Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jackk

Orient Ray 2 v Armida A1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam dylemat, który z tych dwóch modeli wybrać Orient Ray 2 blue (do niedawna mój faworyt) czy Armida A1 ?

 

Na minus Armidy to cena wyższa o co najmniej 5oo zł.

 

Na plus Armidy wypukłe szafirowe szkło, luma jak latarka i pomarańczowa wskazówka:)

 

Może ktoś miał obydwa zegarki...proszę o subiektywne, a nawet obiektywne opinie ;)

 

Poniżej zdjęcia sikorek, które mnie interesują (zdjęcie Raya od kolegi Krygo)

 

Armida link http://www.armidawatches.com/collection.php#!/Armida-A1-42mm-steel-blue-sunray-dial-orange-minute/p/80575258/category=22784632

post-82582-0-84767000-1489258535_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Orienta i wymienił szkło na szafir - mam Ray'a blue pierwszą wersję od pięciu lat i nigdy nie myślałem o jego sprzedaży - to zegarek który świetnie wygląda na każdym pasku, ale najlepiej mu na meshu, a Armida - co prawda A1 45mm gościła u mnie tylko chwilę... A1 42mm, moim zdaniem, jest nieproporcjonalnie wysoka w stosunku do średnicy - wypukłe szkło jest niewątpliwie zaletą dla oka ale wadą dla użyteczności zegarka, bo on był już wysoki w pierwszej wersji z płaskim szkłem i miyota 8215... to taki "nieporęczny klocek" przyjrzyj się zdjęciom używek one z reguły maja poobijany bezel - jak już A1 to 45mm ale to wiadomo trzeba mieć łapę do tego odpowiednią - a skoro myślisz o Ray'u to pewnie nie masz za dużego nadgarstka.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się biorę pod uwagę A1 z uwagi na mały lug to lug, dzięki za cenne uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś niebieskiego Raya pierwszą wersję, wygląd super, jakość też, problemów nie było z nim żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Orienta i wymienił szkło na szafir - mam Ray'a blue pierwszą wersję od pięciu lat i nigdy nie myślałem o jego sprzedaży - to zegarek który świetnie wygląda na każdym pasku, ale najlepiej mu na meshu

 

Masz jakieś zdjęcie raya na meshu? Jeśli tak, to mogę prosić o zamieszczenie? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mesh od Steinhart'a:

 

 

DSC03361.jpg

 

 

Mesho-bransoleta od Deep Blue:

 

image.jpg

 

DSC03694.jpg


DSC00576.jpg

 

Zwykły budżetowy mesh:

 

DSC00166.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sharki są chyba najlepsze do diverów. Chodzi o dobre wypełnienie przestrzeni między uszami, przez brak maskownic teleskopów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam oceniam wizualnie...

Tylko armida!

 

Ale to 45mm jest... ;):D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... ale i tak bym wolał.

Ja wiem, że gusta itp. ale orient jest totalnie nijaki dla mnie. A armida ma charakter.

 

Może jakby bezel zmienić , bo pasuje od skx i modowe. Ale i tak ten cycek zostaje... No i to są koszty. A tak - fajny, gotowy, mało spotykany i relatywnie niedrogi. A1!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... ale i tak bym wolał.

Ja wiem, że gusta itp. ale orient jest totalnie nijaki dla mnie. A armida ma charakter.

 

Może jakby bezel zmienić , bo pasuje od skx i modowe. Ale i tak ten cycek zostaje... No i to są koszty. A tak - fajny, gotowy, mało spotykany i relatywnie niedrogi. A1!

 

Twojego sam bym nosił - ja miałem pierwszą wersję - z płaskim szkłem, ale 42mm jakoś nie bardzo - za wysoki i za mały... Co do Orientów to ja sentyment mam - ale fakt jakby wkładkę bezela na ceramikę w Ray'u wymienić to byłoby mistrzostwo świata - no i II wersja "cycka" już nie ma ;)

 

DSC02745.jpg

 

image.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale druga wersja to nie w tej cenie, panie...

A jeśli bierzemy pod uwagę drugą wersję i dokładamy jeszcze parę groszy na szkło, bezel i wkładkę  :D

to rzeczywiście trudny wybór... bo wtedy ten orien moze być taki:

DSC03508.JPG

Mako%20USA%202%20a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale druga wersja to nie w tej cenie, panie...

A jeśli bierzemy pod uwagę drugą wersję i dokładamy jeszcze parę groszy na szkło, bezel i wkładkę  :D

to rzeczywiście trudny wybór... bo wtedy ten orien moze być taki:

 

 

 

WOW! Twój czy z netu? Gdzie taka wkładka i za ile? Jak długo świeci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogo, ale dla kogoś, kto ma pasję, chyba akceptowalne koszty.... ;)

 

Niemniej i tak najlepszy jest tryciak, tylko ile kosztuje najtańszy automat z trytem?

 

A to mako USA to dobrze świeci? Podobają mi się divery z jasną tarczą

 

ad rem: armida to inny stylowo zegarek niż ray czy mako (USA i nie-USA). Armida ze zdjęć jest bardziej, nie wiem, jak to określić: przemysłowa, zautomatyzowana, kwadratowa? Nie jest to zegarek do garniaka, tylko tech-nurek. Co innego orienty, to eleganckie divery.... 

 

Armida ma ładne indeksy, wskazówki i wkład bezela i w zasadzie design, ładnie świeci. To inny zegarek (styl) niż orient i na pewno dla kogoś, kto przyzwyczaił się do orienta, armida tchnie świeżością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy tryciak od dB jak trafisz w promo to polamerem 1000 wychodzi. Wiem bo ściągałem tego co ma Tomaliusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Raya 2, wygląda świetnie, a bransolecie jak na razie nie mam nic do zarzucenia :) Dziękuje wszystkim za rady

post-82582-0-79768800-1490256282_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, ekstra wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że bez cycka!

Zastanów się nad zmianą bezela To będzie +500 do i tak fajnego zegarka.

Graty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, ekstra wygląda :)

Dzięki, kiepskie zdjęcie ale zegarek wart swojej ceny :) 

 

Super, że bez cycka!

Zastanów się nad zmianą bezela To będzie +500 do i tak fajnego zegarka.

Graty!

Bezel fajny, ale to wartość  całego zegarka, w przyszłości pomyślę o zmienia szkła, ale to wyjdzie w praniu czy jest taka potrzeba :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Ile bezel kosztuje? 70$?

a to nie zrozumiałem, myślałem, że piszesz o wartości 500 zł :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ma nawet obrotowy bezel, co widać na fotografii ;) Gratulacje :) dobry wybór.

 

A pokazałeś już na orientach forumowiczów? Nowych japońskich nabytkach? Najpiękniejszych diverach? Enjoy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.