Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Vulcain Nautical Heritage vs. Longines Legend Diver

Diving in the 60's vulcain nautical Longines Legend diver LLD Diver nurek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Vulcain Nautical Heritage vs. Longines Legend Diver (60 użytkowników oddało głos)

Oba z niesamowitym klimatem ale czy warto dopłacić do alarmu i niszowej marki?

1. Vulcain Nautical Heritage (42 głosów [70.00%] - Zobacz)

Procent z głosów: 70.00%

2. Longines Legend Diver (18 głosów [30.00%] - Zobacz)

Procent z głosów: 30.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#81 PistolPete

PistolPete
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 14:19

Dawno mnie nie było na forum to i reakcja opóźniona.

Zaiste fajna parka. Tylko pozazdrościć.  ;)

• 0

#82 ma5ter

ma5ter
  • Nowy Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 00:05

Zgadza się oba cudne ale Vulcain cudniejszy.

• 0

#83 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 13:01

Vulcain, na zasadzie "primus inter pares"  ;)

• 0

#84 radekvintage

radekvintage
  • Użytkownik
  • 768 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 23:58

I dlatego właśnie po miesiącu posiadania LLD rozstałem się z nim bez smutku a mój Vulcain Nautical oczywiście zostaje. To inna liga.
  • 2

#85 tts

tts
  • Użytkownik
  • 2359 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 00:28

I dlatego właśnie po miesiącu posiadania LLD rozstałem się z nim bez smutku a mój Vulcain Nautical oczywiście zostaje. To inna liga.

Gratuluję dobrego wyboru!

• 0

#86 P10TR

P10TR
  • Użytkownik
  • 3228 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 20:21

Czy ja wiem? Mnie się bardziej podoba jednak LLD. W sumie to już zegarek ikona. Vulcain wygrywa tylko manufakturowym mechanizmem, poza przekombinowaną, udziwnioną tarczą, niczym specjalnym się nie wyróżnia. I przypomina bardzo Glycine Airmana DC-4.

• 0

#87 PistolPete

PistolPete
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 21:22

Czy ja wiem? Mnie się bardziej podoba jednak LLD. W sumie to już zegarek ikona. Vulcain wygrywa tylko manufakturowym mechanizmem, poza przekombinowaną, udziwnioną tarczą, niczym specjalnym się nie wyróżnia. I przypomina bardzo Glycine Airmana DC-4.

Jeżeli to nie prowokacja :-) to napiszę tak. Rozumiem osobiste preferencje estetyczne. Po to został założony ten wątek. Niemniej użyte przez Ciebie argumenty uważam za nie do końca trafione. LLD ikoną a Nautical nie? Warto zajrzeć to historii Vulcaina. Polecam. Udziwniona tarcza? Może i owszem na współczesne czasy jest mocno "odmienna" ale to wierna kopia modelu z 1961 roku, kiedy umieszczone na niej wskazania odgrywały rolę użytkową. Nie bylo wtedy kalkulatorów i Appsów. ;-) To jakby zarzucić Breitlingowi, że w Navitimerze jest udziwniona tarcza z podzialkami i przeliczeniami. To najzwyczajniej model historyczny, z czasów kiedy starano się "uzbroić" zegarki w dodatkowe funkcje. Bo nie bylo innych wygodnych sposobów. Mogę jednak zrozumiec, że jak na współczesne czasy dla niektórych zbyt dużo się dzieje na tarczy.
Watek został założony już jakiś czas temu. Od tego czasu decyzja została podjęta i zrealizowana. :-) Nie żałuję.
I dodam od siebie. Nautical trzeba zobaczyć na żywo i ponosić. Hipnotyzuje. Alarm świetnie sie spisuje. Uwielbiam jak rano budzi mnie "świerszcz" a nie przyprawiająca o zawał serca smarphonowa melodyjka. Jednak, moim zdaniem, nie jest to raczej model dla współczesnego jednozegarkowca. Ale kto wie...
Tak czy inaczej nadal uważam LLD za bardzo atrakcyjny zegarek. Ba, ma nawet w niektórych punktach przewagę nad Vulcainem. Jednak Nauticala na LLD bym już nie zamienił. Choć Longinesa chętnie bym przygarnął :-)

Wysłane z mojego ASUS_Z010D przy użyciu Tapatalka
  • 2

#88 radekvintage

radekvintage
  • Użytkownik
  • 768 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 21:48

@PistolPete szczerze Ci gratuluje jako zalozycielowi tego watku, ze z tematu, ktory z zalozenia mial chyba Ci jedynie pomoc  w wyborze pomiedzy dwoma zegarkami,  temat stal sie zywa dyskusja nad wyzszoscia LLD nad Nauticalem i odwrotnie. I super. I oto wlasnie w tym chodzi, zeby byla dyskusja i kazdy pisal jakie sa jego osobiste odczucia. 

• 0

#89 P10TR

P10TR
  • Użytkownik
  • 3228 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 22:29

Jeżeli to nie prowokacja :-) to napiszę tak. Rozumiem osobiste preferencje estetyczne. Po to został założony ten wątek. Niemniej użyte przez Ciebie argumenty uważam za nie do końca trafione. LLD ikoną a Nautical nie? Warto zajrzeć to historii Vulcaina. Polecam. Udziwniona tarcza? Może i owszem na współczesne czasy jest mocno "odmienna" ale to wierna kopia modelu z 1961 roku, kiedy umieszczone na niej wskazania odgrywały rolę użytkową. Nie bylo wtedy kalkulatorów i Appsów. ;-) To jakby zarzucić Breitlingowi, że w Navitimerze jest udziwniona tarcza z podzialkami i przeliczeniami. To najzwyczajniej model historyczny, z czasów kiedy starano się "uzbroić" zegarki w dodatkowe funkcje. Bo nie bylo innych wygodnych sposobów. Mogę jednak zrozumiec, że jak na współczesne czasy dla niektórych zbyt dużo się dzieje na tarczy.
Watek został założony już jakiś czas temu. Od tego czasu decyzja została podjęta i zrealizowana. :-) Nie żałuję.
I dodam od siebie. Nautical trzeba zobaczyć na żywo i ponosić. Hipnotyzuje. Alarm świetnie sie spisuje. Uwielbiam jak rano budzi mnie "świerszcz" a nie przyprawiająca o zawał serca smarphonowa melodyjka. Jednak, moim zdaniem, nie jest to raczej model dla współczesnego jednozegarkowca. Ale kto wie...
Tak czy inaczej nadal uważam LLD za bardzo atrakcyjny zegarek. Ba, ma nawet w niektórych punktach przewagę nad Vulcainem. Jednak Nauticala na LLD bym już nie zamienił. Choć Longinesa chętnie bym przygarnął :-)

Żadna prowokacja, po prostu tak myślę. LLD bardziej mi się podoba i jest wg mnie lepiej wykonany. Miszmasz na tarczy Nauticala jest co najmniej dziwny, nic w nim ładnego. LLD jest czytelny i proporcjonalny. Wskazówki w Nauticalu kojarzą mi się z DC-4, również jak tarcza z serii "o co chodzi?". 

Cykanie świerszcza, mówisz? :) Dla mnie to własnie ten metaliczny terkot był denerwujący, klimat retro budzika mam ten sam w starej Sławie, w smartfonie za to mam ustawioną miłą, spokojną melodię - tu też jak widać kwestia gustu ;)

Gratulacje zegarka, ważne że Ciebie cieszy. Temat to porównanie dwóch modeli i ja głosuję na Longinesa. 

Jeden lubi pomarańcze... 

• 0

#90 PistolPete

PistolPete
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 23:14

Żadna prowokacja, po prostu tak myślę. LLD bardziej mi się podoba i jest wg mnie lepiej wykonany. Miszmasz na tarczy Nauticala jest co najmniej dziwny, nic w nim ładnego. LLD jest czytelny i proporcjonalny. Wskazówki w Nauticalu kojarzą mi się z DC-4, również jak tarcza z serii "o co chodzi?".
Cykanie świerszcza, mówisz? :) Dla mnie to własnie ten metaliczny terkot był denerwujący, klimat retro budzika mam ten sam w starej Sławie, w smartfonie za to mam ustawioną miłą, spokojną melodię - tu też jak widać kwestia gustu ;)
Gratulacje zegarka, ważne że Ciebie cieszy. Temat to porównanie dwóch modeli i ja głosuję na Longinesa.
Jeden lubi pomarańcze...

Zbyt spokojne melodyjki mnie niestety nieraz zawiodły a Cricket dotychczas nie. Ale nie o tym rozmowa. ;-)
Jasne. Pierwsze zdanie bylo żartobliwe. Dlatego ":-)" wstawiłem. I każda opinia (głos) się liczy. W tym celu, jak @radekvintage napisał, wątek powstał. Teraz jednak mogę sam, w oparciu o swoje doświadczenie, wiecej napisać. I to też czynię. Sam bym już pewnie zapomniał o tym wątku "porównawczym" gdyby nie twoj wpis.
Nautical jest najciekawszym zegarkiem jaki dotychczas miałem w swojej kolekcji. Co oczywiście nie oznacza, że tak zostanie na zawsze.
LLD jest czytelniczy. Zdecydowanie. Ma też szafir i jest sporo cieńszy. Zgodzę się. Jednak, jako że nie traktuję Nauticala jako EDC albo ten jedyny zegarek, to ma to dla mnie co najmniej drugorzędne znaczenie. Czasem szukam w zegarkach jednak czegoś więcej niż tylko czytelność i pragmatyzm. Miedzy innymi historii, charakteru i niepowtarzalności. No i "Miszmasz" na tarczy mi nie przeszkadza więc Vulcain mnie najzwyczajniej zachwyca. :-)

• 0

#91 P10TR

P10TR
  • Użytkownik
  • 3228 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 23:23

I to jest fajne. Wrzucaj więcej zdjęć swojego ulubieńca, bo to jest piękny zegarek.  :)

Ed: Alarm to fajna komplikacja, ale za LLD dla mnie przemawia też mniejsza grubość koperty. Mechanizm Vulcaina do najcieńszych nie należy - coś za coś.

Użytkownik P10TR edytował ten post 11 listopad 2017 - 23:25

• 0

#92 PistolPete

PistolPete
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 22:32

I to jest fajne. Wrzucaj więcej zdjęć swojego ulubieńca, bo to jest piękny zegarek. :)

Ed: Alarm to fajna komplikacja, ale za LLD dla mnie przemawia też mniejsza grubość koperty. Mechanizm Vulcaina do najcieńszych nie należy - coś za coś.

Masz rację Piotrze (Tak się domyślam po nicku- Jeżeli tak, to ja również Piotr ;-)). Nautical to jest proporcjonalny, ale jednak, grubasek. To sprawa nawet nie tyle samego werku co "konstrukcji rezonansowej" od spodu, w końcu alarm miał być słyszalny pod wodą, i mega-wypukłego szkiełka. To drugie stwarza niesamowity klimat. Szkoda, że to nie szafir. Jak piękny wypukły w LLD, ale znowu u Longinesa nie jest aż tak wypukły ;-). Jednak wówczas koszty produkcji byłyby znaczne
i tarcza wyglądałaby inaczej. Nie aż tak brutalnie, w pozytywnym sensie, vintage'owo. Niemniej Nauticala nie łatwo wcisnąć pod mankiet. Tu plus dla LLD. Jednak jeżeli ktoś nie potrzebuje tak płaskiego zegarka zegarka to...
Oba zegarki maja jedną wspólną, dla mnie istotną cechę, lubią zabawę z paskami.

• 0

#93 P10TR

P10TR
  • Użytkownik
  • 3228 postów

Napisano 12 listopad 2017 - 23:23

Oba są świetne i o LLD od dawna myślę, tylko oba są za duże na mój nadgarstek. LLD ma duże uszy i do tego słabo wyprofilowane (chyba że się mylę). Oba nie dla mnie niestety. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: vulcain, nautical, Longines, Legend diver, LLD, Diver, nurek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych