Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Casio G-Shock - Recenzje i filmiki "G-Shock battle" wg Matej

Cześć, za namową kolegi "Daito" postanowiłem założyć temat, w którym znajdziecie moje filmiki. Zapraszam :) Recenzja Casio G-Shock instrukcja g-shock Recenzje G-Shock Recenzja casio G-Shock filmik filmiki G-Shock Matej Matej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1418 postów

Napisano 03 luty 2017 - 09:55

Witam wszystkich serdecznie :)

Za namową kolegi "Daito" postanowiłem założyć osobny temat, w którym będę zamieszczał efekty mojej pracy i "małej pasji" jaką są filmiki o zegarkach Casio G-Shock.

Filmiki przedstawiają moje spostrzeżenia i opinie o wybranych zegarkach G-Shock i oczywiście nie każdy może się z nimi zgadzać

Chciałbym wyjaśnić, że do tej pory udało mi się opublikować na kanale YouTube filmiki o tych zegarkach, do których udało mi się dotrzeć.

Są lub były to zegarki z mojej prywatnej kolekcji oraz te, które udostępnił mi mój kolega Kyo.

Zdaję sobie sprawę, że jest wiele modeli Casio G-Shock, które zasługują na recenzje - robię wszystko co w mojej mocy, żeby dotrzeć do jak największej ilości tych zegarków.

Zapraszam serdecznie do oglądania

Od tego filmiku wszystko się zaczęło - to dzięki Wam: Wasze dobre słowo i wsparcie spowodowało, że się odważyłem i ciągle dążę do nagrywania nowych filmików.

Po udanym starcie, postanowiłem nagrać coś dłuższego - coś, co okazało się pomocne dla wielu osób, które kupiły zegarek za granicą

Fajny odzew ze strony użytkowników Mudmaster'a spowodował, że nagrałem filmik o GPW

To był dość trudny materiał do nagrania, ale udało się. Oto i filmik:

Następnie pojawił się pomysł, żeby stworzyć filmik z rodzaju G-Shock battle

Może zestawienie zegarków nie do końca trafione, lecz wtedy tylko do nich miałem dostęp

Casio G-Shock GA-1000-9.

Dzięki Kyo za udostępnienie zegarka

Pierwszy z trzech modeli Casio G-Shock z limitowanej serii Man in Camouflage - zegar Kyo

I standardowa wersja Mudmana G-9300 - zegar Kyo, filmik by Matej

Kolejny "bardziej zaawansowany" model Casio G-Shock.

Osobiście miałem wersję żółtą i byłem mega zadowolony

Zegar Kyo, filmik by Matej

G-Shock battle: Gulfmaster vs Mudmaster - najlepiej oglądać na komputerze/laptopie.

Gulfmaster Kyo, Mudmaster i filmik by Matej :)

Jeden z moich ulubionych G-Shock'ów: Aviator GW-A1100FC.

Zegar Kyo, filmik by Matej

Niestety tylko tyle zmieściło się w jednym poście - myślę, że więcej filmików będę mógł dodać dopiero gdy ktoś doda komentarz (przynajmniej tak mi się wydaje)

Użytkownik Matej edytował ten post 03 luty 2017 - 09:57

• 4

#2 murcins

murcins

Marcin

• Użytkownik
  • 4106 postów

Napisano 03 luty 2017 - 20:13

Więc dodaje komentarz :)
  • 0

#3 dziadyga

dziadyga
  • Użytkownik
  • 539 postów

Napisano 04 luty 2017 - 08:56

No, to czekamy na więcej  ;)

• 0

#4 Daito

Daito
  • Użytkownik
  • 4103 postów

Napisano 04 luty 2017 - 09:26

No to trochę tego "napykałeś", sporo pracy i czasu poświęciłeś ;)  - i dobrze że wreszcie temat założyłeś bo by filmy "leżały" gdzieś w tematach przywalone mniej, bądź bardziej, merytorycznymi postami - a tak to wszystko w jednym miejscu jest.

• 0

#5 tofiks_th

tofiks_th
  • Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 04 luty 2017 - 11:17

Dobra robota i czekamy na kolejne filmiki

• 0

#6 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1418 postów

Napisano 04 luty 2017 - 21:02

Dziękuję bardzo drodzy Koledzy,

bardzo mi miło - więc jedziemy dalej: kolejna G-Shock battle - tym razem dwa, moim zdaniem najładniejsze Aviatory:

GW-A1100FC by Kyo, GPW-1000 i filmik by Matej 

Kolejny zegarek z serii: " na to właśnie bardzo długo czekałem "

Zmuszony byłem sprzedać swoje zegareczki, ale nie mogłem pozwolić na to, żeby zostać bez żadnego G-Shock'a.

Po raz trzeci - Rangeman, tym razem przyłożyłem się trochę do "ogarnięcia" tego cudeńka i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy:

Kiedy pojawiły się informacje o MT-G, nie za bardzo podobał mi się ten model.

Jednak służbowa podróż do Amsterdamu zmieniła moje zdanie - na lotnisku przymierzyłem wersję BD (czarny na czarnej bransolecie) i się zakochałem. Ostatnio również coraz bardziej podoba mi się wersja "Waldzior Edyszyn".

Niestety, jak na razie nie udało mi się go kupić - wpadło trochę grosza i szukałem jakiegoś "zamiennika" dla MT-G.

I chyba znalazłem (chociaż na chwilę) - EQB-500D-2. Nie miałem jeszcze czasu, żeby nagrać jego recenzję (mam ją już opracowaną, teraz tylko trochę czasu i mam nadzieję, że niedługo będzie :) ale udało mi się zrobić małe porównanie.

GW-A1100FC by Kyo, EQB i filmik by Matej

Pomyślałem, że wiele osób nie mających G-Shock'a zastanawia się, w jaki sposób przebiega kalibracja czasu w zegarkach z WC i Multiband 6. Efektem tych przemyśleń jest ten oto filmik :)

Niespodziewana wizyta u lokalnego zegarmistrza, który również ma gablotki z zegarkami, zaowocowała zakupem Brand New Casio G-Shock GX-56. Trochę negocjacji i udało się - zapraszam na krótszą niż zwykle relację z "obcowania" z tym zegarkiem.

Mając takie dwa zegary jak Rangeman i King postanowiłem nagrać kolejny filmik.

Pomyślałem, że fajnie będzie porównać kultowy model GX-56 z Rangemanem GW-9400. Uważam bowiem, że królem dnia dzisiejszego jest Rangeman, ze względu na popularność oraz fakt iż GW-9400 oferuje obecnie najwięcej za najmniej, myślę że porównanie jest trafne.
Zapraszam do obejrzenia mojego materiału - G-Shock battle:

Z największą przyjemnością pragnę przedstawić moją recenzję wyjątkowego modelu Casio G-shock, jakim jest
Frogman GF-8250CM.
Seria Frogman jest wyjątkowa nie tylko ze względu na historię G-Shock ale również na wygląd, przeznaczenie oraz indywidualizm.
Są to zegarki raczej rzadko spotykane na rękach, więc tym bardziej cieszy mnie fakt, iż od kilku dni zaliczam się do grona posiadaczy Frogów.
Filmik przedstawia funkcje zegarka - mam nadzieję, że niezdecydowanym ułatwi podjęcie decyzji.
Zapraszam serdecznie.....

Pojawiły się promocje na zegarek z serii Frogman - zawsze marzyłem o tym modelu, wydawał mi się taki "elitarny"
Mając również Rangemana zdecydowałem się na G-Shock battle:
Frogman GF-8250CM
Rangeman GW-9400

Najważniejsza różnica jest taka: 
Rangeman właśnie tworzy historię G-Shock. 
Frogman natomiast to już historia G-Shock i jako flagowy model tej firmy warto go mieć !
Zapraszam do oglądania :)

"Władca zatoki" vs "Żabojad" - G-Shock battle- krótkie porównanie wizualne tych modeli. Myślę, że fajna sprawa porównać dwa modele związane z wodnym środowiskiem :)
Gulfmaster by Kyo, Frogman i filmik by Matej
Miłego oglądania!

Pomyślałem, że warto spróbować trochę w obcym języku.

Myślę, że fajny eksperyment na sprawdzenie jednego z sensorów zegarków z Triple Sensor.

Język też przystępny, więc myślę, że nie będziecie mieli żadnych problemów - zapraszam

No i koniec limitu - dużo nie zostało, ale po komentarzach będę mógł dokończyć dzieła, pozdrawiam

Użytkownik Matej edytował ten post 04 luty 2017 - 21:06

• 2

#7 dziadyga

dziadyga
  • Użytkownik
  • 539 postów

Napisano 05 luty 2017 - 02:14

No, to lecim Panie dalej, tzn leć dalej z tematem! ;)

• 0

#8 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1418 postów

Napisano 05 luty 2017 - 13:32

No, to lecim Panie dalej, tzn leć dalej z tematem! ;)

Dziękuję, za umożliwienie mi dalszej "wrzuty"

Podczas luźnej rozmowy z Kyo, pomyślałem, że fajnie byłoby mieć całą serię Man in Camouflage.
Powiedziałem też, że fajnie byłoby też mieć możliwość obejrzenia i nagrania filmiku z ostatnim zegarkiem z tej serii, którego jeszcze nie miałem. Ku mojemu zdziwieniu, kilka dni później zawitał do mnie Kyo wręczając mi siateczkę - "miłej zabawy" oto jego słowa.
Dziękuję Kyo za pożyczenie kolejnego zegarka do nagrania - i żeby nie było, nadal zazdroszczę Ci jak diabli hehehe
Zatem Rangeman GW-9400CMJ Man in Camoulfage by Kyo, filmik by Matej

Mając w ręku GW-9400CMJ nie mogłem się oprzeć - dlatego też zapraszam Was do obejrzenia filmiku

G-Shock battle: Rangeman CMJ by Kyo, Rangeman i filmik by Matej

I jak na razie zbliżamy się do końca "owoców" mojej dotychczasowej pracy.

Zapraszam do obejrzenia mojego ostatniego filmiku, również z serii G-Shock battle.

Tym razem starcie GW-9400CMJ by Kyo a GF8250CM by Matej.

Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę mógł podzielić się z Wami moimi kolejnymi nagraniami.

Oczywiście będę starał się uzupełniać temat na bieżąco :)

• 0

#9 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1418 postów

Napisano 05 luty 2017 - 15:31

No proszę, w końcu się udało.

Ponieważ moja żona zmieniła zegareczek, udało mi się dobrać do Baby-G BA-110-1.

Zapraszam na krótki materiał 

• 0

#10 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1418 postów

Napisano 10 luty 2017 - 14:34

Nie każdy wie, jak skalibrować kompas w Rangeman'ie - może on źle wskazywać kierunek w wyniku działania silnego pola magnetycznego.

Zatem zapraszam na krótki tutorial jak to zrobić.

GW-9400 i filmik by Matej

• 1

#11 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1418 postów

Napisano 21 luty 2017 - 11:39

Wykorzystując slogan

"Never Give Up"

i dodając "with your dreams" powstało to :)

MTG i filmik by Matej

• 0

#12 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1418 postów

Napisano 26 luty 2017 - 20:05

Cześć,

Po otwarciu MTG czas na jego recenzję.

Trochę długa ale mógłbym o tych zegarkach mówić godzinami, musicie mi to wybaczyć :)

MTG i filmik by Matej

• 2

#13 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1418 postów

Napisano 03 marzec 2017 - 10:14

Jak skalibrować kompas w Gulfmasterze?

To bardzo proste - zapraszam do obejrzenia filmiku.

GWN-1000 by Kyo, filik by Matej

• 0

#14 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1418 postów

Napisano 03 marzec 2017 - 20:45

Dzisiaj dzień kalibracji dwukierunkowej, zatem zapraszam na kalibrację zegarka analogowego jakim jest GW-A1100.

Zegarek by Kyo, filmik by Matej.

• 0

#15 Waldzior

Waldzior
  • Użytkownik
  • 9458 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 02:14

Dobra robota Matej, bardzo przydatne recenzje.

Zibi próbuje Cię kopiować ale zdecydowanie nieudolnie :)

Mam swojego MT-G 2 lata i nie wiedziałem tyle o nim co Ty w kilka dni :)

Dzięki, super to wygląda.

• 1

#16 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1418 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 05:44

Dobra robota Matej, bardzo przydatne recenzje.
Zibi próbuje Cię kopiować ale zdecydowanie nieudolnie :)
Mam swojego MT-G 2 lata i nie wiedziałem tyle o nim co Ty w kilka dni :)

Dzięki, super to wygląda.

Dziękuję Waldek - przyznać muszę, że czekałem na Twoją opinię :) W końcu to Waldzior Edition - masz go najdłużej :) uff cieszę się, że Ci się podoba ;) dzięki i pozdrawiam serdecznie

Pozdrawiam, Matej ☺
  • 0

#17 murcins

murcins

Marcin

• Użytkownik
  • 4106 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 09:14

To fakt...zibi w beszczelny sposób próbuje Ci dorównać. Średnie ich efekty, dlaczego? W Twoich filmikach czuć pasję :)
  • 0

#18 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1418 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 09:29

To fakt...zibi w beszczelny sposób próbuje Ci dorównać. Średnie ich efekty, dlaczego? W Twoich filmikach czuć pasję :)

Dziękuję bardzo Murcins, jest mi niezmiernie miło

Pozdrawiam, Matej ☺
  • 0

#19 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1418 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 13:46

Mały "tip" odnośnie alarmu śpiocha w GW-9400 :)

Myślę, że jest szansa na to, że działa to również w innych modelach - sprawdźcie sami i dajcie znać :)

Rangeman i filmik by Matej

• 0

#20 Matej

Matej
  • Użytkownik
  • 1418 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 12:51

Witam,

Test wyświetlacza, ukryte funkcje, nazywajcie to jak chcecie - fajnie to wygląda

GW-9400 i filmik by Matej

Zapraszam

• 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Recenzja, Casio, G-Shock, instrukcja g-shock, Recenzje G-Shock, Recenzja casio, G-Shock filmik, filmiki G-Shock, Matej Matej

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych