Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Warsztaty 1 / 2017

Przygotowanie do tworzenia kolekcji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#41 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 1117 postów

Napisano 22 luty 2017 - 10:11

Przypominam ! ! !

Widzimy się już w najbliższą sobotę 25 lutego o godz 11:00 w warszawskiej siedzibie firmy Victorinox mieszczącej się przy ul. 17 Stycznia 62

Temat: "Przygotowanie do tworzenia kolekcji".  Prowadzącą zajęcia będzie  Katarzyna Mantaj. W roli asystenta Katarzyny wystąpi Damian Roncoszek.

Wszystko już jest przygotowane, do zobaczenia w sobotę  :)

Użytkownik Eugeniusz Szwed edytował ten post 22 luty 2017 - 10:12

• 0

#42 pk_kamil

pk_kamil
  • Użytkownik
  • 3292 postów

Napisano 22 luty 2017 - 10:23

już się doczekać nie mogę, do zobaczyska Wszystkim :)

• 0

#43 kiniol

kiniol
  • Użytkownik
  • 4074 postów

Napisano 22 luty 2017 - 19:53

Czy miejsce spotkanie to ul. 17 Stycznia 62, czy sklep na Ptasiej?

===============================================================================================

Cieszę się że będziesz, miejsce spotkania to ul. 17 Stycznia 62 

Dziękuję i do zobaczenia...

• 0

#44 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 5911 postów

Napisano 25 luty 2017 - 15:42

Tradycyjnie dziękuję organizatorom, wykładowczyni oraz kolegom forumowiczom za dzisiejsze warsztaty.

Miło było was spotkać w nowym roku. 

Klubowi dziękuję za kalendarz.

• 0

#45 RobertM.

RobertM.
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 25 luty 2017 - 16:07

Dziękuję  Wszystkim za spotkanie , zaś Pani Kasi za bardzo interesującą prelekcję .Dziękuję i pozdrawiam ! RobertM

• 0

#46 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa

Prezes Stowarzyszenia

• 7366 postów

Napisano 25 luty 2017 - 16:13

zapraszamy na 18stą do Galerii Mokotów na pokaz Atelier de Monaco 

• 0

#47 zasadas

zasadas
  • Użytkownik
  • 13385 postów

Napisano 25 luty 2017 - 23:05

Bardzo miłe spotkanie i to z wielu powodów. Temat spotkania, profesjonalizm i oddanie pasji jakie zaprezentowała Kasia potwierdziło, że nasz sposób podejścia do kolekcjonowania ewoluuje i jak w dobrym związku przechodzi od zauroczenia do dojrzałej miłości. Na pytanie, gdzie jesteśmy na naszej drodze, każdy musi określić sobie sam, ale nie ulega wątpliwości, że rozwodzić się z naszą pasją chyba nikt nie chce.

Piękna kolekcja Enicarów, perełki pokazane przez Jana i oczywiście możliwość spotkania z klubowiczami to wartości dla których bez wahania gościmy u Igora. :D  :D

Podziękowania dla Eugeniusza i Władka. 

• 0

#48 czasik

czasik
  • Użytkownik
  • 139 postów

Napisano 25 luty 2017 - 23:19

Ja również bardzo dziękuję za spotkanie Igorowi za gościnę , Eugeniuszowi za przygotowanie całości oraz prowadzącej kasiMF za bogato przygotowaną prezentacje

Załączone miniatury

• 20170225_141604.jpg

• 0

#49 fotolizard

fotolizard
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 25 luty 2017 - 23:36

Piękne warsztaty i spotkanie, jak zwykle w bardzo miłym gronie niesamowitych osobowości. Każdemu z osobna dziękuję za bardzo miło spędzony czas, a w szczególności za przekazaną wiedzę. Dziękuję raz jeszcze, oraz do następnego spotkania jak najszybciej. Pięknie przygotowana prezentacja Pani Katarzyno! :)

Ps. Eugeniusz jesteś WIELKI!

• 0

#50 pk_kamil

pk_kamil
  • Użytkownik
  • 3292 postów

Napisano 26 luty 2017 - 00:33

także dziękuję wszystkim za możliwość spotkania. Zachwyt największy z wykładu Kasi, która zauroczyła mnie budzikami :) Dziękuję.

Aby nie być gołosłowny, i ku pamięci zamieszczam znaleziony w sieci filmik z dzwonienia mego faworyta spotkania - dla mnie cudeńko, choć nie koniecznie z filmiku to wynika:

Junghans model Cherie

• 0

#51 kasiaMF

kasiaMF
  • Użytkownik
  • 1038 postów

Napisano 26 luty 2017 - 09:12

Ja również bardzo dziękuję, za zaproszenie (Geniu i Damian) , za to że tak licznie przybyliście, za miłą atmosferę.

Fajnie było  podzielić się z Wami moją pasją. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję jeszcze nie raz się zobaczyć.

Użytkownik kasiaMF edytował ten post 26 luty 2017 - 14:03

• 0

#52 jansando69

jansando69
  • Stowarzyszenie
  • 46 postów

Napisano 26 luty 2017 - 11:57

Bardzo dziękuję za super spotkanie i dużej klasy warsztaty o budzikach. Okazuje się , że często pomijane lub mało zauważane przez ambitnych kolekcjonerów budziki...są naprawdę godne by je bliżej poznawać. Z wielką wiedzą, wcale nie amatora pani Kasia  ukazała nam "bogaty świat budzików" . Dziękujemy za już i prosimy o jeszcze. Eugeniuszowi, Romanowi, Igorowi dziękuję za ładną oprawę zakończenia ubiegłorocznego cyklu szkoleń i obdarowanie nas certyfikatami.

• 0

#53 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ

• 1117 postów

Napisano 27 luty 2017 - 16:20

Kobieta i zegarki ?

No właśnie ten znak zapytania po naszej ostatniej sobocie chyba  stracił sens. Okazało się, że Katarzyna  wbrew stereotypom potrafiła stworzyć interesującą kolekcję zegarów, zdobywać cenne okazy do niej, a także opisywać ją i w ciekawy sposób prezentować nam Klubowiczom. Nie myślałem wcześniej, że budziki i ich mechanizmy mogą być aż tak interesujące. Budziki wahadłowe, budziki z dzwonkami znajdującymi się u podstawy zegara. Budziki z dwoma różnymi dźwiękami dzwonków przypominającymi w brzmieniu dźwięk dzwonka  starego  przejazdu kolejowego z prawdziwym szlabanem takim z lat 60 - 70. Rewelacja ! Do tego bardzo duża porcja informacji o tarczach, o literaturze, o miejscach poszukiwań i stronach internetowych gdzie można znaleźć ciekawe okazy zegarów. Przykłady zegarów przed i po renowacji. Na deser stare historyczne zdjęcia związane z zegarmistrzostwem i świąteczne kartki pocztowe. Pozornie wydawałoby się że każdy budzik, to tylko taki zegarek z brzęczeniem o świcie które nie pozwala dłużej spać. Wykład Katarzyny w moim przypadku już zmienił ten pogląd. Budziki to jedna ze wspaniałych kart zegarmistrzostwa z którą warto zapoznać się bliżej.  

Bardzo dziękuję wszystkim za liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w warsztatach. MIłe jest to, że pojawiają się też nowe twarze Klubowiczów, oby było ich coraz więcej. 

Katarzyna i Damian, ukłony za chęć dzielenia się z nami wiedzą. Mam nadzieję, że dla Was ten pobyt w Warszawie na warsztatach też był interesującym doświadczeniem. 

PS

mam szczere wyrzuty sumienia, że Kasia musiała zgrzeszyć w McDonald's w Poznaniu w przerwie podróży do domu. Obiecuję, w przyszłości rozegramy to inaczej :)

Załączone miniatury

• IMG_1987.JPG
  • IMG_1986.JPG

Użytkownik Eugeniusz Szwed edytował ten post 27 luty 2017 - 16:28

• 0

#54 pk_kamil

pk_kamil
  • Użytkownik
  • 3292 postów

Napisano 27 luty 2017 - 23:13

to tak ku pamięci - temat na forum poświęcony budzikom: http://zegarkiclub.p...-nasze-budziki/

:)

• 0

#55 Piotr3

Piotr3
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 06:25

Bardzo ciekawe spotkanie. Wielkie dzięki!!! Moje pierwsze. Siedziałem z otwartą buzią przysłuchując się jak wiele zaangażowania i pracy można włożyć w swoją pasję. Otrzymałem od Kasi nie tylko dawkę wiedzy na temat historii budzika jak i budowania kolekcji, ale również dawkę pozytywnej energii, która  pozwoli mi, myślę zweryfikować to, na czym się skupić i na co zwrócić uwagę przy budowaniu własnej drobnej kolekcji. Słuchając Kasi żałowałem tych wszystkich budzików które w dzieciństwie popsułem, rozebrałem  i bezpowrotnie przeszły przez moje ręce, bo mogły by być zaczątkiem fajnej kolekcji :)

Jeszcze raz dziękuję Kasi i wszystkim dzięki którym mogłem uczestniczyć w tym spotkaniu.

Pozdrawiam

Piotr

• 0

#56 Mawis

Mawis
  • Użytkownik
  • 838 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 10:39

Ja też bardzo dziękuję za możliwość uczestnictwa w tym arcyciekawym dla mnie warsztacie. Byłem po raz pierwszy i czekam już na kolejne takie spotkania w Warszawie!

• 0

#57 mechanik

mechanik
  • Użytkownik
  • 1347 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 23:45

Jak tam ze Szczecinem? byłbym chętny

=============================================================================

Nic nie stoi na przeszkodzie. Dopisałem Cię do listy chętnych. Pełną informację znajdziesz w Warsztatach 3 / 2017 , wszystko jest tam opisane, termin, rozkład dnia itp. Zajrzyj tam proszę, a wszystko stanie się jasne   :)

Użytkownik Eugeniusz Szwed edytował ten post 06 marzec 2017 - 16:56

• 0

#58 Władek Meller

Władek Meller

Wielbiciel czasu ?

• Stowarzyszenie
  • 1258 postów

Napisano 06 marzec 2017 - 16:54

007a_Warsztaty_Katarzyna_Mantaj.jpg

Na portalu Zegarki i Pasja pojawiło się sprawozdanie z tych właśnie Warsztatów Zegarmistrzowskich.

Zachęcam do lektury

Nagrania filmowe!!!
Uwaga, Są nagrania filmowe z Warsztatów - kilka odcinków do montażu w ciekawy kawałek.

- czy jest ktoś chętny do atrakcyjnego zmontowania?
Takie nagranie z Warsztatów może być bardzo ciekawe dla potencjalnych przyszłych uczestników
- proszę o info na PM, udostępnię nagrania przez Dropboxa

pozdrawiam,
Władysław Meller

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych