Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zbylak

Forumowiec 2017

  

15 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie przeglądam strony i patrzę, że ostatni ruski forumowiec Moscow Classic powstał w 2011 (!)...

Może warto byłoby podyskutować o jakimś nowym ruskim projekcie?


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można ten projekt zobaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tak sobie przeglądam strony i patrzę, że ostatni ruski forumowiec Moscow Classic powstał w 2011 (!)...

Może warto byłoby podyskutować o jakimś nowym ruskim projekcie?

Jest jakiś pomysł ? Wstępne założenia ? Specyfikacja ? Producent ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł, jestem ciekaw Twojej koncepcji. Dużo zależy też o targetu w jaki mierzysz - czy forumowy zegarek dla wszystkich radzickich maniaków za cenę dobrego, radzieckiego zegarka, czy zegarek dla tej zamożniejszej części forumowiczów jak to zwykle w przypadku takich inicjatyw bywa. Mnie w tych wszystkich koncepcjach na różnych forach brakuje właśnie takiej budżetowej wersji dla wszystkich pokroju jakość/cena np. parnisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to chyba tylko u Wostoka, a sądząc po projektach WUSowych to i tak byłoby drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Bardzo fajny pomysł, jestem ciekaw Twojej koncepcji. Dużo zależy też o targetu w jaki mierzysz - czy forumowy zegarek dla wszystkich radzickich maniaków za cenę dobrego, radzieckiego zegarka, czy zegarek dla tej zamożniejszej części forumowiczów jak to zwykle w przypadku takich inicjatyw bywa. Mnie w tych wszystkich koncepcjach na różnych forach brakuje właśnie takiej budżetowej wersji dla wszystkich pokroju jakość/cena np. parnisa

 

 

Takie rzeczy to chyba tylko u Wostoka, a sądząc po projektach WUSowych to i tak byłoby drożej

 

Tak to już z limitkami jest. Wszędzie !!!  Są, bo muszą być, droższe niż standardowe, seryjne zegarki.

 

Mnie bardziej interesuje pierwotne założenie: garniturowiec, diver, chrono, EDC, czy jeszcze jakiś inny koncept ?

Druga kwestią jest producent. Kto ?

 

Odpowiedź na pierwsze pytanie na pewno pomoże mi w  decyzji przystąpienia lub nie do projektu.

Odpowiedź na drugie doda pewności co do słuszności podjętej decyzji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym poprowadził, ale tu trzeba kogoś z kontaktami z producentem i moda do ankiet itp.

Żadnych założeń nie ma - na razie sondaż. No może jedno - zegarek na średnią kieszeń :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Chętnie bym poprowadził, ale tu trzeba kogoś z kontaktami z producentem i moda do ankiet itp.

Żadnych założeń nie ma - na razie sondaż. No może jedno - zegarek na średnią kieszeń :)

A widełki tej średniej to... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to max 1000-1200

Chyba,że to będzie cudo to do 1500 :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest daleka od ceny Parnisa i powiem że za taką kasę to  trudno bedzie znaleźć chetnych.

Ale jakby sie znaleźli to mozna próbować rozmawiać z naszymi rodzimymi brandami.

Może Xicorr mógłby cos zaproponować  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Cena jest daleka od ceny Parnisa i powiem że za taką kasę to  trudno bedzie znaleźć chetnych.

...

Roman, taniej to można zrobić naklejkę na tarczę i wygrawerować dekiel w seryjnym zegarku.

Tak jak to było z poprzednim ;)

 

A co do nowej limitki jak będzie więcej konkretów to można pogadać. Na razie będę śledził temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że za darmo to nawet w ryj dziś nie można dostać ale  1500 to cena +/-  nowego Seiko Sumo + kilkanascie innych ciekawych zegarków na zagranicznych portalach outletowych.

To musial by być naprawdę świetny zegar.

W paru limitowanych edycjach brałem udzial i wiem  jak to wyglada.Droga przez mękę.

 

Zróbmy prostą  rzecz - wstępne zapisy z wadium 100 zł Oczywiście po jakimś określeniu kierunku projektu i ceny.

 

Edycja

Moim zdaniem wlasnie kierunek - zegarek seryjny  jest osiagalny. Zmiana dekla, tarczy , wskazówek. Na inną limitke nie ma szans raczej.

 

Edycja 2

Tworzenie nowega zegarka od podstaw trwa minimum 2 lata przy minimalnym zamówieniu 300 -500 sztuk i potrzeba do tego sztabu osób.

Tylu to nas nie ma w tym dziale  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... i najbliższe dwa lata dyskusji o kształtach i kolorach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

Mam pomysła :D

 

A:

Sebolski zrobi Werki będące przekrojem radzieckiego zegarmistrzowstwa

- płyty i mostki naciągu sygnowane Pobieda z datą :)

- mostki chodu sygnowane wostok (od 2603)

- mostek balansu z incablokiem od rakiety 2603 :)

 

B:

Mistyk wymaluje jakieś zajebiaszcze forumowe tarcze nawiązujące do forum KMZiZ i działu radzieckiego;

 

C:

As82 zbierze komplet wybranych kopert od sławy i je odnowi i pochromuje - bo świetnie mu to wychodzi :)

 

D:

Mogę się zaoferować do poskładania tego wszystkiego do kupy :D

 

E:

Dział radziecki ma niepowtarzalny zegarek forumowy w cenie łącznej około 200 zł +/- 50 zł

 

:D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem rozruszać towarzystwo i się udało .

Ale do tych składaków to musi być super pudełko tekturowe :)

Nowej koperty to nikt nie będzie dla nas projektował....

Musi to być seryjny produkt - z naszymi widzimisię.

Ja myślałem o Moscow Classic, tylko nie wiem,czy p.Sawicki jest dalej przedstawicielem ,na Polskę.

Ale Xicorr to nie ruski przecież...

Dwa lata może nie, ale rok można pogrymasić :) Żeby nie było tak łatwo ...

Ja stówę z miejsca wyłożę.

Podałem moje maxima, ale nie podałem minimum.

Muszą być deklaracje kto ile może wyłożyć.

Nie da się wszystkiego od razu .


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Enkil rozłożył system, a właściwie ułożył  :D :D :D

 

Co do seryjnego ze zmianami do limitki, to można pójść we własnego "składaka" u meranoma.

Jest taka opcja własnej "sborki" z dostępnych u niego i oczywiście kompatybilnych części.

Ten link działa tylko tu i tak jak go wstawiłem, na stronie (przynajmniej dzisiaj) nie znajdziecie tej akcji.

Pojawia się komunikat "Нет специальных предложений.".

Cena wstawiona tam jest tylko dla formalności, ostateczna wycena następuje po wyborze całości.

 

https://meranom.com/ru/amphibian-classic/spare-parts/vostok-watch-changing-spare-parts.html

 

To tylko przykład, bo wiadomo, że w grę mogą wchodzić wyłącznie Amfibie i Komandirskie oraz ich wariacje.


...

Ja myślałem o Moscow Classic, tylko nie wiem,czy p.Sawicki jest dalej przedstawicielem ,na Polskę.

...

Na oficjalnej stronie Moscow Classic nie ma ŻADNEGO przedstawiciela na Polskę.


Chyba, że to jakiś inny Moscow Classic ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :(

Trzeba by pisać samemu.

A właśnie przyszedł mi do głowy pomysł; zegarek na okoliczność 100lecia wojny polsko-bolszewickiej .

Tylko nie wiem, czy strona rosyjska dobrze to przyjmie :)

To musiałby być zegarek w stylu tej słynnej Urofy z nowych nabytków.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w stanie przełknąć i zaakceptować wiele różnych stylów i koncepcji, ale tak jak wspominałem dla mnie kwestią nie do przeskoczenia jest cena. Pułap takiego parniaka z promocji to jest max moich możliwości i przy kwocie rzędu 1200-1500zł to będzie naprawdę limitowana limitka :)

 

Myślę, że kupienie jakiej bazy z zatoki, czy to amerykanskiej, czy chińskiej, jest jakąś opcją. Do tego tylko wykonać tarczę, dekiel spolerować i wygrawerować, zmienić wskazówki, czy zabarwić, grawerka na klamerce i coś ciekawego może z tego powstać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to już nie będzie rusek...tylko kitajec .

Poza tym, Panowie - jak każdy sprzeda po 10 zegareczków z kolekcji, to się uzbiera na limitkę :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

No właśnie :(

Trzeba by pisać samemu.

A właśnie przyszedł mi do głowy pomysł; zegarek na okoliczność 100lecia wojny polsko-bolszewickiej .

Tylko nie wiem, czy strona rosyjska dobrze to przyjmie :)

To musiałby być zegarek w stylu tej słynnej Urofy z nowych nabytków.

Z takiej okazji to raczej kieszonka ;)

 

...

 

Myślę, że kupienie jakiej bazy z zatoki, czy to amerykanskiej, czy chińskiej, jest jakąś opcją. Do tego tylko wykonać tarczę, dekiel spolerować i wygrawerować, zmienić wskazówki, czy zabarwić, grawerka na klamerce i coś ciekawego może z tego powstać.

Z całym szacunkiem. Ty tak na poważnie ?

Jasne, że można zakupić bazę we własnym zakresie, wykonać tarczę, ale cała reszta, która proponujesz, to już taka garażowa twórczość.

 

I nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego co znaczy "do tego wykonać tarczę" i "zmienić wskazówki" ;)

 

No i jeszcze jedno. Kto i na co udzieli jakiejkolwiek gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca precyzyjnie przekazałem o co mi chodziło - weźmy dalej dla przykładu tego nieszczęsnego parnisa, o którym wspominałem. Broń Boże nie sugeruję zakupu no namea od przypadkowej osoby, tylko jakiś sprawdzony sklep. Często w promocji można kupić za 50 dolarów na asian unitasie lub taniej widziałem na miyocie. Co dostajemy za 200zł? Kawał koperty ze stali z deklem, sprawdzony werk (może nie najwyższych lotów, ale żaden badziew i nie z blachy po sardynkach), który po regulacji będzie robił 3s na dobę. Myślę, że skoro sprzedają też do tych tworów osobno części takie jak np. pełne i przeszklone dekle, wskazówki, koronki z wałkiem, to można wybadać, czy jest możliwość od razu zlecenia konkretnych zmian za ludzkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Czyli mniej więcej taki projekt jak PZL-ka ? Czy raczej MC ?

Trudno porównywać. Niebo a ziemia.

 

Baza to najmniejszy problem. Nowa tarcza, wskazówki i dekiel to wyzwanie.


Nikt nie zrobi tego za darmo, tym bardziej w ilości kilkudziesięciu czy kilkuset egzemplarzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.