Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zasięgnąć waszej opinii na temat zegarka do którego kupna przymierzam się od dłuższego czasu. Będzie to mój pierwszy automatyczny zegarek i chciałbym żeby był najbardziej uniwersalny jak się da 40mm 41mm. Przymierzałem wiele zegarków jednak aktualnie faworytem jest ten:

Maurice Lacroix Pontos Day/Date PT6358-SS002-430-1  https://dolinski.pl/zegarki-maurice-lacroix/zegarki-meskie/pontos/maurice-lacroix-pontos-day-date-pt6358-ss002-430-1.html

 

Cena katalogowa jest wysoka ale uda mi się go dostać za cenę 6300 także proszę oceniać w tej kategorii cenowej. Zwróciłem na tą markę uwagę z racji przeceny poprzedniego modelu tego zegarka w salonie Apart poprzednik to PT6158-SS002-33E.

Zegarek jest bardzo podobny jednak preferuję tarczę w kolorze niebieskim/ granatowym, bransoleta nie za bardzo mi się podoba oraz wodoszczelność na poziomie 5 atm wykluczała ten zegarek. Zobaczyłem nowy model (ten w linku wyżej) i jak narazie najbardziej mi się podoba. Bransoleta 3 elementowa, większa wodoszczelność oraz kolor tarczy pasuje. Odnośnie tego zegarka chciałbym się dowiedzieć czy jest wart tej ceny 6300 zł w kwestii wykonania i mechanizmu.

 

Nie ukrywam, że wybór zegarka jest tematem otwartym tak więc czekam na wasze propozycje. Moje jedyne preferencje to szwajcarski automat, bransoleta, wodoszczelność minimum 100m, tarcza niebieska/ granatowa jednak nie wykluczam czarnej, expo z tyłu będzie miłym dodatkiem. Dodatkowo poniżej umieszczę inne zegarki jakie przymierzałem z odrobinę niższej półki cenowej.

 

Longines L36874996   Podobny do zwykłego conquesta z dodatkową komplikacją jednak bez wodoszczelności jakościowo na pierwszy rzut oka nie robił na mnie wrażenia 

Longines L36764996   Bardzo ładny jednak za mały 39mm niestety nie ma modelu 40 lub 41 mm jakościowo na pierwszy rzut oka zrobił na mnie wrażenie 

Longines L37784966   Tego zamówiłem do jednego salonu na przymiarkę jednak 43mm może być odrobinę za duży

Longines L37424966   Longines nurkowy powiem szczerze, że od tego się zaczęło fajnie leży na nadgarstku jednak za dużo się dzieje na tarczy może kiedyś będzie Submariner

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pontos to bardzo fajny wybór, jedyna uwaga to cena. Poszukaj i podzwoń do sprzedawców allegro , najpewniej urwiesz sporo z podanej przez ciebie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponotosy w USA kosztują jakieś 4k z VAT. Trzeba poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz też poza Szwajcarią - "prestiż" ;) co prawda mniejszy ale za to zdecydowanie korzystniejszy stosunek ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pontos to bardzo fajny wybór, jedyna uwaga to cena. Poszukaj i podzwoń do sprzedawców allegro , najpewniej urwiesz sporo z podanej przez ciebie ceny.

 

 

Super dzięki za odpowiedzi. Cieszę się, że pod maską nie jest taki zły. Masz konkretnych sprzedawców na myśli? 

 

 

Ponotosy w USA kosztują jakieś 4k z VAT. Trzeba poszukać.

 

Przeglądałem oferte plus minus w USA jednak cena tego modelu wychodzi bardzo podobnie, może ze względu na to, że jest to nowy model poprzednik PT6158-SS002-33E da się wyrwać z tego co widziałem za 5000-5500zł. Jak masz jakieś ciekawe oferty podrzuć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukałem, zegarka z niebieską tarczą, jednak zdecydowanie w mniejszym budżecie. Natomiast zdecydowanym faworytem, w kwocie, którą dysponujesz jest ten Rysiek:

post-94977-0-22860100-1488129340_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał większą witke napewno by się ten ryszrad na niej znalazł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym być nachalny ale ten JanekRysiek ma 44mm średnicy, czyli na dzisiejsze warunki standard, to pan ze zdjęcia ma wyjątkowo szczupły nadgarstek, a tu masz link do sklepu: http://www.ashford.com/us/watches/jeanrichard/terrascope/60500-11-401-11A.pid?nid=cpg_cat6037&so=23 .

Mój chytry plan jest taki: im więcej tych zegarków jest na rękach forumowiczów, tym większa szansa, że któryś pojawi się na bazarku w bardziej dla mnie akceptowalnej cenie :rolleyes: Taki ze mnie "sęp" lub jak kto woli bazarkowa hiena ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 
Kupiłem zegarek Maurice Lacroix w październiku 2016, automat za 9900 zł (Maurice Lacroix LC6058-SS001-332), po miesiącu uszkodzeniu uległo zapięcie, po prostu się rozpadło.
Reklamacja została uznana, zapięcie wymienione.
 
