Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kpax

Pro Trek PRW 2500 7er

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Przełączanie opcji pomiaru wysokości wygląda na proste, a jednak ... Włączyłem pomiar wysokości względnej, a nie umiem wrócić do pomiaru m n.p.m
Przy tym nie pokazuje mi się wykres.

 

casiojpg_asxexqs.jpg

Co robię nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak włączyłeś pomiar wysokości względnej?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie ALTI prztrzymałem ADJUST (przycisk E). Migała wartość odniesienia "0". Zatwierdziłem "0" krótkim (E) i zaczął mierzyć wysokość. Wszystko pracuje, jak należy w tym sensie, że sensor jest wrażliwy na zmianę wysokości, duplex wskazuje na bieżąco i wartość względną "m" i wartość bezwzględną m n.p.m, ale nie ma podczas pomiaru wykresu.

W zasadzie nie wiem, czy wykres ALTI jest w programie?

Myślę sobie, że skoro włączyłem specjalnie ekran wysokości względnej, to i da się z tego wyjść - niestety żadne kombinacje "nie pracują" w tym względzie.

Wyczytałem w instrukcji obsługi, że jednoczesne przyciśnięcie A i C w trybie ALTI, powoduje powrót do ustawień fabrycznych. Po zastosowaniu tej procedury, pojawia się OFF oraz wartość 155, ale plansza wysokości odniesienia nadal się pojawia po zatwierdzeniu zmian przyciskiem E.

 

Klops, czy nie klops? Sam już nie wiem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz instrukcję kalibracji krok po kroku:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz instrukcję kalibracji krok po kroku:

Widać więc, że nie ma wskazań graficznych, ale co tam ... ;)

Busola jest spoko i wszystko pracuje bez problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym pytanie dotyczące zachowania się tego modelu w kwestii R/C. On nie pokazuje mi wskaźników L1, L2, L3 na załączonym ekranie R/C, natomiast jest możliwość właczania i wyłączania Vawe ceptor'a ON/OFF. rozumiem, że takie "wybiedzenie" menu edycji ustawień R/C jest tylko (albo aż) zapewnienia użytkownikowi większej aytomatyzacji poprawek, niż kiedykolwiek wcześniej?

Pamiętając nieco o innych postach Waszych w tej materii, śpieszę zapytać o to, jak często zegarek będzie sie korygował przy założeniu, że wszelkie czynniki dla właściwego połączenia (np. z Mainfilingen w BRD) są spełnione? Obecnie jest widoczna ostatnia korekta czasu z dnia 25 marca 2017 godz. 0:02 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twe rady są bardzo użyteczne! ;)

Rozumiem, że piszesz o wymuszeniu synchronizacji?

Rzeczywiście pojawia się ekran godziny z indykatorem L1. 

Rozumiem, że nie mam innego wpływu na jego zmianę, jak tylko "pobyć" w jakiejś korzystniejszej dla odbiornika R/C lokalizacji? 

Jeśli jest L1 to mogę dac sobie spokój z oczekiwaniem korekty?

Jeśli pojawi się L3, wówczas jak winienem się zachować, aby utrzymać ów stan połączenia? Odczekać 2 minuty a później pojawia się jakiś komunikat?   ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć odpowiednie miejsce w mieszkaniu, na dworzu powinno być z tym znacznie latwiej. Na L1 i L2 nic nie wskórasz, musi sie zapalić L3. Jak już zlapiesz najleprzy zasiego to najlepiej nie ruszać za bardzo zegarkiem odłożyc go w tym miejscu w którym zasieg jest najleprzy i poczekać z od 2 do 5 min srednio tyle to trwa. 

 

Mi kiedyś udało się zsynchronizować swojego GW-M5610 w pędzacym pociagu ICC także z tym zasięgiem to nie ma reguły, trzeba szukać podobnie jak z anteną od radia FM. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ja się naszukałem miejsca w mieszkaniu, a okazało się, że... najważniejsza jest pozycja zegarka :rolleyes::D

Moja idealna to tarczą do dołu, indeksem "12" na zachód (gdzieś tam jest antena w zegarku)

Teraz łapie gdzie nie odłożę.

Najlepiej zacznij od okna, które wychodzi gdzieś na zachód, a później sam zobaczysz gdzie ci będzie najwygodniej :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze doświadczenia są cenniejsze, niż owa instrukcja w pdf ;) 

Hm ... Właśnie okno mojego pokoju wychodzi wprost na zachód  :rolleyes:

 

Pozostaje mi zadać chyba osttanie w tej materii pytanie, które naprawdę będzie wyglądać głupio, no ale cóż ... Taki los casio-neofity  :D :

Czy chodząc sobie ot tak z zegarkiem na ręku, czy też odkładając go przy oknie, mogę spodziewać się, że przy połączeniu L3 dokona automatycznej korekty, którą tylko sobie sprawdzę (patrz: post dzisiejszy z godziny 9:31) na ekranie R/C ? 

 

PS: Pisząc sobie tak o tym odkładaniu na parapet okienny tej busoli, pomyslałem sobie, aby ostrzec wszystkich uzytkowników połyskujących kopert, bransolet, itp. wyposażeń zegarków, aby dobrze się zastanowili nad tym, że nasze lokalne podwórka patrolują miłośniczki błyskotek, a mianowicie sroki! 

Nie wyobrażam sobie, abym zegarek za niecałą moją wypłatę poszedł sobie na straty z tego powodu ... Bym chyba wylewu dostał  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkładam do ladowania czasem na karmnik, wczoraj żona uświadomiła mnie wlaśnie co i jak z sikorkami :)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odkładam do ladowania czasem na karmnik, wczoraj żona uświadomiła mnie wlaśnie co i jak z sikorkami :)

Kobiety doradzały swym mężom - nawet królom, cesarzom ... Ot myślałby kto, że my faceci tacy zaradni i pod tym kątem doskonali ;)

Wracając do tematu: czyli mogę liczyć, że czasem sam złapie automatycznie sygnał i utrzyma wystarczająco długo stan L3 ?  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odłożysz jak napisałem powyżej i masz włączoną automatyczną synchronizację, to nie ma wyjścia - musi :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odłożysz jak napisałem powyżej i masz włączoną automatyczną synchronizację, to nie ma wyjścia - musi :)

Rozumiem.

W menu R/C mam napisane: ON/OFF. Nie mam takiej opcji, jak AUTO. Myślę, że ON=AUTO. Nie mylę się?  :P

Inne pytanie, ale z podobnej beczki.  :rolleyes:

otóż czekałem w ostatnia noc z soboty na niedzielę, aby zegarek automatycznie przestawił sie na czas letni, a tu guzik z pętelką ... później jakoś tam przebrnałem przez ten angielski samouczek, aby ustawić DST. Jednak w tym DST są opcje edycji:

AUTO, ON, OFF. 

Przy której opcji mogę liczyć na to, że przy kolejnej zmianie czasu na zimowy, zegarek stanie na wysokości zadania?  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest to.

Dajesz na ON i jutro rano masz zsynchronizowany czas.

 

Jak chcesz dziś to robisz ręcznie synchro jak pisał GitBit powyżej, tylko musisz wyjść za zewnątrz, bo będzie najlepszy sygnał


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest to.

Dajesz na ON i jutro rano masz zsynchronizowany czas.

 

Jak chcesz dziś to robisz ręcznie synchro jak pisał GitBit powyżej, tylko musisz wyjść za zewnątrz, bo będzie najlepszy sygnał

Sukces! 

rcjpg_asaepss.jpg

Oczywiście znów sprawdza się, że sukces ma wielu ojców  :rolleyes:

dziękuję Wam! 

 

PS: Od teraz mam obok symbolu Księżyca w nowiu  - w trybie HOME - ikonkę sygnału, jak mniemam. czy ona oznacza stałe podłączenie do nadajnika? Czy to jest jakoś energożerne? 

Przed wymuszeniem synchronizacji nie miałem tej ikonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces! 

rcjpg_asaepss.jpg

Oczywiście znów sprawdza się, że sukces ma wielu ojców  :rolleyes:

dziękuję Wam! 

 

PS: Od teraz mam obok symbolu Księżyca w nowiu  - w trybie HOME - ikonkę sygnału, jak mniemam. czy ona oznacza stałe podłączenie do nadajnika? Czy to jest jakoś energożerne? 

Przed wymuszeniem synchronizacji nie miałem tej ikonki.

Ta ikonka, ,trójkącik'' to info, że zegarek się zsynchronizował. Jutro zniknie.


Casio - GW-9400, PRW-6600, GMW-B5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ikonka, ,trójkącik'' to info, że zegarek się zsynchronizował. Jutro zniknie.

No chyba że zegarek w nocy sie zsynchronizuje poprawnie wtedy nie zniknie :P


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że zegarek w nocy sie zsynchronizuje poprawnie wtedy nie zniknie :P

No fakt :-)


Casio - GW-9400, PRW-6600, GMW-B5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując:

jeżeli masz rano trójkącik, to znaczy, że w nocy się poprawnie zsynchronizował.

Jeżeli nie masz, to na następną noc odkładasz w inne miejsce :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując:

jeżeli masz rano trójkącik, to znaczy, że w nocy się poprawnie zsynchronizował.

Jeżeli nie masz, to na następną noc odkładasz w inne miejsce :)

Teraz mam pełną jasnośc sytuacji! :) Dziękuję za bardzo poglądowe informacje, oparte na waszym doświadczeniu! 

Przypomnę jeszcze kolejne pytanie, które zadałem wcześniej, ale chyba wam umknęło w wyniku tej ekspresyjnej wymiany zdań  B) (zweryfikujcie proszę - moje wątpliwości):

 

Czekałem w noc z soboty na niedzielę, aby zegarek automatycznie przestawił sie na czas letni, a tu guzik z pętelką ... później jakoś tam przebrnałem przez ten angielski samouczek, aby ustawić DST. Jednak w tym DST są opcje edycji:

AUTO, ON, OFF. 

Przy której opcji mogę liczyć na to, że przy kolejnej zmianie czasu na zimowy, zegarek stanie na wysokości zadania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem w noc z soboty na niedzielę, aby zegarek automatycznie przestawił sie na czas letni, a tu guzik z pętelką ... później jakoś tam przebrnałem przez ten angielski samouczek, aby ustawić DST. Jednak w tym DST są opcje edycji:

AUTO, ON, OFF. 

Przy której opcji mogę liczyć na to, że przy kolejnej zmianie czasu na zimowy, zegarek stanie na wysokości zadania? 

auto  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku  :rolleyes:

A dlaczego nie-ON ? Co dałoby z kolei takie ustawienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy miałbyś włączony przez cały rok czas letni a tak zegarek sam to wykrywa podczas synchronizacji.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.