Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Tisell Marine Diver Date MKIII - Recenzja

Tisell Marine Diver Cieszy skubany Kisiel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
810 odpowiedzi w tym temacie

#801 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 16726 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 13:17

Dobra, pogadaliśmy i na tym koniec, co? :)

Weekend sie zaczyna i wszystkim zycze udanego wypoczynku. :)
  • 1

#802 nicon

nicon
  • Użytkownik
  • 2862 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 15:30

Ceramicznego??

To chyba nie ma znaczenia. Zegarek składa się głównie z części funkcjonalnych typu obrotowy bezel, zapięcie bransolety, system uszczelnienia koperty, na te Rolex z pewnością ma patenty, tylko większość już z pewnością wygasła. Natomiast praw do designu trudno obronić, bo coś takiego jak okrągła tarcza, indeksy jako kropki i kreski, kształt osłon koronki czy wskazówek jest na tyle generyczny i występował w tak wielu zegarkach że trudno byłoby im udowodnić że jest to coś co stworzyli pierwsi i stanowi jakiś unikalny element. Nie jest to takie proste, inaczej pewnie Rolex walczyłby zaciekle.
  • 0

#803 Parówkowy skrytożerca

Parówkowy skrytożerca
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 15:39

Zanim polecisz po podróbę i się bardziej ośmieszysz przeczytaj definicje - czym się różni od inspirowanego też warto byłoby wiedzieć.
Aaaaa przy okazji sprawdź co to replika, może kiedyś też będziesz miał z tym problem :)

q8n6E2.jpg
  • 0

#804 dodge66

dodge66
  • Użytkownik
  • 934 postów

Napisano wczoraj, 10:38

SDvD4QC.jpg

• 0

#805 tomaliusz

tomaliusz
  • Użytkownik
  • 9743 postów

Napisano wczoraj, 10:42

Ooo Tisel Vintage :)

Jak tam odbiór całości?

• 0

#806 dodge66

dodge66
  • Użytkownik
  • 934 postów

Napisano wczoraj, 11:17

Ogólnie jest ok, ale niczego nie urywa ;)

Szczotkowana wkładka bezela wygląda nieźle. Dekielek jest cieńszy o kilka mm, ale wypukły szafir to nadrabia. Zmienili tubus koronki, jest grubszy i ma dodatkową uszczelkę zaraz za gwintem, sama koronka nie ma wypukłego "T". Koperta ma nieznacznie inne kształty, jest grubsza, ma masywniejsze crown-guardy. Tarcza ma delikatny szlif słoneczny i jest bardziej antracytowa niż czarna, wizualnie pasuje do bezela. Jakość druku jest lepsza, napisy są wyraźniejsze niż w MKIII. Luma świeci początkowo znacznie mocniej niż SKX i Turtle, ale po dwóch minutach wszystkie się wyrównują.

Szkoda, że nie zmienili wskazówek, miłym dodatkiem byłby też czerwony trójkąt bezela.

• 0

#807 tomaliusz

tomaliusz
  • Użytkownik
  • 9743 postów

Napisano wczoraj, 11:22

Dzięki, wygląda nieźle, już nie tak cukierkowo jak MKIII ^_^

Gratuluję, ponosiłbym :)

Użytkownik tomaliusz edytował ten post wczoraj, 11:22

• 0

#808 Krygo

Krygo
  • Użytkownik
  • 1880 postów

Napisano wczoraj, 11:49

Mi ta wkładka bezela w ogóle nie pasuje. Wygląda jakby cała była upieprzona od czegoś. No, przynajmniej na zdjęciu. A tak to tylko mi daty brakuje :P Wydaje mi się czy szczotkowanie jakieś gorsze?

• 0

#809 tommly

tommly

Tomasz

• Użytkownik
  • 3183 postów

Napisano wczoraj, 12:20

Mi ta wkładka bezela w ogóle nie pasuje. Wygląda jakby cała była upieprzona od czegoś. No, przynajmniej na zdjęciu. A tak to tylko mi daty brakuje :P Wydaje mi się czy szczotkowanie jakieś gorsze?

Też mi się nie podoba i odniosłem takie samo wrażenie, że uciapana, albo porysowana już na maxa.

Nazwa też jest niezła: SUB MERCI BLE :D :P

• 0

#810 dodge66

dodge66
  • Użytkownik
  • 934 postów

Napisano wczoraj, 14:14

Może na zdjęciu tak wyszło, w rzeczywistości bezel wygląda lepiej :D Szczotkowanie uszu jest faktycznie nieco gorsze niż w MKIII, być może przez bardziej "obły" kształt uszu. Tak czy inaczej, na pewno mogli bardziej się postarać.

Też mi się nie podoba i odniosłem takie samo wrażenie, że uciapana, albo porysowana już na maxa.

Nazwa też jest niezła: SUB MERCI BLE :D :P

Nazwa modelu to SUBMERSIBLE (batyskaf), aczkolwiek mogę zrozumieć wrażenie BLE :D 

• 2

#811 tommly

tommly

Tomasz

• Użytkownik
  • 3183 postów

Napisano wczoraj, 15:06

Nazwa modelu to SUBMERSIBLE (batyskaf), aczkolwiek mogę zrozumieć wrażenie BLE :D

Generalnie zegarek jest ładny, nic do niego nie mam (podobnie jak do Hulka), tylko ta wkładka bezela psuje pierwsze wrażenie :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Tisell, Marine Diver, Cieszy skubany, Kisiel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych