Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Road Trip: Z wizytą w Montblanc

Rekomendowane odpowiedzi

Kojarzona z luksusowymi przyrządami piśmienniczymi marka Montblanc niejednokrotnie udowodniła, że potrafi produkować również wyjątkowe zegarki. Jak powstają czasomierze spod znaku „białej gwiazdy”, co je łączy z goryczką żółtą oraz czy firma zasługuje na miano manufaktury sprawdziliśmy dla Was podczas wizyty w siedzibie Montblac w Le Locle i Villeret.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo czekałem na jakikolwiek artykuł o Montblanc i moja cierpliwość została nagrodzona. Pięknie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ładnie się rozwinęło od piór do zegarków w ciągu 20 lat.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Bardzo dobre opracowanie. Zawartość jest cenna, bo wzbogaca wiedzę dotyczącą funkcjonowania Montblanc, a w konsekwencji może przyczynić się do zrewidowania poglądów i spojrzenia bardziej przychylnym okiem na tę firmę. Tak jest w moim przypadku. Świetnie się czytało. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Branża" również traktowała Montblanc z pewnym dystansem . Jak widać firma trzymała się obranej drogi i widać że było to słuszne rozwiązanie. Dobrym posunięciem był zakup Minervy , także ze względu wizerunkowego ( jak nie głównie z tego względu )


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

"Branża" również traktowała Montblanc z pewnym dystansem . Jak widać firma trzymała się obranej drogi i widać że było to słuszne rozwiązanie. Dobrym posunięciem był zakup Minervy , także ze względu wizerunkowego ( jak nie głównie z tego względu )

 

 Nie zgadzam się co do wizerunkowego kontekstu Minervy. Na Minervie opiera się poważne zegarmistrzostwo Montblanc tak więc na płaszczyźnie technicznej jest to kluczowa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno nie wyklucza drugiego . Jaki był kontekst zakupu Minervy nie jesteśmy w stanie tutaj tego stwierdzić .

Wg. mnie, technicznie skok do przodu ale i korzyść wizerunkowa z naciskiem na wizerunek.

Czy uważasz że bez zakupu Minervy , Montblanc nie byłby w tym miejscu gdzie dzisiaj ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jedno nie wyklucza drugiego . Jaki był kontekst zakupu Minervy nie jesteśmy w stanie tutaj tego stwierdzić .

Wg. mnie, technicznie skok do przodu ale i korzyść wizerunkowa z naciskiem na wizerunek.

Czy uważasz że bez zakupu Minervy , Montblanc nie byłby w tym miejscu gdzie dzisiaj ?

Napiszę dosadnie - gdyby nie Minerva, to Montblanc nie znaczyłby nic w haute horlogerie. Uważam, że kontekst zakupu był jednoznaczny - dać Montblanc know how, którym dysponowała Minerva. Dać gotowe mechanizmy, wielkie komplikacje, a przez to sztucznie wykreować werki "in-house" Montblanc. Podobny ruch wykonała SG z Lemanią w kontekście Breguet oraz z Frédéric Piguet w kontekście Blancpain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli , jednak wychodzi na to ze kupiono Minerve po to ,aby jak sam napisałeś, "wykreować werki in-house Montblanc "

In-house jako jeden z elementów wielkiego zegarmistrzostwa. Moze wiec także taki był cel tej inwestycji, nie tylko dostęp do samego know-how. Kupic Minerve , wejść szczebel wyżej.

Ja mam takie zdanie , Ty możesz oczywiście mieć inne i ja to szanuję.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.