Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty 3 / 2017

Rekomendowane odpowiedzi

no faktycznie, zatem trochę żem przepłacił :( ale za to będę wcześniej :)

 

 

 

 

===============================================================================

 

 

Kamil, proszę !!! A, moje towarzystwo to co ? :) Będziemy wcześniej czyli będziemy mieli czas na solidne przygotowanie się do soboty. Myślę, że Czesław też chciałby się chociaż trochę przygotować do spotkania z naszą całą grupą. Może jeszcze Ktoś będzie chciał podyskutować z nami.  Chyba w sobotę godzinę początku przygody z zegarami wieżowymi w Szczecinie przesuniemy z 9:00 na 10:00  :)

 

 

tak tak, to wartość dodana wyjazdu :)

 

nie wycofuję się... doczekać się już nie mogę tej zegarkowej wycieczki :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem do Waszej dyspozycji od piątku do niedzieli. Aż będziecie mnie mieli dość hihihi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuje sobie - NIGDY dość :)

 

Dziękujemy :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielkim smutkiem proszę o wykreślenie mnie z listy uczestników. Z przyczyn ode mnie niezależnych, nie będę mógł uczestniczyć w warsztatach. Miłych wrażeń.

 

 

========================================================

 

Następnym razem się uda  :)  :)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warsztaty zegarmistrzowskie Szczecin – Nowe Warpno

 

gospodarz spotkania - Czesław Złotnik

 

 

Termin: 26-05-2017 do 28-05-2017r.

 

Program:

  • 26.05.2017 r.

 

Przyjazd uczestników warsztatów i spotkanie w restauracji „Na Kuncu Korytarza” lub w „Zamkowej” (w zależności od ilości uczestników) przy dobrym piwie, kawie i innych uciechach dla podniebienia,

 

  • 27.05.2017 r.

godz. 09:45:

Spotkanie uczestników na dziedzińcu głównym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, pod wieżą zegarową i krótkie zapoznanie uczestników z programem dnia i tablicą informacyjną na ścianie wieży zegarowej,

godz. 10:00:

Przejście do sali kinowej zamku i prezentacja historii zegara, jego remontu i innych ciekawostek związanych z jego eksploatacją i historią (w historii zegara jest to trzeci mechanizm zamontowany na wieży),

godz. 11:30:

Wejście na wieżę zegarową do mechanizmu zegarowego, prezentacja zegara, możliwość jego regulacji przez uczestników, zapoznanie uczestników z działaniem mechanizmów, itp.,

godz. 13:30:

Obiad w „Na Kuncu Korytarza” lub w „Zamkowej” (w zależności od ilości uczestników),

godz. 15:00:

Wyjazd do Nowego Warpna (zamówionymi busami lub busem)

godz. 16:00:

Przyjazd do Nowego Warpna i w budynku ratusza prezentacja zegara wieżowego G. Richtera (historia ratusza i Nowego Warpna)

godz. 17:00:

Wejście na wieżę zegarową i „zabawa” zegarem,

godz. 19:00:

Powrót do Szczecina i dla chętnych kontynuacja spotkania w formie towarzyskiego spotkania w „Na Kuncu Korytarza” lub w „Zamkowej”

 

  • 27.05.2017 r.

Wyjazd uczestników zamieszkałych w  Szczecinie i okolicach (dla chętnych – możliwość wspólnego spotkania tak jak w piątek, ale to już ustalimy na miejscu)

 

 

 

 

Spotykamy się przed Hotelem IBIS ul. Dworcowa 16 w sobotę 27 maja o godz 9:30

 

Następnie po kilku słowach wstępu i sprawdzeniu listy, ruszymy dalej. Będziemy mieli zagwarantowany transport na całą sobotę i opiekę Czesława.

Jeśli jeszcze jest ktoś chcący uczestniczyć w tej wyprawie warsztatowej do Szczecina, proszę o dopisanie się do listy. Są wolne miejsca, zachęcam i serdecznie zapraszam  :) 

 

 

 

Lista chętnych:

 

1. Sebolski - /Szczecin/

2. pk_kamil - /Warszawa/
3. Agnieszka86 - /Szczecin/
4. fotolizard - /Warszawa/
5. JGCezar - /Szczecin/
6. Togusa - /Warszawa/

7. kiniol

8. Eugeniusz Szwed - /Warszawa/ hotel dwie doby

9. Władek Meller - /Warszawa/ hotel dwie doby

10. jansando69

11. mechanik

12. Wijaki 
13. Marek WM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się kolejne mega szkolenie - SUPER!!!

 

Łyżką dziegciu może być jedynie taaa pogoda...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoda będzie znakomita !!! Przecież to zależy tylko od nas, a nam dobry humor dopisuje zawsze    :) 

 

Jeśli jeszcze ktoś się zastanawia czy warto, to niech przestanie się zastanawiać i dopisze się do listy uczestników. Z wielu powodów warto się wybrać do Szczecina. To prawdziwa okazja żeby zobaczyć, to co jest absolutnie niedostępne na co dzień. Czesław przygotował atrakcje przeznaczone tylko dla nas. Popsuć i naprawić prawdziwy duży chodzący zegar wieżowy na wieży będzie można tylko podczas tej wyprawy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest to co tygryski lubią najbardziej :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zauważyliście na zdjęciach dokumentujących nasz ostatni pobyt w pracowni Franciszka Wieganda, że wszyscy uczestnicy mieli klubowe smyczki i identyfikatory. A, w tle zawsze był stawiany klubowy roll-up. Smyczki, to ostatnie sztuki po ubiegłorocznym spotkaniu rocznym,  identyfikatory natomiast przygotował dla uczestników Damian Roncoszek. Smyczek już nie ma. Roll-up'a nie będzie, bo nie wpuszczą mnie z nim na pokład samolotu. Trudno  :(

 

Ale, jeśli uważacie, że nasza grupa w Szczecinie powinna się w jakiś klubowy sposób wyróżniać np. smyczką i identyfikatorem czy tylko przypinanym identyfikatorem z logo Klubu, to uprzejmie proszę o pomoc. Może, ktoś ma możliwość zorganizować 20 czy 25 takich prostych identyfikatorów czy plakietek w czynie społecznym ? Byłby to miły akcent i drobna pamiątka po spotkaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładam wisienkę do tortu naszych szczecińskich warsztatów.

Otóż nie tylko będzie można zobaczyć, popsuć i naprawić zegar szczeciński i na ratuszu Nowego Warpna, ale specjalnie do czasu naszego spotkania, przetrzymałem u mnie - już naprawiony - zegar z wieży katedry w Kamieniu Pomorskim.

Zegar z katedry stoi i chodzi w warsztacie w czyściutkich i komfortowych warunkach i jego to dopiero się nasujemy do woli :D .

Tylko jak upchąć tę wisienkę czasowo - to jeszcze "cuś" wymyślę.

Zapraszam serdecznie, bo to chyba będzie jedyna okazja zabawy z zegarami wieżowymi niedostępnymi na codzień.

Kurczę - już mam tremę ;)

 

A poniżej filmik z pracy zegara, którego popsujemy, a potem wybierzemy na ochotnika kogoś, kto go naprawi, a my w tym czasie udamy się gdzieś spędzić resztę dnia - biesiadnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zauważyliście na zdjęciach dokumentujących nasz ostatni pobyt w pracowni Franciszka Wieganda, że wszyscy uczestnicy mieli klubowe smyczki i identyfikatory. A, w tle zawsze był stawiany klubowy roll-up. Smyczki, to ostatnie sztuki po ubiegłorocznym spotkaniu rocznym,  identyfikatory natomiast przygotował dla uczestników Damian Roncoszek. Smyczek już nie ma. Roll-up'a nie będzie, bo nie wpuszczą mnie z nim na pokład samolotu. Trudno  :(

 

Ale, jeśli uważacie, że nasza grupa w Szczecinie powinna się w jakiś klubowy sposób wyróżniać np. smyczką i identyfikatorem czy tylko przypinanym identyfikatorem z logo Klubu, to uprzejmie proszę o pomoc. Może, ktoś ma możliwość zorganizować 20 czy 25 takich prostych identyfikatorów czy plakietek w czynie społecznym ? Byłby to miły akcent i drobna pamiątka po spotkaniu. 

 

Roll-up'a mogę wziąć do pociągu, tam jeszcze nie ma ograniczeń rozmiaru bagażu :)


Piotr

www.neverassume.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki  :)  Czyli roll-up będzie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się zatem nader ciekawie - SUPER!!!


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z katastrofą budowlaną na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, do której doszło dzisiaj (11.05.2017 r.) o godz. 12:00, Zamek został zamknięty i odwolano wszystkie inprezy aż do odwołania. Ale nie ma paniki. Gdy się do 27 maja nie wyjasni sytuacja (czy będziemy mogli wejść na teren Zamku), to przygotowany mam plan "B", równie atrakcujny jak plan "A" :) . Więc warsztaty odbędą się nawet gdyby był "kuniec" świata. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...zdradz zatem proszę Czesław cóż to jest za plan B?

 

co tam się stało na zamku? zapodaj jakiś link do lokalnej prasy?

dzięki


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...zdradz zatem proszę Czesław cóż to jest za plan B?

 

co tam się stało na zamku? zapodaj jakiś link do lokalnej prasy?

dzięki

http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/zawalily-sie-stropy-na-zamku-ksiazat-pomorskich-w-szczecinie,12067542/

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wujek Google to potęga, ja już poczytałem... przetarg na prace remontowo -konserwatorskie zapewne wygrała najlepsza... znaczy się najtańsza oferta :P

Szlag mnie jasny trafia gdy widzę coś takiego!!! Mam nadzieję, że głowy posypią się gęsto...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety w kraju jest ze wygrywa firma nie najlepsza a najtansza. Widac to po drogach. Konczy sie zima, dziury sa. I łatanie. Czasami jest ze wygrywa firma pana ziutka czy mietka, ktora powstala tydzien temu. Albo syna, lub zięcia wójta, burmistrza czy prezydenta miasta. Ustawa wprowdzila dodatkowe kryteria oprocz ceny i mozezm cos sie zmieni. Mamy patologię na razie i to grubą.

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieni gdyż urzędnik musi mieć blachę na doopę...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym lapy ciął i wypalał na czole znamie dla zlapanego i udowodnionego wałka dla urzednika czy decydenta. Sam nieraz pracuje przy przetargach w swojej branży i stawiam ostre warunki gdzie pozniej są one oprotestowywane przez producentów urzadzenia.

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katastrofa budowlana na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, do której doszło wczoraj  / 11-05-2017 r. / o godz. 12:00, nie ma wpływu na nasze klubowe warsztaty. Rzeczywiście po tym zdarzeniu Zamek został zamknięty oraz zostały odwołane  wszystkie imprezy. Ale, nawet jeśli do czasu naszego przyjazdu Zamek będzie nadal zamknięty, to w programie mamy zapewnione przez Czesława inne atrakcje w takiej ilości i wartości merytoryczno zegarowej , że nie odczujemy braku wizyty na Zamku.

Jeśli są jeszcze chętni do uczestnictwa w spotkaniu z zegarami wieżowymi w Szczecinie, to proszę o dopisywanie się do listy. 

 

Mam, bo zdobyłem identyfikatory dla całej grupy. Tzn. są to ramki z klipsem do przypięcia. Potrzebuję jeszcze kartonikowych / albo gruby papier / wkładek do nich z logo naszego Klubu. Kto z Was może coś takiego zorganizować w ilości np. 25 czy 30 sztuk ? Z takiej domowej drukarki na normalnym papierze wychodzi to bardzo słabo. W razie czego prześlę logo i wymiary / z grubsza, to taki kartonik jak wizytówka /. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączone z eksploatacji będzie tylko skrzydlo północne Zamku. Natomiast pozostałe części Zamku będą udostępnione. Tak, że nasze warsztaty odbędą się normalnie. Skrzydło z wieżą zegarową jest akurat po przeciwnej stronie tej części, która się zawaliła. Ale planu "B" jeszcze nie schowałem do szuflady

Cieszę się, że nikt nie zginął i nikt nie ucierpiał, bo wyglądało to wszystko bardzo groźnie, a huk był niesamowity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczęście w nieszczęściu zatem...

 

super zatem dla nas, że odbędzie się wszystko zgodnie z planem A :)

 

Panie Czesławie już teraz dziękuję za organizację i zaangażowanie :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogą być to wydruki na laserowej drukarce  na papierze o gramaturze np 180-200

to mogę wydrukować na laserowej drukarce i porozcinać.

 

 

 

 

=======================================================================================

 

 

Bardzo dziękuję za chęć zrobienia  papierowych wkładek. Właśnie po kilku próbach udało mi się takie 'druknąć' z naszym logo. Nie mam gilotyny więc siedzę i tnę nożyczkami. Może będzie równo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.