Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zegarek automatyczny do 2000 zł

A nawet do 2500 jeśli zegarek byłby tego wart zegarek automatyczny 2000 25000 orient

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_earthisflat_*

Gość_earthisflat_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2017 - 23:42

A powiedzcie mi jeszcze jak jest z naprawą tej ETY? Ten mechanizm jest popularny więc przypuszczam, że nie byłoby większych problemów. Tylko co z kosztami? Chciałbym mieć te pewność, że zegarek posłuży mi długi czas. I absolutnie nie zakładam, że coś się zepsuje. Po prostu lepiej dmuchać na zimne :P

Użytkownik earthisflat edytował ten post 09 marzec 2017 - 23:44

• 0

#22 Godless

Godless
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 00:41

Każdy normalny zegarmistrz będzie umiał bez problemu obsłużyć ETe 2824-2. Części łatwo dostępne. Koszt? Zależy od zegarmistrza i ew. usterki.

• 0

#23 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6220 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 06:24

Wspomnę tylko, że ETA 2824-2 jest montowany w Tudorach (a więc Rolex twierdzi, że są wystarczające), wiadomo - w najwyższej wersji, ale konstrukcja jednak ta sama.

Masz rację ale piszesz o wersji chronometre - a to zupełnie inna bajka jakościowa i materiałowa niż wersja standard i elabore ;) nie bez powodu Tudor, kosztuje tyle co kosztuje :)

Tutaj masz dość przyzwoicie opisane różnice: http://www.pasjonaci...-i-chronometre/

Użytkownik Daito edytował ten post 10 marzec 2017 - 06:24

• 0

#24 Gość_earthisflat_*

Gość_earthisflat_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2017 - 14:29

Czyli podsumowując: ETA z ideałem ma niewiele wspólnego, ale jest to ciągle dobry mechanizm automatyczny. Roamer wykonany jest bardzo dobrze i nie popełnię błędu kupując go. Wszytko się zgadza? :P
  • 0

#25 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6220 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 14:42

Czyli podsumowując: ETA z ideałem ma niewiele wspólnego, ale jest to ciągle dobry mechanizm automatyczny. Roamer wykonany jest bardzo dobrze i nie popełnię błędu kupując go. Wszytko się zgadza? :P

Mniej więcej się zgadza... z tym że kupując Roamer'a dostajesz zegarek szwajcarskiej marki z historią od 1888 roku bo wtedy Fritz Meyer założył własną pracownię zegarmistrzowską na bazie której "wybudowała się marka", zegarek który robiony jest nie wiadomo gdzie i nie wiadomo przez kogo, wyposażony w najtańszy obcy mechanizm produkowany przez zewnętrzna firmę ETA SA. Oczywiście jeśli zegarek Ci się podoba to powyższe nie ma żadnego znaczenia, ale warto sobie z tego zdawać sprawę. ;)

Swoją drogą zawsze się zastanawiałem po cholerę się chwalić tradycją sięgająca dwa wieki wstecz skoro przez ten czas nie dorobiło się własnego pomysłu na podstawowy element składanych przez siebie, bądź na własne zlecenie, zegarków - czyli mechanizmu... Orient jest o prawie 70 lat młodszy a ma własnych mechanizmów kilka i do tego może się pochwalić tym że ich mechanizmy mogą pracować nawet 50 lat bez serwisów i przeglądów...  

• 0

#26 qniczynka

qniczynka
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 15:30

Ten Roamer ma jedną podstawową wadę. Strasznie się świeci, zdecydowanie jest zbyt mocno polerowany co sprawia takie blyskotkowe wrażenie.
  • 0

#27 Gość_earthisflat_*

Gość_earthisflat_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2017 - 00:01

qniczynka zwrócił uwagę na bardzo ważną rzecz, faktycznie trochę ten Roamer jest dla mnie zbyt świecący. Niby można go zeszczotkować, ale takie kombinowanie w nowym zegarze jakoś mi nie pasi. Obecnie jestem praktycznie zdecydowany na Orienta Star Seekera. Dodam, że był to mój pierwszy wybór, jeszcze w starym temacie. Jak to mówią, "pierwszy wybór jest najlepszy" :) Coś szczególnego powinienem wiedzieć o tym cudeńku przed zakupem?
  • 0

#28 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6220 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 00:23

Ale skoro brałeś pod uwagę Orienta Star Seekera to po co w ogóle "zbaczałeś" na jakiegoś Roamer'a - przecież to zupełnie inna bajka jest i moim zdaniem nie ma żadnego porównania, ani jeśli chodzi o jakość, ani wygląd zegarka. 

Coś szczególnego powinienem wiedzieć o tym cudeńku przed zakupem?

Na pewno to że to świetny zegar jest... nie będziesz żałował.

Który kolor chcesz wziąć?

