Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Fossil FS4929 - zegarek się zatrzymał. Serwis, gwarancja, reklamacja?

Fossil FS4929 serwis naprawa gwarancja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 2074 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 20:29

Cześć.

Nieomal dokładnie pół roku temu (połowa września 2016) dostałem w prezencie FOSSILA FS4929, o takiego:

fs4929_2.jpg

Zegarek normalnie użytkowany, noszony na zmianę z innymi, na normalnym jak dla kwarca chodzie, ani nie śpieszył ani nie późnił.

Ostatnio go nosiłem w poniedziałek, 13.03 i około 17:00 odłożyłem do pudełka, dzisiaj się zorientowałem że tego 13go przed 18:00 się zatrzymał. Ustawiłem właściwy czas, ruszył ale po około minucie znowu stoi, jedynie wskazówka sekundowa lekko drga.  

Pytanie No 1 (do wróźbitów  :D) : co mogło się stać?

Pytanie No 2: jak postępować? Zegarek kupiony w sieci SWISS, w butiku w CH Bonarka, jest na niego dwuletnia gwarancja. Zegarek lubię, podoba mi się jego industrialny styl i gruby, mięsisty, przyjemny w noszeniu pasek... z drugiej strony naczytałem się o słabej jakości tej marki i jeśli to ma być początek serii problemów to wolałbym tego uniknąć i zegarka się pozbyć. Proszę o poradę jak postępować.

• 0

#2 obidobi

obidobi
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 20:34

Szklana kula mówi, że może to być bakteria do wymiany ;)

Użytkownik obidobi edytował ten post 16 marzec 2017 - 20:34

• 0

#3 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 2074 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 20:41

Szklana kula mówi, że może to być bakteria do wymiany ;)

Przyszło mi to do głowy, jednak nie zauważyłem wcześniej żadnych objawów typu skok wskazówki co 2 sekundy. Ale też nie mam pewności, czy on ma tę funkcję. :wacko:

BTW pad baterii po pół roku? Powinna trzymać minimum dwa lata, no rok... ale znowu nie wiadomo ile zegarek leżał w gablocie, zanim go kupiłem.  :mellow: I co w takim razie? Oddawać na gwarancji i niech się wyjaśni, czy wymienić w pierwszym lepszym punkcie a potem spotkać się z zarzutem, że zegarek otwierano bez autoryzacji i gwarancji nie mam?  

Użytkownik 4palce edytował ten post 16 marzec 2017 - 20:41

• 0

#4 obidobi

obidobi
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 20:48

Mi po zakupie Casio bateria padła po 3 miesiącach. Tak jak napisałeś nie wiadomo ile wcześniej pracował na niej. Jak masz kartę gwarancyjną to zanieś do punktu. Powinni ogarnąć.
  • 0

#5 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 2074 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 20:54

Mam komplet dokumentów zakupu. 

• 0

#6 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 5235 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 23:01

Pamietam, że jak kiedyś kupowałem kwarcoka, dealer obiecywał darmową wymianę baterii jesli padnie w ciagu paru miesięcy. Moze to być bateria, może byc awaria, ale zacząć trzeba od zmiany baterii. Ten Fossil raczej nie ma funkcji EOL...
  • 0

#7 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 2074 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 09:03

Dzisiaj go zareklamuję z tytułu rękojmi, nie zaszkodzi a może pomóc jakby się okazało, że to coś więcej niż bateria.  

• 0

#8 4palce

4palce
  • Użytkownik
  • 2074 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 09:48

Mam odpowiedź, zamieścili się w terminie, potwierdziły się wróżby B-)
"Witam,
Uprzejmie informuję, że reklamacja zegarka FS4929 została uznana za zasadną co do naprawy gwarancyjnej.
Żądanie zwrotu gotówki zostało oddalone.
W zegarku została wymieniona bateria po jej wymianie zegarek przeszedł testy wodoszczelności.
Serdecznie zapraszamy po odbiór reklamacji.

Pozdrawiam"
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Fossil, FS4929, serwis, naprawa, gwarancja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych