Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Plicha

Ścierający się bezel, EQB-500DB-2AER

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przymierzałem się do kupna modelu Edifice EQB-500DB-2AER i w trakcie poszukiwań atrakcyjnej ceny, trafiłem również na allegro ;)

Tutaj przeżyłem niemały szok. Znalazłem używaną wersję czarną, ale to co zobaczyłem przeszyło mnie dreszczem.

Nie wiem co właściciel wyprawiał z tym zegarkiem, ale jeśli tak wygląda 'normalne' użytkowanie to niestety jestem dość mocno zawiedziony jakością wykonania (no chyba, że więcej nie mogę oczekiwać w cenie 1500zł)

Chodzi o wytartą farbę na bezelu. Czy ktoś miał może styczność z podobnymi 'kolorowymi' modelami tańszych Casio, czy farba rzeczywiście będzie się tak łatwo ścierać? 

 

http://allegro.pl/casio-eqb-500-na-gwarancji-i6695115537.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jeśli kupisz citizena albo seiko za 4000 i będzie miał czarną powłokę na kopercie to po pewnym czasie będzie to samo.

Choćby ta powłoka była mega hiper super duper dobra to i tak jest tylko powłoka która się szybciej lub wolniej rysuje, wyciera.

 

Porysuj stalową kopertę to rysy będą srebrne, a porysuj czarną, rysy też będą srebrne tylko że 100 razy bardziej widoczne na czarnym tle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne użytkowanie. Ten zegarek to jakaś masakra.

Jeżeli chcesz idealne Edifice za rozsądne pieniądze, polecam moje EFR-550 na bazarku;)

 

Trochę prywaty nie zaszkodzi....

 

Pokrycie na bezelu może się wycierać (z resztą wszystkie pokrycia  w tych zegarkach- bezela, koperty lub bransolety  z mogą ulec wytarciu jeżeli nie dbasz o zegarek a biorąc pod uwagę przeznaczenie zegarka - raczej sportowe, p jakimś czasie zegarek będzie mało estetyczny).

Jeżeli potrzebujesz fajnego zegarka do tzw.ciorania kup wersję w kolorze srebrnym lub G-Shocka. Natomiast jeżeli podoba Ci się zegarek w innej kolorystyce niż srebrny, wtedy musisz uważać żeby go nie obić i po prostu musisz go szanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma dokładnie tego edifice'a nosi go codziennie już chyba drugi rok i jego zegar też tak wygląda. Jakby co, kolega pracuje w biurze, a nie na budowie. Tak to jest jak to jest jedyny zegarek i używany non stop. Lepiej kupić G-shocka gdzie łatwo wymienić bezel albo dmuchać na edka.

 

E: kolega ma swojego edifice'a od roku i tak wygląda.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Ale takie sznyty na bezelu to jak blizny u wojownika ! Sama kwintesencja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za rzeczowe informacje. Rozwialiście moje wątpliwości, no cóż nieco szkoda, bo bardzo mi się podobają niebieskie modele.

W takim razie jeszcze jedno pytanie, czy sprawa będzie podobna z Oceanusami? Np z modelem OCW-S3000P-2AJF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jeśli kupisz citizena albo seiko za 4000 i będzie miał czarną powłokę na kopercie to po pewnym czasie będzie to samo.

Choćby ta powłoka była mega hiper super duper dobra to i tak jest tylko powłoka która się szybciej lub wolniej rysuje, wyciera.

 

Porysuj stalową kopertę to rysy będą srebrne, a porysuj czarną, rysy też będą srebrne tylko że 100 razy bardziej widoczne na czarnym tle :)

 

Edifice nie ma żadnego wymyślnego zabezpieczenia więc będzie się normalnie ścierać.

 

Czarne Citizeny czy inne Seiko za 4000 to już będą często specjalne utwardzone powłoki twardsze od stali, w Citizenie Duratect, w Seiko DiaShield. Czarny bezel w Oceanusach Manta też jest z utwardzonego materiału ( TiC ) i ogólnie czarne Ocki nie łapią tak rys jak srebrne.

 

Zobaczcie co można zrobić z powłoką DLC:

 

Albo zdjęcia w tym wątku na WUS:

 

http://forums.watchuseek.com/f21/seiko-diashield-ti-citizen-duratect-dlc-ownership-report-112883-2.html#post721459

 

i jak wygląda jakość obróbki Citizena z Duratect, za mniej niż 4000zł ( mój akurat ):

post-40960-0-25042100-1486554394_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówią Koledzy, we wszystkich moich zegarkach powłoki się ścierały, nie były to może zegarki za kilkadziesiąt tysięcy, ale jestem pewny, że i one nie są niezniszczalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.