Minął +/- kolejny miesiąc, spoglądam, która godzina i tu zaskoczenie zegarek się zatrzymał, zdejmuję z ręki,
zaglądam pod spód, a mechanizm nakręcający został zablokowany przez jakąś część!
Reklamacja uznana, zegarek naprawiony.
 
Tu już jestem mocno zdegustowany, a nie jest to mój pierwszy zegarek z wyższej półki, ale pierwszy ML (i ostatni).
Inne mają 4, 8 i 12 lat, wymieniałem w nich tylko paski, a w 8 letniej Certinie przy serwisie, łożysko.
 
Mijają 4 miesiące i ponownie rozpada się zapięcie, generalnie widać tandetę jeśli chodzi o stop metalu!!!
Po prostu pękło.
 
Reklamuję, tym razem z żądaniem zwrotu pieniędzy, bo nie rozumiem, dlaczego mam płacić tak duże pieniądze za tandetę!
Dostaję odpowiedź od Ray Center Trading, że to moja wina, uszkodzenie jest mechaniczne i mogą mi to naprawić za 680 zł !!!
 
Rozumiem, że to sposób, aby nie zwracać pieniędzy, bo gdyby była to druga naprawa, to zapięcie byłoby wymienione,
A tak jak klient chce zwrotu pieniędzy za drogi, wadliwy towar to „na drzewo”.
 
I jeszcze jedno. Zegarek użytkowany w sposób właściwy, na zmianę z innymi zegarkami, tak więc nosiłem go w tym czasie ok miesiąca, może półtora.
 
TANDETA i fatalne potraktowanie klienta.
 
Nie polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drugiego pontosa juz wiele lat i NIC sie nie działo i nie dzieje :)

Wszystko zależy pewnie od konkretnej sztuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie, w końcu kupiłem Pontosa PT6358-SS002-430-1. Znalazłem za pośrednictwem serwisu Chrono24 sklep w UK, który w ciągu kilku dni zamówił zegarek i dostarczył do mnie. Przesyłka trwała 2 dni. Zegarek kosztował mnie 5320 zł najtańsza opcja w PL to 6300 więc lepiej nie mogłem trafić.
https://watchesofmayfair.com

To jest ten sklep chat na stronie działa bez zarzutu, podobnie jak email czy whatsapp. Polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się dobrze nosi :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właściwie to dopiero zaczynam przygodę z zegarkami jako pierwszy wybór padł na Maurice Lacroix PT6388-SS001-430-1, nie wiem dlaczego ale tak się stało, kupiłem nowy zegarek na Chrono24 za 8100zł jak na razie po pierwszym tygodniu jestem bardzo zadowolony, natomiast nie mam pojęcia jak sprawdzić jego autentyczność poprosiłem o pomoc polską stronę Maurice Lacroix  ale niestety mnie olano, może i są takie standardy po prostu się nie znam. Jeżeli będzie ktoś tak uprzejmy odpisać mi kilka słów będę bardzo wdzięczny.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właściwie to dopiero zaczynam przygodę z zegarkami jako pierwszy wybór padł na Maurice Lacroix PT6388-SS001-430-1, nie wiem dlaczego ale tak się stało, kupiłem nowy zegarek na Chrono24 za 8100zł jak na razie po pierwszym tygodniu jestem bardzo zadowolony, natomiast nie mam pojęcia jak sprawdzić jego autentyczność poprosiłem o pomoc polską stronę Maurice Lacroix ale niestety mnie olano, może i są takie standardy po prostu się nie znam. Jeżeli będzie ktoś tak uprzejmy odpisać mi kilka słów będę bardzo wdzięczny.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Rafał

Na 99.9% kupiłeś oryginalny zegarek, ale jak Cię to nurtuje to wrzuć zdjęcie.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99.9% kupiłeś oryginalny zegarek, ale jak Cię to nurtuje to wrzuć zdjęcie.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Bardzo dziękuje za odpowiedź jest bardzo optymistyczna.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jakub Mróz
      ML Pontos
    • Przez adwach
      Mam taki oto zegarek. Prawdopodobnie z lat 50.
      Czy orientujecie się ile może kosztować renowacja tego zegarka 9koperta, koronka, tarcza, wskazówki)? Na razie pytałem w jednym zakładzie i mi powiedzieli, że ok. 500 zł
       
      Nie wiem czy warto ładować aż tyle kasy w zegarek....
       
      Szukałem ile może być wart ale nigdzie w necie takich nie ma.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.