Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EMF

Omega - allegro oryginał czy szukanie jeleni?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jest to mój pierwszy post na tym forum, wynika on z faktu że poczuliśmy z żoną chęć posiadania zegarków z duszą i na początek żona znalazła coś takiego na allegro:

 

 

http://allegro.pl/18k-0-750-zlota-damska-omega-pasek-pudelko-i6668065157.html

 

i tu pytania:

 

1. czy to oryginał?

2. czy stan faktycznie dobry czy tania renowacja?

3. ew, czy ktoś coś wie o tym sprzedawcy.

 

Zaciekawił mnie także fakt że identyczny model był an aukcji sopockich antyków (czytałem opinie o nich na tym forum):

http://allegro.pl/show_item.php?item=6677115703

 

i tu od razu wyłapałem dwie różnice między aukcjami wydawałoby się tego samego zegarka(nawet z tego samego roku), mianowicie na aukcji sopockich antyków na tarczy jest nazwa modelu i na koronce jest znaczek Omega. Na aukcji Dantor FHU tych dwóch rzeczy nie ma.

 

Z góry dziękuję za informację i proszę o wyrozumiałość dla nowicjusza.

 

P.S. do tej pory w domu same kwarce Tissot, Roamer, Jacques Lemans, Tommy Hilfiger, Timex, Laurens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dwa rózne egzemplarze,( numery na mechanizmie)

Wygladają ok.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o firmę Dantor FHU to kupowałem od nich nie raz, maja oryginalne części zamienne do zegarków, właśnie Omeg głównie.

Nie jest u nich tanio no ale jest pewność że oryginalne rzeczy.

Napisz emaila bezpośredniego, zawsze coś taniej będzie niż przez Alle.


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, bardzo mi pomogliście. Próbuję się dogadać na lepszą cenę ze sprzedającym w takim razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jan tez kupowałam u tego sprzedawcy DANTOR. Oryginały i cena adekwatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sprzedawcy Dantor fhu- strasznie niemiły koleś.

Pisałem do niego w sprawie koronki do Omegi. Po jakimś czasie dzwonię dopytać o szczegóły, tłumaczę z uśmiechem na twarzy i kulturalnie w jakim temacie, a ten na mnie z podniesionym głosem, prawie że krzyczy, że on nie pamięta o co chodzi, że nie ma czasu na rozmowy, że ma setki maili i ogólnie kij w d*pie. Na bank nic od niego nie kupię. Jeszcze wyśle nie to co trzeba i później będzie się emocjonował. Polecam omijać, jak ktoś szanuje swój spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u dantora kupiłem szkiełko do omegi i na pewno nie było oryginalne, co prawda jakieś logo na szkiełku było ale na pewno nie przypominało loga omegi. 

Może błąd zrobiłem kupując poza aukcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek pamiętam ze ja Ci go poleciłem bo sam u niego parokrotnie kupowałem i nie mialem zastrzeżeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem pamiętam, pisałem do typa dzwoniłem ale nie odbierał ani nie odpisał na wiadomość.

gdybym kupił na ebay to negatywa bym mu wymazał jak ta lala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze widzisz co klient to inny odbior jedni sa zadowoleni inni nie....zawsze pozostaje Tempus w Łodzi ale tam ceny miażdżą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Tempusa też dzwoniłem jak szukałem tego szkiełka cena była 100% wyższa ale za oryginalne szkiełko.

Koleś pewnie w piwnicy robi te szkiełka i sprzedaję jako oryginalny produkt takim co chcą poza eBay lub Alledrogo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, myślę, że kilka słów wyjaśnień nie zaszkodzi, zwłaszcza tym, którzy od czasu do czasu u mnie coś kupują...

Otóż szanowny Panie Arkadiuszu -arek1a2b oto Pana mail do mnie z zapytaniem na ebay;u o szkiełko cyt.:

"witam 

potrzebuję szkiełka o tych samych parametrach co w aukcji ale ze złotym ringiem 
znajdzie się coś
proszę o tel jak coś będzie 7902660XX

pozdrawiam 
Arek"

 

staram się czytać ze zrozumieniem i w/g mnie " proszę o tel jak coś będzie" oznacza że mam  zadzwonić gdy takie szkło będzie  na stanie - jeżeli nie dzwoniłem - to znaczy ,że - nie miałem,  poza tym raz Pan pisze, "Ja u dantora kupiłem szkiełko do omegi i na pewno nie było oryginalne, co prawda jakieś logo na szkiełku było ale na pewno nie przypominało loga omegi." 

 otóż wyjaśniam, że wszystkie moje szkła są oryginalne i mogę to udowodnić, a oskarżanie o sprzedaż fałszywek jest chamstwem, zresztą karalnym 

 

niżej Pan pisze " wiem pamiętam, pisałem do typa dzwoniłem ale nie odbierał ani nie odpisał na wiadomość.

gdybym kupił na ebay to negatywa bym mu wymazał jak ta lala. :

 

nie jestem żadnym typem....

straszenie negatywem???

 

to kupił Pan czy nie kupił --bo skoro nie odpisywałem  i nie oddzwoniłem...?? to jak??

 

Panie blackcat

nie przypominam sobie abym na kogoś krzyczał... przez telefon??? bo się pyta o koronkę??

ale spotkałem się z sytuację -pewnie pańską - że było zapytanie na maila- odpisałem ale nie było ŻADNEJ odpowiedzi,  a po 2 miesiącach( to pewnie ten "jakiś czas" w Pana poście...)  telefon:"że ja w sprawie tej koronki o której pisałem.....no tej do omegi... no tej złoconej...

proszę o wybaczenie ale mam ograniczoną pamięć i nie pamiętam każdego zapytania z ostatnich kilku miesięcy...zwłaszcza ze szczegółami...ale się poprawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkiełko od Ciebie kupiłem skąd bym wiedział że to szajs jak bym nie obejrzał i ja i zegarmistrz który je oglądał. 

sprzedałeś mi gówno nie szkiełko omegi.

kupiłem poza eBay żeby troszkę taniej było tego też nie pamiętasz ?

 

a skoro dysponujesz pocztą pokaż i pozostałe wiadomości które do Ciebie wysłałem i odpowiedzi które otrzymałem.

tych drugich nie pokażesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu są zdjęcia tego ORYGINAŁU 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/142886-omega-cosmic-potrzebne-szkie%C5%82ko/page-2?hl=+szkie%C5%82ko%20+omega%20+cosmic

 

 

 

po odbyciu długiej dość rozmowy telefonicznej, sprzedający mi zaproponował spotkanie w sądzie zamiast wymiany szkiełka czy zwrotu pieniążków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnego potwierdzenia że ci to szkło sprzedałem ,mam tylko jedną wiadomość od użytkownika fhuarek ! jedną! , jeżeli ty masz więcej to mi prześlij korespondencję! albo napisz adres mailowy, żebym odszukał!  nigdy nie dostałem żadnej informacji że coś jest nie tak! nigdy nie napisałeś albo zadzwoniłeś że jest problem! obsrywasz kogoś na forach w żaden sposób mnie nie informując!? żadne z moich szkieł nie jest współczesnym produktem-są to stare zapasy oryginalnych produktów dealerów omegi gdy firma kończyła  sprzedaż częśći w grudniu 2015r. w tej chwili mam na aukcjach ponad 500 produktów ! widzisz tam jakieś falsy? podróby?

o sprawie dowiedziałem się przypadkiem dzisiaj! czyli ponad rok po sprawie,? szkieł miałem kilkaset, z żadnym nie miałem problemów ani reklamacji, te co mam wciąż na stanie mają normalne loga i są oryginalne. Jeżeli kupiłem taką ilość to ktoś mógł mi wsadzić jedno gówno, wiedząc o tym lub nie. Ale ty jeżeli o tym wiedziałeś to to trzeba mnie  było poinformować!!! a ty poinformowałeś wszystkich tylko k..wa nie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie sobie koledzy sprawy na priv.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
    • Przez mati95
      Witam ma prośbe czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć jaki to jest dokłanie model zegarka, ponieważ szukałem po zdjęciach w interencie i nie mogę znaleźć takiego samego. Od zegarmistrza dowiedziałem się, że jest to damski zegarek omega autentyczny z lat około 1920 roku. Ma wybitą punce oraz było sprawdzane i jest 585 próba złota. Zegarek ma około 17 gram. Średnica bez tych uchwytów to około 25 mm. Posiadam zegarek bez paska, mechanizm jest sprawny, tak samo nakręcanie. Jedyna złota rzecz która w nim nie jest co jest dla mnie dziwne to koronka jak widać na zdjeciach, ale może się ktos wypowie co sie zna.
       I moje pytanie czy uważacie, że jest on wart więcej niż samo złoto po rozebraniu zegarka gdyż cięzko mi zrobić jego wycenę. Z góry dziękuje za pomoc, dodaje zdjęcia poniżej
    • Przez Seler
      1. Omega Speedmaster, referencja 3513.50.00 z 2006 roku. 
      Stan 8/10, w tym roku przeszedł pełen serwis. 
      Pudełko + karta produktowa i gwarancyjna. Dorzucam etui podróżne Omega.
       
      9900zł
       
      2. Sinn 556A RS.
      Stan 9/10, jedyne bardziej widoczne ślady użytkowania na zapięciu bransolety.
      Polska dystrybucja (Wrzeciono Czasu), styczeń 2023.
      W zestawie zegarek z oryginalną bransoletą i paskiem skórzanym Sinn.
       
      4200zł
       
       






















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.