Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

walbor62

Longines w kwarcu - wart grzechu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacząłem się zastanawiać nad zakupem Longinesa w kwarcu / wiem, wiem , kwarc B) /, dokładnie chodzi o model Longines Hydroconquest L3.743.4.96.6 . Jego sugerowana cena w sklepach to ca. 5000 PLN, aktualnie jest na bazarku, nowy w cenie 2700 PLN. Przyznam, że wizualnie mi pasuje :rolleyes: . Do tej pory nosiłem same vintage i chcę coś zmienić. Waszym zdaniem, kwarc Longinesa w tej cenie, wart grzechu? Pozdrawiam i czekam na opinie, Walbor62.

P.S. Oczywiście pomysł zakupu kwarca bierze się z wrodzonej oszczędności :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał za około 3k można szukać Taga a przy odrobinie szczęścia Omegi w kwarcu. Za 3k pewno by trafił hydro w automacie, oczywiście używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego kwarca bym nie kupił osobiście za 2700 pln.

Jak kwarc do Citizen w tym budżecie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum raczej nie znajdziesz miłośników kwarców, zwłaszcza szwajcarskich Oczywiście ja też odradzam. A z pragmatycznego punkut widzenia jak Ci się znudzi dostaniesz połowę tej ceny, a mechaniczny traci wolniej a czasami zyskuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Głowa została ostudzona. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię trochę zamętu i powiem, że wg mnie 2700pln za Divera Chrono to wcale nie jest taki zły pomysł.  Jasne, że kwarce tracą szybciej na wartości, chociaż nowe zegarki przecież też sporo tracą.  Wystarczy spojrzeć na bazarek.

Ten egzemplarz już swoje stracił. Jak Ci się znudzi za 2 lata i będzie wyglądał dobrze, i tak spokojnie za 2000zł go odsprzedasz... A  nowe chrono w automacie poniżej 3000zł aż tak łatwo nie będzie znaleźć. Jak znajdziesz  - to również stracisz po 2 latach podobną kwotę. 

Na plus zegarka z chrono  w kwarcu i na kajdanie jest zdecydowanie jego waga.  Modele na VJ są same w sobie dość ciężkie, a jak dojdzie to tego bransoleta - to już się robi trochę odważnik... Do tego  dochodzi grubość zegarka, która przy 41mm średnicy będzie przy automacie mocno zaburzać proporcje całości...

 

Inna sprawa, to imho tarcza tego modelu wydaje mi się mocno przeładowana jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.