Użytkownik Daito edytował ten post 12 marzec 2017 - 00:24

• 0

#29 Gość_earthisflat_*

Gość_earthisflat_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2017 - 00:33

Czarny, białe tarcze jakoś do mnie nie przemawiają :) Roamerowi trzeba mimo wszystko oddać jedną wielką zaletę, ten wolfram w kopercie ponoć naprawdę robi robotę.
  • 0

#30 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6220 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 09:27

Wersja Navy WZ0071DJ jest niesamowita - przez niebieska tarczę, z tym że tutaj nie ma już "uroku dwóch koronek":b6608621c20eda7a8f026a213dc4d5a5.jpg

IMG_3302_zps25xipwvm.jpg

Użytkownik Daito edytował ten post 12 marzec 2017 - 09:28

• 0

#31 qniczynka

qniczynka
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 09:40

Czarny, białe tarcze jakoś do mnie nie przemawiają :) Roamerowi trzeba mimo wszystko oddać jedną wielką zaletę, ten wolfram w kopercie ponoć naprawdę robi robotę.

Obejrzyj go na żywo, ten wolfram świeci się przeokropnie.
  • 0

#32 Gość_earthisflat_*

Gość_earthisflat_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2017 - 10:17

Wersja Navy WZ0071DJ jest niesamowita - przez niebieska tarczę, z tym że tutaj nie ma już "uroku dwóch koronek"

Ten zegar to absolutny ideał, niestety nie stać mnie na tę nową wersję. A tak w ogóle, to pojedyncza koronka dużo bardziej mi się podoba. Zegarek jest dzięki temu mniej sportowy i mógłbym założyć go nawet do garnituru. Tego starszego modelu (SDJ00001B0) raczej nie.

Obejrzyj go na żywo, ten wolfram świeci się przeokropnie.

Myślę, że to nie kwestia wolframu, a po prostu zbyt mocnego polerowania.

Użytkownik earthisflat edytował ten post 12 marzec 2017 - 10:25

• 0

#33 qniczynka

qniczynka
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 11:06

Myślę, że to nie kwestia wolframu, a po prostu zbyt mocnego polerowania.

Koniecznie zobacz go na żywo bo odczucie jest inne niż w przypadku polerowanej stali, bliżej mu do chromu niż stali

• 0

#34 Gość_earthisflat_*

Gość_earthisflat_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2017 - 11:26

Koniecznie zobacz go na żywo bo odczucie jest inne niż w przypadku polerowanej stali, bliżej mu do chromu niż stali

Nie mam gdzie, z resztą nieważne i tak jest za bardzo świecący.
PS. Może mi ktoś powiedzieć, co to właściwie jest to coś między koronkami w SDJ00001B0?

Użytkownik earthisflat edytował ten post 12 marzec 2017 - 12:49

• 0

#35 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6220 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 12:30

PS. Może mi ktoś powiedzieć, co to właściwie jest to coś między koronkami w SDJ00001B0?

To kawałek metalu przykręcony do koperty - ma on spełniać rolę "jednostronnej gardy" koronek, obstawiam że producent założył że ten element będzie zabezpieczał, osłaniał koronki...

Orient-Star-GMT-maxdart.net_12.jpg

918546d1409563033-orientstar-gmt-starsee

Użytkownik Daito edytował ten post 12 marzec 2017 - 12:32

• 0

#36 Gość_earthisflat_*

Gość_earthisflat_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2017 - 12:51

Średnio mi się ten element podoba, ale ogólnego wrażenie na szczęście nie psuje :)
  • 0

#37 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6220 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 12:58

Średnio mi się ten element podoba, ale ogólnego wrażenie na szczęście nie psuje :)

Widziałeś ten zegarek na żywo czy tak oceniasz "przez zdjęcia"?

Obstawiam że to drugie, bo jakbyś na żywo widział to nie pytałbyś o elementy koperty - na zdjęciach masz wszystko raczej w powiększeniu to po pierwsze, po drugie fotografia może przekłamywać w jedną albo w drugą stronę  -  obejrzyj na żywo i wtedy ocenisz czy Ci coś przeszkadza czy też nie.

Użytkownik Daito edytował ten post 12 marzec 2017 - 13:02

• 0

#38 Gość_earthisflat_*

Gość_earthisflat_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2017 - 13:45

Widziałem w Poljocie, ale było to kilka miesięcy temu i aż tak się nie przyglądałem, bo wtedy celowałem w trochę tańsze zegarki (tak w ogóle w Poljot Euro ten zegar koztuje ponad 4k xD). Po prostu ten element jest mało klasyczny, mam porównanie choćby z nowszą wersją GMT i moim zdaniem klasyczna, pojedyncza koronka wygląda dużo lepiej. Przy okazji też bardziej elegancko. Zdaję sobie sprawę, że na żywo zegarki mogą wyglądać lepiej/gorzej.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zegarek, automatyczny, 2000, 25000, orient

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych