Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Pierwszy w życiu automat ~600zł

automat 600 pierwszy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 JaPod

JaPod
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 22 luty 2017 - 18:28

Chciałbym kupić swój pierwszy automat. Niesty nie mam za dużo do wydania, Przeglądałem forum przez tydzień i wybrałem kilka modeli :

Seiko:

Seiko snzg15k1 - Podoba mi się wygląd. Przymierzałem w sklepie i wydał mi się troche mały. Może mi się tylko wydawało, miałem go 10 sekund na nadgarstku (obwód mojej ręki - 17cm). 

Seiko snzg11J1 - Tutaj moje pytanie czy warto dopłacic 15$ do tego za nalepke (made in Japan), jest jakaś różnica pomiędzy snzg15 ?

Swatch:

Sistem Arrow YIS403 - ciekawie wyglądający od spodu mechanizm. Bardzo ubolewam nad paskiem, chciałbym go wymienić na skórzany ale nie wiem czy to możliwe. Jestem ciekawy czy zastosowany w nim mechanizm jest lepszy od tego w seiko.

Fossil:

Fossil ME1161 oraz Fossil ME3099 - Bardzo mi się podoba widoczność mechanizmu, ale nie wiem jak z jakością tej marki w stosunku do pozostałych moich wyborów.

Hamilton:

Hamilton Khaki King i Hamilton Khaki Field - Niesamowicie mi się podobają, o wiele bardziej niż wszystkie pozostałe, ale cena dla mnie jest ogromna i dwukrotnie naciąga mój budżet. Może się ktoś wypowiedzieć czy różnica w jakości tych modeli w stosunku do np seiko snzg15 jest duża. Czy warto tak bardo naciągać budżet.

Co myślicie o moich wyborach ? 
Po tej liście myślę, że widać jakie zegarki przypadły mi do gustu, może jest jeszcze coś w takim przedziale cenowym czym powinienem się zainteresować ?

• 0

#2 bober5264

bober5264
  • Użytkownik
  • 569 postów

Napisano 22 luty 2017 - 18:45

Ten drugi hamilton cudowny, jesli masz mozliwosc to na Twoim miejscu bym bral raz a porzadnie bo skoro tak bardzo ci sie podoba to i tak bedziesz do niego wzdychc i predzej czy pozniej go kupisz.
Co do tych seiko sie nie wypowiem ale z wielkoscia roznie bywa i to kwestia indywidualna, ja jakos polubilem mniejsze modele chociaz kiedys nie wyobrazalem sobie zegarka ponizej 42mm bez koronki ;D

Edit. Na twoim miejscu bym odpusil fossile ale jak podoba ci sie widocznosc mechanizmu zobacz na orienta orient fdb08005w0 moze bedzie dobrym kompromisem i idzie kupic za ok 700zl - po zdjeciach nie koniecznie ale jak zobaczylem na zywo to uznalem ze musze go miec, polecam ;)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Użytkownik bober5264 edytował ten post 22 luty 2017 - 18:46

• 0

#3 JaPod

JaPod
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 22 luty 2017 - 20:08

Ten orient wygląda trochę zbyt klasycznie :D

Jeszcze rzucił mi się w oczy seiko srp715 /713 jako pośredni między snzg15 a khaki field hamiltona

Użytkownik JaPod edytował ten post 22 luty 2017 - 20:43

• 0

#4 MasterMind

MasterMind

Instagram: vanguard.watches

• Użytkownik
  • 3252 postów

Napisano 22 luty 2017 - 22:59

Seiko snzg15k1 - Podoba mi się wygląd. Przymierzałem w sklepie i wydał mi się troche mały. Może mi się tylko wydawało, miałem go 10 sekund na nadgarstku (obwód mojej ręki - 17cm). 

40mm na nadgarstku 17cm to przeważnie tak zwany sweet spot, czyli rozmiar idealny. Ani za duży, ani za mały - a pasek nie zwisa pionowo w dół od uszu, tylko ładnie opina nadgarstek.

Seiko snzg11J1 - Tutaj moje pytanie czy warto dopłacic 15$ do tego za nalepke (made in Japan), jest jakaś różnica pomiędzy snzg15 ?

15$ to nie majątek, a wielu maniaków podnieca się napisem Made in Japan na tarczy. Nie to, że to fizycznie daje jakąś zauważalną przewagę - taki trochę efekt placebo. Przy odsprzedaży czasem ma znaczenie.

Swatch:

Sistem Arrow YIS403 - ciekawie wyglądający od spodu mechanizm. Bardzo ubolewam nad paskiem, chciałbym go wymienić na skórzany ale nie wiem czy to możliwe. Jestem ciekawy czy zastosowany w nim mechanizm jest lepszy od tego w seiko.

Czy mechanizm lepszy od Seiko to dyskusyjne - na pewno ciekawsza opcja. Ten werk można już naprawiać, w przeciwieństwie do wcześniejszych wynalazków, które były dosłownie jednorazówkami. Naprawa pewnie tylko przez autoryzowany serwis (?).

Fossil:

Fossil ME1161 oraz Fossil ME3099 - Bardzo mi się podoba widoczność mechanizmu, ale nie wiem jak z jakością tej marki w stosunku do pozostałych moich wyborów.

Fossile bym sobie odpuścił.

Hamilton:

Hamilton Khaki King i Hamilton Khaki Field - Niesamowicie mi się podobają, o wiele bardziej niż wszystkie pozostałe, ale cena dla mnie jest ogromna i dwukrotnie naciąga mój budżet. Może się ktoś wypowiedzieć czy różnica w jakości tych modeli w stosunku do np seiko snzg15 jest duża. Czy warto tak bardo naciągać budżet.

Hamilton w porównaniu do wybranych przez Ciebie Seiko ma: lepsze mechanizmy, nieco lepiej wykonane koperty, szafirowe szkła i jest "Swiss Made" co daje mu (słusznie bądź nie) nieco większy postrzegany prestiż. Czy warto naciągać budżet? Jestem zwolennikiem opinii, że powinno się kupować zegarki na które nas stać i których nie boimy się później nosić w obawie przed uszkodzeniem/zepsuciem.

Użytkownik MasterMind edytował ten post 22 luty 2017 - 23:01

• 0

#5 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13551 postów

Napisano 23 luty 2017 - 11:29

Z przedstawionych w zestawieniu przez autora tematu - Hamilton .

• 0

#6 xxxpx

xxxpx
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 24 luty 2017 - 17:53

Od siebie napiszę tylko, że przyszedł do mnie SNZG15, ze sklepu watcheszon, gdzie zapłaciłem za niego 384 zł. W tej kwocie jest bezkonkurencyjny.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: automat, 600, pierwszy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych