale podają inne wymiary (35x31), a ta sprzedana z linku ma większe. Jak to w końcu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Coś innego wpadło mi w oko. Nie jest za duże ale jako elegancki zegarek powinno względnie dobrze wyglądać na moim nadgarstku bo Poljot 35mm (choć z cieniuśkim bezelem jak w Junghansach) wygląda ok (pomijamy kwestie złotka bo to akurat nie wygląda tak źle i pasuje do granatowej tarczy)  http://www.chrono24.pl/omega/seamaster-automatic-chronometer--id5272227.htm

Podoba mi się także nieco starsza Omega, model Dynamic (ogólnie kształt Dynamic'ów jest świeny) choć wskazówka godzinowa nie wygląda tu chyba zbyt dobrze i mimo sporej ilości zdjęć nie ma foto mechanizmu http://www.chrono24.pl/omega/geneve-dynamic-blue-dial-automatic-super-zustand--id4660771.htm

Trzeci to także zegarek z obszerniejszą względem tarczy kopertą (tak, takie, m.in. lubię) http://www.chrono24.pl/omega/seamaster-cosmic-day-date--id5718146.htm

 

Najbardziej podoba mi się pierwszy ale liczę na wasze porady :) Może mnie całkiem odwiedziecie od pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatnio słabo tu z pomocą. Ok. W zasadzie jestem zdecydowany na tą Omegę Seamaster ze złoceniami i granatową tarczą (  http://www.chrono24....--id5272227.htm ). Jestem po jakichś tam rozmowach z panem Emanuelem (jak sądzę) i przybliża mnie to do jego zakupu. Koszt transportu do nas to 16 ojro czyli nie ma aż takiej tragedii. Spróbuję jeszcze negocjować cenę o 100 lub chociaż 50 ojro. Zależy mi jednak na waszej pomocy bo może czegoś się dowiem co może zasiać jakieś wątpliwości. Bardzo proszę was o pomoc. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas nie pojmuję twojego uporu w szukaniu tych zegarków za granicą.

te zegarki można dostać taniej i to czasami sporo taniej w kraju i choćby na naszym forum.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal czekam na porady odnośnie konkretnego zegarka z ostatniego postu. Nie. Nie znalazłem nigdzie podobnego zegarka ani tym bardziej taniej. Dlaczego szukam za granicami Polski? Bo nie widzę problemu by kupować w sprawdzonych niemieckich firmach. Ta podlinkowana Omega ma szafir, elegancką bransoletę i gwarancję sprzedawcy na rok. Ach. Nie wiem o jakim uporze piszesz bo poprzednie linki (wszystkie) dotyczyły ofert z Polski więc nie pojmuję o czym ty piszesz. Jeśli mi powiesz Allegro to ja powiem za duże ryzyko. Olx ok, tylko do lokalnych transakcji z odbiorem osobistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatnio słabo tu z pomocą.

 

Skaczesz z tematu na temat - co-axial, duży, mały, Dynamic, a może inny, przed chwilą SMPc a teraz mały raczej damski ze złoceniami - chcesz coś konkretnego z jakimiś konkretnymi cechami czy cokolwiek z napisem Omega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie zauważyl to CoAxial już jest tematem zamkniętym bo znający się lepiej mi wyperswadowalistarsze wersje tego mechanizmu. Dlatego szukałem dalej. Nie wiem dlaczego uważasz, że zegarek 36mm z elementami złoconymi jest damski ale ok. Gros zegarków noszonych przez facetów w latach 50-80 to były damskie bo od 34 do 36 milimetrów i do tego sporo złoconych. Napisałem w piewrwszym wpisie i w podtytule, że będslę prezentował różne modele i pytał was o opinię. Choćby dlatego skaczę z zegarka na zegarek. I jakże mi przykro, że nie są to koperty 45-50 milimetrów. Może jak mi walec po nadgarstku przejedzie to takich będę szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to że ktoś napisze "tak to ten- bierz tego".


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Raczej liczę na: "nie bierz bo to i tamto". Tak jak pisali na początku tego wątku. "...bo pierwszy axial jest awaryjny", "bo omegowska eta bez axial jest ok" i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.