Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zbylak

Forumowiec 2017

  

15 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja szacuję max 50szt.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Oj, to tanio nie będzie.

Przykładowy koszt dla NWCz-30 z ruskiego forum to 214 USD, przy ilości 300 sztuk limitek w wypasionej wersji HQ i 200 w wersji Low Quality.

Później okazało się, że tej wersji LQ wyszło kilkaset więcej i wciąż na jej bazie cykają niewielkie ilości wg zapotrzebowania rynku.

 

Ale na to może sobie pozwolić duży producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniej więcej taki projekt jak PZL-ka ? Czy raczej MC ?

Trudno porównywać. Niebo a ziemia.

 

Baza to najmniejszy problem. Nowa tarcza, wskazówki i dekiel to wyzwanie.

 

Nikt nie zrobi tego za darmo, tym bardziej w ilości kilkudziesięciu czy kilkuset egzemplarzy ;)

Dokładnie o czymś w tym stylu myślałem, tylko... ładniejszym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

No to życzę powodzenia.

Już pisałem wyżej - najbliższe dwa lata dyskusji o kształtach i kolorach :)

Będę kibicował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby popchnąć temat proszę moda o założenie ankiety : kto chętny, jaki typ zegarka, jaka max cena - czy coś w tym rodzaju. Da to obraz sytuacji - czy warto w ogóle zaczynać, bo kibicowaniem forumowca się nie stworzy :)

Osobiście podoba mi się klasyczny styl sturmovika  Moscow Classic 40mm - jest akurat na bazarku.

edyta: do 1000 zyli.

 

 

Mod - masz pw


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ankieta publiczna, proszę Wszystkich o oddanie głosu.

edyta: jest jednak tajna :ph34r: , bo tak wyszło ;)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale bez choć mglistego określenia jaki to ma być zegarek pytanie o chęć zakupu nie ma sensu.

Czy chciałbym kupić? Pewnie tak.

Do jakiej kwoty? A to zależy jaki. (mechanizm i inne sprawy)

Więc tak. Mogę zagłosować. A potem będzie:  eee taki to nieee, mnie się taki nie podoba ;)

 

Ależ będzie bicia piany w tym temacie, a zakończy się pewnie niczym! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału, od czegoś trzeba zacząć. Będzie znana ilość chętnych, budżet - to wtedy można myśleć dalej - jaki producent, jaki wypas itd.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam się zdecydować jak nie wiem o czym mowa. Za jeden projekt dałbym tysiąc, a za drugi dwie stówki <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie spać, tylko głosować!

Jeśli ktoś myśli, że to bicie piany , to się myli.

Właśnie nawiązałem kontakt z przedstawicielem Moscow Classic w Polsce Panem Dariuszem Sawickim. Jeśli będzie znana liczba chętnych i budżet, to pchniemy sprawy do przodu.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Żeby popchnąć temat proszę moda o założenie ankiety : kto chętny, jaki typ zegarka, jaka max cena - czy coś w tym rodzaju. Da to obraz sytuacji - czy warto w ogóle zaczynać, bo kibicowaniem forumowca się nie stworzy :)

Osobiście podoba mi się klasyczny styl sturmovika  Moscow Classic 40mm - jest akurat na bazarku.

edyta: do 1000 zyli.

 

 

Mod - masz pw

@zbylak

Szanuję i podziwiam Twoja inicjatywę, ale właśnie w związku z powyższym będę tylko kibicował ;)

A wszystko to dlatego, że :

- dając taką propozycję trzeba już być wstępnie przygotowanym i podać przynajmniej ogólne założenia projektu, że już nie wspomnę o 2-3 opcje do wyboru.

- każdy taki projekt ma jakąś ideę, myśl przewodnią wyrażoną w wyglądzie zegarka, w jego detalach (chociaż tarcza, wskazówki). Sam grawer na deklu nie zrobi roboty.. Jest wiele dobrych przykładów forumowców nie tylko z Polski.

- ankieta ? no fajnie, ale pytania coś chyba nie te. Informacja o zakładanej cenie powinna byc standardowo w opisie projektu z zastrzeżeniem, że trzymamy się jej sztywno (nierealne !) lub dopuszczamy delikatnie zmiany, np +/- 10%.. Natomiast chętni określą się znając ogólne założenia projektu.

 

Dla jasności: nie zamierzam torpedować niewątpliwie fajnej inicjatywy, ale brałem udział (jako beneficjent, nie organizator !) w kilku projektach forumowych zegarków w Polsce i za granicą, i staram się wskazać tę lepszą drogę, by nie powielać popełnianych wcześniej błędów.

To nie jest tak proste jak niektórym się wydaje. Trzeba mieć naprawdę ogromną wiedzę, nie tylko zegarkową, umiejętności negocjacyjne i kontakty z producentami.

No i twardą d... bo prowadzący projekt musi się liczyć z krytyką i hejtami ;)

To nie jest tak, że rzucam hasło "robimy?" i za chwilę mam 100 chętnych, którzy jednym głosem krzyczą "ROBIMY !"

Weź pod uwagę indywidualne pojedyncze rezygnacje w trakcie projektu i po jego zakończeniu. Kto wtedy poniesie koszty dodatkowe ?

Weź pod uwagę rezygnacje większej liczby uczestników. Kto wtedy poniesie koszty dodatkowe ? Sam zapłacisz ? Czy zwiększy się koszt jednostkowy ?

Producent nie będzie czekał na kasę bo Tobie coś nie pykło.

 

ITD,ITP, bo już więcej mnie się nie chce.

 

KIBICUJĘ !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabezpieczysz się przed wszystkim.

Na razie trzeba poznać budżet - wtedy producent może przedstawić swoje propozycje.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wg mnie zaczynasz od d... strony.

Podaj chociaż wstępną specyfikację zegarka, np. mechanizm.

Automat czy manual ? Swiss, Russia czy China ?

To są ważne informacje a nie cena.

Jeśli z ankiety wyjdzie, że ma być poniżej 500 zł to co zaproponujesz ?

Kwarca Q&Q z gwiazdą na tarczy ?

 

Sorry, bo juz mnie to irytuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pisz tylko kibicuj...


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Spokojnie człowieku, z dobrych rad się korzysta. Oprócz tego trzeba tez mieć wyobraźnię i samodzielnie myśleć.

Ale skoro Ty już wszystko wiesz i wiesz lepiej od wszystkich to działaj.

Tylko załóż kask, bo wielokrotnie zderzysz się ze ścianą.

 

POWODZENIA i JAK NAJMNIEJ GUZÓW NA GŁOWIE ŻYCZĘ. !!!

 

Z mojej strony EOT.

Dziękuję za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Odważny pomysł. Ja sam nie wiem czy chciałbym jakiegoś całkiem nowego ruska. IMHO jeśli to miałby być zegarek z "jajami" z naszego działu, to ja nie dopuszczam w nim serducha swiss, china czy jakiejś miyoty. Rosyjskie automaty zaś hmmm jakoś słabo mnie kręcą.

 

Być może podobałby  mi się jakiś pilot z ładnie świecącą tarczą(znaczy indeksami) na werku mołni 3603. Mógłby mieć dekiel przeszklony. 44 koperta i 22 w uszach ;-). Szkło utwardzane z przodu i z tyłu.

 

To taki mój koncert życzeń ;-)

No ale słyszałem że zapasy wspomnianych werków chyba się już wyczerpały ;-(

 

Edit

Coś w ten deseń +  jakieś dyskretne logo KMZIZ (jeśli będzie zgoda na nie)

post-26467-0-99185900-1490046486_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak:

- wybieramy kopertę - można zamówić bezpośrednio już od 50 szt. za kilkadziesiąt zł/szt.

- jest kolega grafik - koszt tarczy kilkanaście-kilkadziesiąt zł/szt.

- wskazówki podobnie

 

A to wszystko np. do cienkiej Mołnii, w którą każdy zaopatrzy się sam... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł mi się podoba i jestem ciekaw jak to bedzie sie rozwijać.

Rozumiem że na ta chwilę badane jest zainteresowanie samym pomysłem a szczegóły przyjdą później.

Dobrze że komuś się chce :)

 

Pozdawiam R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jeden mnie rozumie :)

Tu trzeba wspólnie działać, podsyłać projekty, pomysły a nie się irytować i zabierać zabawki.

Ja się skupiłem na Moscow Classic  - bo poprzedni projekt był z tej firmy i się udał.Jest też kontakt w Polsce. Ale każdy może zaproponować coś innego.

Co produkuje Moscow Classic każdy wie.

Z konkretów to zamówienie min.50szt. zaliczka 30%.

Ankieta jest jaka jest, ale musimy wiedzieć, czy w ogóle warto zaczynać.

Czekam na projekty od p.Sawickiego. Jak dostanę to zamieszczę.

edyta- plan Werthera jest bardzo ciekawy B)

a projekt D@dika ponadczasowy...

i ma racje,że werk musi być rosyjski - nie widzę inaczej.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym zainteresowany, ale tylko kwarcem w stali, do codziennego noszenia do garnka. Z tarczą nawiązującą np do Okeana albo Szturmańskiego. W innych konfiguracjach to bez sensu (z mojej perspektywy). Zgadzam się z Yako - podajesz budżet bez podania charakterystyk. Za kwarca, jeśli byłby na porządnych komponentach i miałby po prostu sygnowany dekiel i ciekawą tarczę (np z podświetleniem), byłbym w stanie dać sporo. Mechanik jest bez sensu, zaczyna tracić na wartości w dniu złożenia zamowienia, a jeśli ma być na nowym ruskim mechanizmie, to jego jakość będzie zdecydowanie zbyt niska, żeby zakładać wieloletnią, bezproblemową eksploatację


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Cytując klasyka: Nie chcem, ale muszem.

 

A może tak:

- wybieramy kopertę - można zamówić bezpośrednio już od 50 szt. za kilkadziesiąt zł/szt.

- jest kolega grafik - koszt tarczy kilkanaście-kilkadziesiąt zł/szt.

- wskazówki podobnie

 

A to wszystko np. do cienkiej Mołnii, w którą każdy zaopatrzy się sam... 

To ma być kompletny forumowiec, projekt stworzony przez uczestników czy szafka z Ikei do samodzielnego montażu ?

 

Taka koperta na Ukrainie kosztuje 800 hrywien, czyli 5x taniej.

A tarcze... no cóż, jeśli uważasz, że to nowy render, stworzony specjalnie teraz , to... bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może coś takiego, każdy szuka we własnym zakresie mechanizmu mołni w wersji wcześniejszej. Mechanizm ten jest ładnie zdobiony. Hurtowo kupimy koperty. Natomiast zostanie do wykonania (zaprojektowanie, produkcja) tarczy do tego cuda. Nie będzie łatwiej?

 

Edit: Każdy by przygotował taki mechanizm (serwis, smarowanie) sam lub przez Zegarmistrza, żeby później otrzymać resztę i złożyć (samemu lub przez Zegarmistrza).


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno taniej :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.