Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jan M. Krawczyk

Spotkanie KMZiZ 2017

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy

 

Powoli zbliża się tegoroczne spotkanie Klubowe (3 Czerwca, Hotel Marriott).

 

Ubiegłoroczną i wcześniejsze edycje można zawsze przypomnieć sobie, lub obejrzeć po raz pierwszy, na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCf_Vqx9boxRUStPgqu2cybg

 

W związku z tym chciałem Was wszystkich zapytać o to co chcielibyście zobaczyć w tym roku? Prezentacje manufaktur oraz możliwość obcowania z ich najnowszymi kreacjami, spotkania z projektantami i możliwość swobodnej rozmowy w kuluarach są oczywiście nadal w programie. Jednak, może macie pomysły na dodatkowe elementy, które chcielibyście zobaczyć? Które chcielibyście, żeby zorganizować?

 

I najważniejsze, może sami chcielibyście pokazać coś innym? Nasi koledzy już kilka razy, w ubiegłych latach, pokazali interesujące projekty i pasję zegarmistrzostwa w osobistych odsłonach. Może ktoś z Was ma ciekawą kolekcję i, łącząc siły, można przygotować wykład oraz część wystawową? Może ktoś chciałby pokazać swój "warsztat" i to co, mechanicznego i z duszą, tworzy?

 

Dajcie proszę znać i podrzucajcie pomysły. A najchętniej, zgłaszajcie się, żeby zrobić coś fajnego wspólnie.

 

Wątek z listą zgłoszeniową: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/147381-lista-chętnych-na-spotkanie-kmziz-2017/page-3

 

Pozdrawiam

 

Janek


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Byłoby świetnie, gdyby swoją osobą zaszczycili nas Laurent Ferrier, François-Paul Journe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie obejrzałbym prezentację i posłuchał o Worltimerach Świata  :) Od tych prostych, po te daleko skomplikowane topowych manufaktur. Pewnie nie obyłoby się bez jakiś ciekawych anegdot związanych z powstaniem zegarków ... 

Piszę o prezentacji, lecz obejrzenie takiej kolekcji na żywo i Wielkie Przymierzanie - to byłaby prawdziwa gratka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajny pomysł, żeby przygotować prezentację o danym typie zegarków. Worldtimery, nurkowe, historia zegarka dla pilotów itp. No i oczywiście możliwość oglądnięcia na żywo przynajmniej kilku wybitnych przedstawicieli danego typu to też fajny pomysł? Czy ktoś czuje się na siłach podjąć temat? Możemy przecież wspólnie to przygotować. Ktoś będzie mocny merytorycznie, ktoś jest dobry w prezentacjach, inni pomogą kolekcjami i ciekawostkami itd. To jak?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zwrócić uwage na trzy  sprawy - pierwsza to sprawa techniczna. 

Temat jest na "Forum głównym", do tej pory spotkania były w "spotkaniach" 

Nie wiem dlaczego tak jest  ale może warto zrobić "klon" w "spotkaniach" - cześć z nas bedzie tam szukać tematu spotkania 2017.

Druga sprawa - pomysł prezentacji i wystawy danego rodzaju zegarków jest moim zdaniem świetny tylko moze warto też "uderzyć" do odpowiednich wątków na forum i tam szukać chętnych do prezentacji  :)

 

Trzecia sprawa - na corocznych spotkaniach w ktorych miałem przyjemnosc brać udział sa prezentowane zegarki współczesne,

Mi się marzy bardzo trudne do zrealizowania przdsięwzięcie  - zegary. Na pewno nie w tym roku bo czasu malo a logistycznie to temat okrutnie trudny do realizacji ale  może w przyszłości  :)

Tymczasem może też prezentacja  zegarków vintage?

Może ktoś podejmie temat pod kątem jakiegoś ciekawego brandu? JLC, Zenith,Longines,  Enicar itd.

A może ogólnie o staruszkach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniesiony

Zegary - mamy kontakt do Erwin Sattler - możemy ich na p.rok zaprosić :) 

 

Spotkanie się klaruje , do końca kwietnia będzie już zamknięta agenda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też kolega forumowy Eugeniusz powinień mieć 5minut na prezentację o warsztatach zegarmistrzowskich. Już tyle udało się osiągnąć w tym temacie. Warto o tym wspomnieć i dzięki medialności imprezy przekazać to całemu światu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, miło mi słyszeć tak dobrą opinię na temat tego co robię. Dziękuję  :) Jednak propozycja abym wystąpił na spotkaniu z tematem "Warsztaty" jest całkowicie nie dla mnie. Wybacz, ale odmówię każdemu i wszelkim prośbom . Warsztaty zegarmistrzowskie i ostatnio warsztaty dla przedszkolaków, a za chwilę spotkania, które pewnie przyjmą nazwę warsztaty dla seniorów, będą domknięciem projektu pt. "Warsztaty Zegarmistrzowskie". Organizuję warsztaty, bo uważam to za ważny edukacyjny element naszych aktywności klubowych. Jest to i edukacja i szerzenie wiedzy zegarmistrzowskiej i walka z podróbkami. Jest to także aktywizacja Klubowiczów. Wszelkie informacje i relacje z tych wydarzeń zawsze zamieszczam na forum. Są do wykorzystania i głoszenia nawet na cały świat  :)  :)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to mega inicjatywa i unikatowa! Szkoda :(

 

A czy już możemy uchylić tajmenicy jakie marki zegarkowe pojawią się w tym roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I??? Fajna ekipa kurczę.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc :) już się wiele nie powinno zmienić 

 

Agenda Spotkania Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków

Warszawa, 3/06/2017

Hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79, Baltic Room

 

9:30           Powitanie Klubowiczów i zaproszonych Gości przez Dariusza Chlastawę, Prezesa Stowarzyszenia KMZiZ

9:45            Prezentacja marki Girard Perregaux

10:30          Prezentacja marki Sevenfriday

11:15            Przerwa kawowa

11:30           Prezentacja marki Bovet

12:15            Zegarki vintage. Prezentacja kolekcjonerów Klubu.

13:15           Przerwa obiadowa

14:30          Prezentacja marki Czapek

15:15            Czy czas dla Polski przyśpieszył? Witold Jurasz.

15:45           Przerwa kawowa

16:00          Wręczenie nagród “Wskazówka 2016”

16:20           Loteria z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów i partnerów spotkania

16:30          Planowane zakończenie spotkania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzmi ciekawie. Z pewnością też będzie interesująco - jak zresztą co roku :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to... w drogę :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relacja ze spotkania autorstwa Dariusza Lemańczyka: http://thesartorius.blogspot.com/2017/06/spotkanie-klubowe-miosnikow-zegarow-i.html

 

Ze swojej strony mogę dodać, że to szalenie sympatyczna i pozytywna osoba. Myślę, że warto zarażać naszą pasją osoby z innych kręgów, aby jak najwięcej w naszej tematyce się działo.

 

Pozdrawiam


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najciekawsza część spotkania to prezentacja zegarków vintage.

Gratuluje i dziękuje kolegom RTK-WGM, Primabaleron,  Wasyl - macie wspaniałe kolekcje i pieknie potraficie o nich opowiadać.

Widać pasję i emocje w Waszych prezentacjach - wielki szacun Panowie  :)

A Wasze zegarki - oglądałem i oglądałem i wracałem sam i  z kolegą Yorki_man. W zasadzie to mozna poprzednie  zdanie zapętlić  :D

Mam wrażenie że mamy wyznaczony nowy, ciekawy  kierunek w corocznych spotkaniach, problem jest tylko taki, ze poprzeczka została  zawieszona bardzo wysoko  :rolleyes:

No ale Jana w tym głowa żeby w przyszłym roku prezentacje kolekcjonerów były równie ciekawe.

 

PS

Gratuluję kolegom wyróżnionym "wskazówkami"   - chapeau bas Panowie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Poprzeczka wysoko zawieszona. Wspaniałe prezentacje i świetne kolekcje. I coś z tym wracaniem pod gabloty faktycznie było. Nawet nie wiem ile razy oglądałem te same zegarki :)

 

Tymczasem, część druga fotorelacji: http://kmziz.pl/artykul/fotorelacja-z-13-spotkania-rocznego-kmziz-cz-2


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od dziś na naszym kanale YouTube, film ze spotkania

 


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.