Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawel_P

Omega cal. 550 spóźnia się gdy jest noszony (nawet do 15 min/ dzień)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mój zegarek zaczął chodzić bardzo dziwnie, mianowicie spóźnia się gdy jest noszony. Robiłem wielokrotnie testy i wynika z nich, że:

 

- kiedy zegarek jest odłożony na noc to chodzi punktualnie co do minuty (co do sekundy ciężko mi sprawdzić)

- kiedy zegarek noszę to podczas 12 godzin potrafi opóźnić się o 8-15 min na dzień.

 

Zauważyłem, że im bardziej energiczne ruchy rąk tym zegarek bardziej się opóźnia. 

 

Czy wiecie co może być przyczyną?

Zegarek to Omega Seamaster cal 550, rocznik ok. 1960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze oś balansu jest uszkodzona?

Trzeba zegarmistrza by zobaczył, tak trudno wyrokować.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wibrograf powinien wszystko powiedziec


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla zamknięcia tematu, regulacja, czyszczenie i smarowanie pomogły w 100%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez mucha76
      Cześć,
      miesiąc temu kupiłem zegarek (mniejsza o markę na razie), który miał być moim najlepszym i najdokładniejszym w kolekcji. Nadal bardzo mi się podoba, ale mam z nim kłopot. Jako chronometr z certyfikatem COSC, powinien dawać nie więcej niż -4/+6 s odchyłki na dobę, prawda? Tymczasem mój od samego początku spóźniał się ponad normę; zaczął od 5 sekund a teraz doszedł już do 11. Druga sprawa to rezerwa chodu, która także mocno odstaje od deklarowanej ale to aż tak mi nie przeszkadza.
      Co powinienem zrobić? Dać mu jeszcze czas czy już reklamować?
      Jakie są wasze doświadczenia z chronometrami? 
    • Przez TROBS
      Witam
      Nabyłem w polskim sklepie nowy zegarek Seiko SRPB07J1 z mechanizmem R435B. Po zakupie od razu zegarek założyłem na rękę (nie dokręcałem go)
      Jak się niestety okazało zegarek spóźnia około 5min/4h.
      W instrukcji przeczytałem, że jak zegarek jest rzadko noszony to można/powinno się go dokręcić koronką raz na dzień . Tak zrobiłem myśląc, że może na początku sprężyna nie była dobrze naciągnięta. Niestety zegarek nadal spóźnia około 5min/4h.
      Co z tym zrobić? Oddać zegarek do sklepu czy próbować naprawy gwarancyjnej ?
      (Zegarek mam od wczoraj, obawiam się, ze jeżeli na początku jest już taki problem, to zamiast cieszyć się z zegarka będę miał ciągle problemy)
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
      Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.