Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty 1 / 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również bardzo dziękuję, za zaproszenie (Geniu i Damian) , za to że tak licznie przybyliście, za miłą atmosferę.

Fajnie było  podzielić się z Wami moją pasją. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję jeszcze nie raz się zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za super spotkanie i dużej klasy warsztaty o budzikach. Okazuje się , że często pomijane lub mało zauważane przez ambitnych kolekcjonerów budziki...są naprawdę godne by je bliżej poznawać. Z wielką wiedzą, wcale nie amatora pani Kasia  ukazała nam "bogaty świat budzików" . Dziękujemy za już i prosimy o jeszcze. Eugeniuszowi, Romanowi, Igorowi dziękuję za ładną oprawę zakończenia ubiegłorocznego cyklu szkoleń i obdarowanie nas certyfikatami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobieta i zegarki ?

No właśnie ten znak zapytania po naszej ostatniej sobocie chyba  stracił sens. Okazało się, że Katarzyna  wbrew stereotypom potrafiła stworzyć interesującą kolekcję zegarów, zdobywać cenne okazy do niej, a także opisywać ją i w ciekawy sposób prezentować nam Klubowiczom. Nie myślałem wcześniej, że budziki i ich mechanizmy mogą być aż tak interesujące. Budziki wahadłowe, budziki z dzwonkami znajdującymi się u podstawy zegara. Budziki z dwoma różnymi dźwiękami dzwonków przypominającymi w brzmieniu dźwięk dzwonka  starego  przejazdu kolejowego z prawdziwym szlabanem takim z lat 60 - 70. Rewelacja ! Do tego bardzo duża porcja informacji o tarczach, o literaturze, o miejscach poszukiwań i stronach internetowych gdzie można znaleźć ciekawe okazy zegarów. Przykłady zegarów przed i po renowacji. Na deser stare historyczne zdjęcia związane z zegarmistrzostwem i świąteczne kartki pocztowe. Pozornie wydawałoby się że każdy budzik, to tylko taki zegarek z brzęczeniem o świcie które nie pozwala dłużej spać. Wykład Katarzyny w moim przypadku już zmienił ten pogląd. Budziki to jedna ze wspaniałych kart zegarmistrzostwa z którą warto zapoznać się bliżej.  

 

Bardzo dziękuję wszystkim za liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w warsztatach. MIłe jest to, że pojawiają się też nowe twarze Klubowiczów, oby było ich coraz więcej. 

 

Katarzyna i Damian, ukłony za chęć dzielenia się z nami wiedzą. Mam nadzieję, że dla Was ten pobyt w Warszawie na warsztatach też był interesującym doświadczeniem. 

 

PS

mam szczere wyrzuty sumienia, że Kasia musiała zgrzeszyć w McDonald's w Poznaniu w przerwie podróży do domu. Obiecuję, w przyszłości rozegramy to inaczej :)

post-24159-0-25115400-1488208825_thumb.jpg

post-24159-0-85124900-1488208843_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe spotkanie. Wielkie dzięki!!! Moje pierwsze. Siedziałem z otwartą buzią przysłuchując się jak wiele zaangażowania i pracy można włożyć w swoją pasję. Otrzymałem od Kasi nie tylko dawkę wiedzy na temat historii budzika jak i budowania kolekcji, ale również dawkę pozytywnej energii, która  pozwoli mi, myślę zweryfikować to, na czym się skupić i na co zwrócić uwagę przy budowaniu własnej drobnej kolekcji. Słuchając Kasi żałowałem tych wszystkich budzików które w dzieciństwie popsułem, rozebrałem  i bezpowrotnie przeszły przez moje ręce, bo mogły by być zaczątkiem fajnej kolekcji :)

Jeszcze raz dziękuję Kasi i wszystkim dzięki którym mogłem uczestniczyć w tym spotkaniu.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo dziękuję za możliwość uczestnictwa w tym arcyciekawym dla mnie warsztacie. Byłem po raz pierwszy i czekam już na kolejne takie spotkania w Warszawie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ze Szczecinem? byłbym chętny

 

 

 

 

=============================================================================

 

 

Nic nie stoi na przeszkodzie. Dopisałem Cię do listy chętnych. Pełną informację znajdziesz w Warsztatach 3 / 2017 , wszystko jest tam opisane, termin, rozkład dnia itp. Zajrzyj tam proszę, a wszystko stanie się jasne   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

007a_Warsztaty_Katarzyna_Mantaj.jpg

Na portalu Zegarki i Pasja pojawiło się sprawozdanie z tych właśnie Warsztatów Zegarmistrzowskich.

Zachęcam do lektury

Nagrania filmowe!!!
Uwaga, Są nagrania filmowe z Warsztatów - kilka odcinków do montażu w ciekawy kawałek.


- czy jest ktoś chętny do atrakcyjnego zmontowania?
Takie nagranie z Warsztatów może być bardzo ciekawe dla potencjalnych przyszłych uczestników
- proszę o info na PM, udostępnię nagrania przez Dropboxa

pozdrawiam,
Władysław Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.