Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterMind

Tisell Marine Diver Date MKIII - Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Śledze forum od 2 lat,bardzo spodobały mi się zegarki typu diver(wsumie takie tylko uznaje chociaz mam tez inne)i stety nie stety na moim 20 cm nadgarstku wszystko ponizej 44 mm wyglada slabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam prawie 20 i zegarek mi pasuje. Kwestia przyzwyczajenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledze forum od 2 lat,bardzo spodobały mi się zegarki typu diver(wsumie takie tylko uznaje chociaz mam tez inne)i stety nie stety na moim 20 cm nadgarstku wszystko ponizej 44 mm wyglada slabo

 

Też mam łapsko około 20cm i powiem Ci że miałem Marc&Sons w podobnej kopercie 42mm miałem też Sea Ram od Deep Blue, też podobna koperta tyle że 44mm, ale Tisell 40mm najbardziej mi odpowiada - mam Submersible i właśnie się rozglądam za modelem z lupką ;) Przez chwilę tylko trochę dziwnie się czuję jak po Tisell'u założę GWG-1000, albo GWF które też bardzo lubię... Przygarnij jakiegoś jak się trafi w dobrej cenie i sprawdź - sam zobaczysz.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam tak samo , mam GA150 i citizena skyhawka blue angeles 45mm,teraz przymierzalem seiko skx009 i troche maly na mojej lapie ale czytalem gdzies ze tissel wydaje sie wiekszy od skx-a co jest bardzo,ciekawe.Bede musial tak zrobic dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tisell i SKX007/009 mają ten sam rozmiar bezela 40mm, przy czym SKX jest wyższy, tzn.bezel nie opada jak w Tisellu i zewnętrzna krawędź jest powyżej szkiełka, stąd takie wrażenie.

Edytowane przez szalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta SKXa ma 42mm ale bezel to 40mm, mierzone suwmiarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`Macie jakieś skórzane paski? Zamówiłem w skórnikstyl i pasek fajny ale okazalo sie ze Tisell ma bardzo mala odległość teleskopu od koperty i pasek po pierwsze ciezko bylo zalozyc a po drugie niszczyl sie na styku z koperta. Kupil bym jakis pasek vintage ale moze kktos ma juz sprawdzony model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem kiedyś u spinnera chyba normalny pasek 20mm i pasuje. Nie ociera o kopertę.

 

fe164a9f9c9d8b1c345c25f8221cb844.jpg

Edytowane przez zetrov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko bransoleta się sprawdza :)

 

Mnie właśnie na bransolecie najbardziej odpowiada, przebierałem go w skórę ale jakoś tak "cienko" NATO nie cierpię bo mnie te "kokardy" przeszkadzają optycznie... A kajdan to zawsze kajdan... :)  


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że jest wybór :)

 

Prawda... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem kiedyś u spinnera chyba normalny pasek 20mm i pasuje. Nie ociera o kopertę.

Dobrze temu Tisllu na tym pasku.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaciekawiony opiniami, nabyłem i ja (w drodze wymiany) - děkuji Sborez ;) 

 

Jakość bardzo na plus, nie miałem dotąd zegarka z tej półki ;) bo jednak nieco wyższa niż orient ray.... Co pozytywnie zaskoczyło to ... piny w bransolecie, wykręcane, bardzo pomysłowe i wygodne rozwiązanie.

post-100708-0-34009900-1519343658_thumb.jpg

post-100708-0-86634900-1519343727_thumb.jpg

post-100708-0-39992900-1519343790_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem skx007 ale jakoś sprzedałem, potem big mako ale nie przypadł mi do gustu , chciałem kupić ray II ale zobaczyłem to , jak on się ma do  orienta jesli idzie o jakoś wykonania zegarka oraz bransolety ? czy te 40mm nie wychodzi małe. Nosze na co dzień skyhowka oraz do garnitury roamera searocka (42mm) ale roamer nie wygląda jakby miał 42mm .

 

ps. jaki jest mail do bezpośredniego zamawiania ?

Edytowane przez estor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Raya, Big Mako, Seiko Knight i Stargate. Najlepsze z nich byly Stargate ale ... już ich nie mam a nosze Tisella Submersible. Mam 18.5 cm w lapce i jest idealny. Wykonanie, mechanizm czy ukladanie sie na rece bdb. W tej cenie tzn do 1 tys. nie znajde automatu z bdb luma, szafirem, mikroregulacja bransy, pelnymi endlinkami i + 0.5 sek na dobe. Wybralem vintage bo sub za bardzo sie blyszczy i nie lubie lupek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak wychodzi z wielkoscia w stosunku do raya i mako ? Widac ze jest mniejszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak wychodzi z wielkoscia w stosunku do raya i mako ? Widac ze jest mniejszy ?

 

Pewnie że widać że Tisell jest mniejszy od Ray'a, bo jest mniejszy :) Jednak bransoleta Tisell'a optycznie "powiększa" zegarek bo jej pierwsze ogniwo jest "odstające".

Mam Ray'a, Big Mako i Tisell'a i nie zaryzykowałbym stwierdzenia że zegarki Orienta są gorsze od Tisell'a - przede wszystkim niczego nie udają, a wersje blue rozwalają system. Gdybym miał mieć tylko jeden zegarek to pewnie byłby to Orient... Saturation - na szczęście nie muszę mieć tylko jednego zegarka ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taakie tam

Pisałem o Ray'u i Big Mako :P po drugie CER00008D0 i 2ER00002D0  chyba są już nie produkowane.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray ii nowego mozna kupic za 500zl ma 200m i jest w automacie to nadal 2 razy mniej niz tisell. Tu kusi mnie tylko szafir i wydaje mi sie ciut lepsze wykonanie niz orienta .

Edytowane przez estor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mallujemy
      Witam.
      Poszukuje następcy dla automatu Maserati R8821110003.
      Zdecydowany byłem na divera z automatem i już prawie kupiłem Tisella Marine Diver lecz nagle wpadł mi w oko zupełnie inny zegarek.. tytułowa:
      Certina DS Action Gent Chronometer C032.851.22.087.00 
      https://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Certina_DS_Action_Gent_COSC_Chronometer_C0328512208700_C0328512208700-12758.html?gclid=EAIaIQobChMI97b3iszu3AIVy-d3Ch2kBwvZEAQYASABEgL-FfD_BwE
      Zegarek jest piękny, niestety posiada mechanizm kwarcowy a wersja z automatem nie dość ze kosztuje 2x tyle to na dodatek nie wygląda tak ładnie jak wersja z bateryjką.
      Tak więc warto wydawać 1500 zł na tę Certine z kwarcem?
      Ew jakieś inne propozycje w stylu tej Certiny? (koniecznie datownik ( najlepiej bez nazwy dnia) i opisane minuty na tarczy)
      Budżet ok 2000 zł.
      Pozdrawiam.
       
       

    • Przez robmir
      Tisell Pilot Watch 43mm Type A
    • Przez robmir
      Sea-Gull ST25
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.