Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pepcioza

Pipała Leatherworks

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio zacząłem częściej oglądać paski do zegarków, a i do mojego zegarka potrzebowałem czegoś nowego, więc postanowiłem zrobić sam. Mam nadzieję, że znajdę czas żeby robić ich więcej, a wtedy na pewno dorzucę zdjęcia do tego tematu.

 

Jako że zegarkowym freakiem nie jestem, bardzo chętnie poznam Wasze opinie o tym i następnych paskach :)

 

34ehj0B.jpg

 

PS Odkopałem jeszcze zdjęcie paska, który zrobiłem prawie rok temu, jako prezent dla taty :) 

 

zF33iwJ.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejny pasek, z włoskiej roślinnie garbowanej skóry międlonej, z podszewką z polskiej skóry również międlonej i również roślinnie garbowanej, nici combi 0.4.

 

ZIM8YQO.jpg?1

 

CwLCuei.jpg

 

H8GbUGI.jpg

Edytowane przez Pepcioza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci to wychodzi. Gdzieniegdzie szew trochę zjechał ale i tak jest bardzo dobrze :) Jak się dorobię widelca to i ja spróbuję szycia. A podpowiesz co to dokładnie za skóra i pokaż spód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, bo próbuje się przekwalifikować na szydło, I czasami bywa krzywo, zwłaszcza od drugiej strony :P O skórze za wiele nie wiem, bo dostałem trochę ścinek od znajomego teczkoroba, tak to zawsze operowałem na niebarwionym juchcie. Zdjęcie od spodu już przy sztucznym świetle. 

 

9cPIehx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze a nawet bardzo dobrze :) Tylko tą czarną pozaginaną skórę następnym razem ścinaj równo przy linijce bo bije w oczy  :P A może znasz skórę (oprócz świńskiej i cordovanu) która nie ma tej włosowatej mizdry i jest dosyć sztywna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie tak robić :P Ale dochodzi też tutaj ta kwestia, że jak się szydłem przebije w miejsce, gdzie się kończy ta czarna skóra, to potem tak odłazi brzydko przy szyciu :) No ale trzeba to poprawić, to racja. 

 

To jak wygląda mizdra zależy też od jakości skóry jak i sposobu jej wykończenia. Niektóre skóry mają wykończoną mizdrę, np. bridle leather, z tym, że ona jest gruba, 3-4.5mm więc do zrobienia paska i tak trzeba ją trochę zdwoić. Cordovan to w ogóle specyficzny przypadek, bo jest wyprawiany od strony mizdry, więc naturalne lico jest tą dolną warstwą. 

 

No ale w zwykłym juchcie też można mieć ładną, zwartą mizdrę bez sterczących włosków, kwestia jakości tej skóry. Im bliżej brzucha tym skóra też jest mniej zwarta w swojej strukturze. Jeżeli już te włoski występują, to można je spróbować poskromić Tan Kotem od Fiebingsa. Zawsze go stosuję na mizdrzę, jeżeli wiem, że nie będzie już miała żadnej podszewki czy nie będzie na nią naklejany inny kawałek skóry (pokrycie tan kotem mizdry bardzo utrudnia potem klejenie, trzeba to zdzierać papierem ściernym). Bardzo dobrze kładzie włoski i je razem skleja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem przykład z Ciebie i dzisiejszego wieczora zrobiłem bardzo podobny pasek z mieszanki skóry świńskiej i koziej :) Jak dokończę to pokażę w swoim wątku. Dzięki za inspirację! :)

 

I takiej odpowiedzi oczekiwałem. Dziękuję! Właśnie o Tan Kote wiedziałem, jednak nie wiedziałem, że później będzie problem podkleić np. dwoinę na spód. To ważna rada. Problemem jest, że Juchcik dla przykładu, wysyła skórę bydlęcą na "oko" albo Ci się trafi dobry kawałek albo beznadziejny jak ten mój z którego nic nie można zrobić, miękki, powstają fałdy, farba krawędziowa pęka i tak dalej. Przez takie coś można się zniechęcić do robienia pasków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że miałem sporo problemów z równym wycięciem kształtu dla paska 24/20, na razie tylko jedna część, drugą będę dopiero dzisiaj robił, ale już teraz chciałem się podzielić zdjęciem jak wyszła ta pierwsza część :) 

 

Skóra to English Bridle od Sedgwicka, kolor australian nut. Delikatne, częściowe wypełnienie, oczywiście wszystko skórzane. 

 

mvqn5ow.jpg

 

buxDZ1f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skóra jak cordovan wygląda na tych zdjęciach :)

 

Czy otwory nie są za duże do tej nici?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skóra jak cordovan wygląda na tych zdjęciach :)

 

Czy otwory nie są za duże do tej nici?

Nie miałem cordovanu nigdy w rękach, ale ta skóra faktycznie na zdjeciach ma podobny połysk. No ale to zasługa tych wosków, którymi jest wykańczana. Z garbarni przychodzi z białymi smugami od wytrącającego się wosku, ale szybka polerka daje taki efekt połysku.

 

Co do dziur, powstały przy użyciu najmniejszego szydła od Vergez Blancharda, problemem może być sztywność skóry, bo nie schodzi się ponownie tak łatwo, może spróbuję zamłotkować ten szew, ale z czasem sama powinna się trochę zejść, przy noszeniu na ręce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. No jak nic prawie cordovan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości pracowni Jan Kielman otrzymałem parę egzotyków, mam nadzieję, że uda mi się nie zepsuć ich podczas robienia pasków ^^

 

903Ph3B.jpg

 

PS: Rozpoznajecie co to za zwierzaki? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszyć czy zostawić sklejony? Jak przeszyć to jaki kolor? :D Nie chcę za bardzo czekać aż nici przyjdą z zagranicy, więc przyjmijmy, że do dyspozycji beż, ciemny brąz i biały 

 

KhQ93lw.jpg

 

igtyhiz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, gratuluję talentu

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bym zrobił same rygielki przy końcach paska, chyba, że ten pasek zostawię sobie na test, i zobaczymy jak ten klej się sprawuję :) Chociaż nie wiem do czego to założę, bo jestem chyba jedyną osobą na tym forum, która ma tylko jeden zegarek ^^ No i chyba średnio by ten pasek do niego pasował :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem przy welurowym niebieskim pasku, na razie zostawiłem bez szycia, tylko przy szlufce przeszyłem delikatnie bo na tyle nie ufam dla samego kleju :) Moim zdaniem przeszyj delikatnie końcówki nicią pod kolor paska i będzie bezpieczniej. A co do zegarków to fakt jesteś unikatem :P Chcesz to coś pożyczę by pasek pasował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, jeszcze zapomnę i zostanie u mnie zawsze :P Albo co gorsza uszkodzę :P Kiedyś zapoluję sobie na jakiegoś klasycznego sowieta i będzie łatwiej dopasować paski, bo obecny lorus z czarną tarczą nie pomaga :) 

 

No ale trafiłem na to forum jako skórowy freak, nie jako zegarkowy :D (co nie znaczy, że nie wzdycham do zdjęć zegarków ;_; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wcale mieć zegarków by doceniać tą pasję ;) Fakt, że przy robieniu pasków pomaga posiadanie kilku zegarków bo łatwiej sprawdzić czy nie jest za gruby, za szeroki, czy pasuje do nurka czy do klasyka. A nawet sowiet dobry do dać mu nowy niepowtarzalny wygląd :P

 

A to forum jest dla zegarkowo-skórowo-techniczno-mechaniczno-filmowo-i nie wiadomo co jeszcze, freaków :D Każdy znajdzie coś dla siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym razem pasek do Breitlinga wykonany z Kudu wielkiego, podszewka ze skóry bydlęcej.

 

LYTTMId.jpg

 

kN8hNjB.jpg

 

DFgaaYI.jpg

 

4ilUBMn.jpg

 

WynJOO7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postarał się kolega,

czuję że będzie coraz lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.