Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yetson

Czy znacie tego sprzedawcę: Ekskluzywne Zegarki- Swisswatch?

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim : Dzień dobry :)

Jako, że od pewnego czasu rozglądam się w poszukiwaniu Omegi Speedmaster Professional , natknąłem się na tego sprzedawcę- http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=44488759, który poza Allegro wystawia też na Chrono. Omega, która mnie zainteresowała  http://allegro.pl/omega-speedmaster-moonwatch-42mm-chronograph-nowy-i6730453790.html nie ma dokumentów ani tez oryginalnego pudełka, posiada za to podejrzanie wyglądającą folię na klamrze bransolety, czy to może być oryginał czy też dobrze zrobiona"replka" jak ta: http://www.replicawatchreport.co/replica-omega-speedmaster-moonwatch-311-30-42-30-01-006? Sprzedający zgadza się na ubezpieczoną wysyłkę i ponoc wystawia faktury? Czy ktoś z Was ma jakieś z nim doświadczenia?

Tu dane z Allegro:

Damian Abramowicz

ekskluzywne zegarki

Jedlnia-Kolonia 77

26-670 Pionki

REGON: 140392589

NIP: 796-245-66-00

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapytać w wiadomości jaki siedzi w środku mechanizm. Wtedy wystarczy, że w momencie jak kupisz - przejdziesz się w celu sprawdzenia tej omegi (mechanizmu).

 

Jeżeli będzie inny to zwracasz jeżeli będzie właściwy to masz oryginał.

 

Z ciekawości wiesz może jakie mechanizmy siedzą w tych podróbkach tzn. Musi tam być chrono ale jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku nie widać żadnej "dobrze zrobionej repliki" bo jest tam tylko render omegi.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było chyba w wątku rolexa że sprzedaje podróby. Poszukaj sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jedna przez przypadek.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nowe konto. Jak klikniesz na zakładkę "Moje Aukcje", to kieruje na zawieszone konto "prestigeart2". Czyli powinieneś o tego sprzedawcę bardziej pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nowe konto. Jak klikniesz na zakładkę "Moje Aukcje", to kieruje na zawieszone konto "prestigeart2". Czyli powinieneś o tego sprzedawcę bardziej pytać.

Masz kolego rację - niestety.

 

To obydwa konta jednego użytkownika.

 

Oto jeden z komentarzy z opublikowanego przez Ciebie na zawieszonym konta.

 

"Niestety muszę wystawić negatywa, chociaż liczę się z wzajemnością nie chce by Damian Abramowicz "zrobił" kogoś więcej!!Od 20-go września nie otrzymałam towaru, oczywiście brak odpowiedzi na meile a telefon milczy!!!!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ładnie sobie zarabia na zegarkach...

 

Miał ktoś styczność natomiast z tymi podróbkami "replica watches" - w przypadku chrono to jaki mechanizm tam pakują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co, na całe szczęście nie miałem "tego" w rękach. Śmiem twierdzić, że tak jak z innymi podróbkami- wygląda podobnie jak oryginał i to  nawet bardzo, funkcjonalność niby podobna a jednak brakuje finezji, perfekcji, dopracowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chodzi mi o to, że najtańsze chińskie chrono to jakieś 200$... Mówię o V 7750...

 

Jeżeli w takiej podróbce jest to chrono to dla samego mechanizmu opłaca się je kupić...

 

 

Wydaje mi się jednak, że na stronie podanej przez autora to są tylko piękne rendery.

Dla przykładu sklep, gdzie normalnie podchodzą do sprawy i jest wyraźnie napisane jaki to mechanizm:

http://www.perfectwatches.to/omega-speedmaster-professional-apollo-13-silver-snoopy-award-white-dial-black-case-black-nylon-strap-1453130

 

A funkcje chrono są tylko dla ozdoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość miał już chyba dwa kona które zostały zawieszone

na początku "robi" komentarze na drobnicy za 5-20 pln potem raptem wystawia zegarki po kilka tys złotych

ja bym nie ryzykował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem i wymieniałem u tego Pana pare zegarków

Niegdy nie bylo żadnych problemów , każdy zegarek sprawdzaliśmy w serwisie

Ze swojej strony śmiało mogę polecić tego Pana

 

Umów się na sprawdzenie zegarka u zegarmistrza i sprawa załatwiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie tego speedmastera zastanawiające są, dlaczego nowy, nienoszony, zegarek nie posiada gwarancji producenta, nie jest w dedykowanym do tego modelu pudełku, ma niefabrycznie nałożoną folie na zapięciu bransolety? Nasuwa się wniosek, że może być to odnowiona używka po przeglądzie.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta aukcja dyskwalifikuje sprzedawcę: http://allegro.pl/omega-seamaster-diver-automatic-chronometer-bond-i6743345620.html

Wskazówki tak zżarte, że pewnie aż chlupało w tym zegarku. Na zdjęciach zegarek leży sobie dumnie na oryginalnym pudełku, a w opisie: "w zestawie z naszym pudełkiem".

Ja bym od niego nic nie kupił.

 

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość miał już chyba dwa kona które zostały zawieszone

na początku "robi" komentarze na drobnicy za 5-20 pln potem raptem wystawia zegarki po kilka tys złotych

ja bym nie ryzykował

 

dokładnie tak, jak na razie gość dostał pozytywy za klamerkę, teleskop i 2 ogniwa :)

 

a dodatkowo jak sprawdzić kto mu dał pozytyw to widać, że on potem odkupił tą klamerkę i dał pozytywa

 

konto dmuchane bez dwu zdań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zegarkowy Marzyciel

Dzień Dobry

Wszystkim zainteresowanym Panem Damianem muszę powiedzieć ze jakiekolwiek insynuacje ze sprzedaje podróbki są nie uzasadnione i już mówię dla czego. Pierwszy zakup u Pana Damiana dokonałem Ok półtora roku temu był To Oris prodiver Chronographe zadzwoniłem wtedy do Pana Damiana i powiedziałem że chciałbym zegarek odebrać osobiście ale nie pojadę aż do Warszawy Pan Damian zaproponował ze będzie za dwa dni w Krakowie i możemy się spotkać wiec się spotkaliśmy i nie miał żadnych oporów żeby zegarek sprawdzić u Strojnego następny mój zakup był jakieś pol roku temu kupowałem Breitlinga superocean bez papierów i pudełek umówiliśmy się na pobranie bo Pan Damian nie miał czasu podjechać miałem obawy ale zegarek przyszedł a ja go sprawdziłem i było wszystko Ok. To ze czasem ma dobra ofertę to wcale Nie znaczy ze ma replikę,zapewnesie mu się udało dobrze kupić toni chciał dobrze sprzedać bo jak mi raz powiedział on nie zbiera tylko sprzedaje i zawsze się idzie z nim dogadać a nie tak jak z innymi sprzedającymi co albo nie odpisują albo nawet nie oddzwonia po rozmowie tragedia. Ja go polecam i nie ma się czego obawiać

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarkowy Marzycielu, Grzegorzu. Polecam odświeżenie podstaw języka polskiego, a zwłaszcza interpunkcji, by twoje wpisy stały się bardziej przystępne dla czytelników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zegarkowy Marzyciel

Zegarkowy Marzycielu, Grzegorzu. Polecam odświeżenie podstaw języka polskiego, a zwłaszcza interpunkcji, by twoje wpisy stały się bardziej przystępne dla czytelników.

Zegarkowy Marzycielu, Grzegorzu. Polecam odświeżenie podstaw języka polskiego, a zwłaszcza interpunkcji, by twoje wpisy stały się bardziej przystępne dla czytelników.

Witam Pana serdecznie

Tekst pisałem szybko w pracy i na telefonie wiec nie miałem czasu go skorygować na przyszłość się poprawie .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem dziś po ekspertyzie w serwisie zegarka który zakupiłem u tego Pana

 

Ekspertyza wykonana na ul. Ptasiej 2 w Warszawie w salonie P. Pieśkiewicza

okazało się że zegarek który kupiłem jest w pełni oryginalny i szczelny (szczelność została sprawdzona po ponownym zamknięciu dekla)

 

nie mam żadnego interesu aby słodzić temu sprzedającemu

ale do szanownego grona mam prośbę o nie snucie teorii spiskowych odnośnie kont allegro

podam na swoim przykładzie (opis sytuacyjny)

cena zegarka wystawiona na allegro przez tego pana (wartości przykładowo podaje) to 9,5tys

dzwonie do człowieka chwila rozmowy okazuje się że dochodzimy do wniosku że jak kliknę "kup teraz" to allegro skasuje prowizje 10%

 

no więc prosta matematyka cena minus 12% (bo 10% za allegro i 2% dla mnie) i spotykamy się osobiście celem finalizacji transakcji

po takiej transakcji nie został ślad na allegro w postaci komentarza

 

ps.

sprzedający zjawił się na spotkaniu ze mną jako z pierwszym, poza moim zegarkiem w ten dzień przy wizycie w Warszawie miał jeszcze 2 inne zegarki (rolexa i coś jeszcze) i umówionych klientów...

 

ocenę sytuacji oraz sprzedającego oraz patrzenie poprzez "wartość" komentarzy pozostawiam Wam pod rozwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem dawno nic na allegro ale o co chodzi z tym 2%? Od kupującego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2% to prawdopodobnie dodatkowo obniżona cena zegarka. Znam takich, którzy powiedzieliby, że kupujący i sprzedający (bardziej sprzedający) oszukali serwis dokonując transakcji poza systemem i pozbawiając serwis prowizji. Ale można też powiedzieć, że kupujący wziął na siebie większe ryzyko kupując poza serwisem (który jednak jakąś ochronę daje) i za to większe ryzyko sprzedający zapłacił mu obniżeniem ceny o 12% :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem dawno nic na allegro ale o co chodzi z tym 2%? Od kupującego ?

 

chodzi o to że 2% to symboliczna obniżka ceny przez sprzedającego pomijając odjęcię opłaty allegro która była uprzednio w cenie

wychodzi to na cyfrach tak :

9500 -10% opłaty allegro = cena którą chciał sprzedający uzyskać za zegarek (okolice 8500) i od takiej ceny rozpoczęły się standardowe negocjacje zakończone wynikiem -ok 2 %

Te 2% to prawdopodobnie dodatkowo obniżona cena zegarka. Znam takich, którzy powiedzieliby, że kupujący i sprzedający (bardziej sprzedający) oszukali serwis dokonując transakcji poza systemem i pozbawiając serwis prowizji. Ale można też powiedzieć, że kupujący wziął na siebie większe ryzyko kupując poza serwisem (który jednak jakąś ochronę daje) i za to większe ryzyko sprzedający zapłacił mu obniżeniem ceny o 12% :).

 

Pozdrawiam

jak zwał tak zwał

ja jako kupujący nie zamierzałem uiszczać ukrytych w cenie 10% prowizji

a jeśli sprzedający ma swoją firmę i portal jest tylko jednym z wielu miejsc prezentacji oferty owej firmy... nota bene oferty z podniesionymi cenami o rzeczone prowizje portalu...

 

chodziło mi bardziej o obrazowe na swoim przykładzie pokazanie tego że komentarze ich jakość lub brak wcale nie muszą świadczyć o braku rzetelności sprzedającego

gdyż w moim przypadku okazało się być wszystko w jak najlepszym porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.