Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Nowy projekt zegarka automatycznego PRO MILITARI

Rekomendowane odpowiedzi

Cyfry Arabskie? Trochę mi to poprawnością polityczną zajeżdża

 

:lol: :lol:  akurat mi daleko do "poprawności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak Wam się podoba pomysł ?

Marcin, pytasz odpowiadam ;) Słabo, kolejny zegarek odwołujący się do lokalnego "patriotyzmu". Ja tego pomysłu nie kupuje.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze tworząc ten projekt najpierw chciałem po prostu stworzyć klasyczny, lekki, prosty zegarek " militarny" lub pilota taką przeciwwagę dla VIS-a 1935 - który jest ciężki i nie każdemu przypadł pewnie do gustu.

Dopiero po tym czytając pewne opracowanie historyczne wpadłem na pomysł z Virtuti Militari. Bardzo wdzięczna tematyka na dekielek, sama nazwa pasuje mi jak ulał bo przecież nazwa marki także jest w łacinie. Po prostu wiele elementów mi zagrało, nie było to tworzenie na siłę na zasadzie mamy se takie virtuti i teraz trzeba pod to coś podczepić. Myślę, że jak zobaczycie rendery to projekt się obroni. Są nowe rozwiązania techniczne jakich jeszcze nie stosowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip trochę ma rację, VIS już wyczerpał ten temat, a po Fornneisterze i Chrono może czas na jakiegoś divera :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip trochę ma rację, VIS już wyczerpał ten temat, a po Fornneisterze i Chrono może czas na jakiegoś divera :)

 

ViS trochę diverem jest ;-) ma 200m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filipowi chyba chodzi o kontrowersyjny pomysł na nazwę, mnie też to mało przekonuje. Nie jestem zwolennikiem nawiązywania do czegoś lub upamiętniania jak robi to szeroko G.G.

 

Pomysł na stylistykę zegarka kontraktowego jest bardzo ciekawy, czekam na grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Marcin, pytasz odpowiadam ;) Słabo, kolejny zegarek odwołujący się do lokalnego "patriotyzmu". Ja tego pomysłu nie kupuje.

 

Ale dobrze się sprzeda i o to na pewno też chodzi... Poza pasją jest to przecież również jakiś pomysł na zarobek czego absolutnie nie krytykuję. Ja osobiście wolałbym coś mniej pompatycznego, nawiązującego np. do pięknej przedwojennej Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ViS trochę diverem jest ;-) ma 200m

 

... ale trochę robi różnice  B)

 

Jako że kiedyś gdy byłem piękny i młody to byłem alpinistą - amatorem ;)

i do dziś bliska jest mi tematyka zarówno wspinaczki jak i speleologii to mam fajny pomysł na patriotycznego divera:

http://www.national-geographic.pl/aktualnosci/polak-pobil-rekord-swiata-w-nurkowaniu-jaskiniowym-krzysztof-starnawski-zszedl-na-278-metrow

chyba że ten pomysł też już jest opatentowany  -_- to może 

http://divers24.pl/22715-najglebsze-podziemne-nurkowanie-w-polsce/   i nawet wystarczył by wr150m :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako szczur lądowy nie identyfikuje się z taką tematyką. Xicorr już ją zgłębia ;-)

Jakiegoś Divera pewnie zrobimy ale temat diverów jest już tak przewałkowany przez micro-brandy, że głowa mała.

To właśnie driverów powstaje najwięcej i ciężko już wymyślić coś nowego.

Raczej będę szedł po Virtuti w stronę taką jaką wyznacza Lebeus Abbey, która bardziej mnie pociąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u mnie w mieście Energa sypnęła kasę na mural z Żołnierzami Wyklętymi na stacji transformatorowej, może to jest kierunek, w którym trzeba iść w dzisiejszych czasach ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że temat militarno-patriotyczny jest w ostatnim czasie zbyt mocno eksploatowany. Myślę że czas na promocję regionu i miasta, do którego odwołujesz się QV w nazwie produktu. Dobrym pomysłem jest projekt Lebeus Abbey tak bardzo dolnośląski, ale jest jeszcze mnóstwo ciekawych tematów, w które można by "ubrać " zegarek, np. postać Maxa Berga i jego wrocławskich dzieł, czy też symbol stolicy Dolnego Śląska-niebieski tramwaj. Na zdjęciu połączenie tych dwóch elementów.Czy to będzie pilot, diver, kompresor to już rzecz do dalszej dyskusji.

 

post-94977-0-85308600-1490162053.jpg

zdjęcie ze strony visitwroclaw.eu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat , którym jestem już nasycony faktycznie trochę to  pompatyczne za chwilkę zaczną powstawać zegarki w hołdzie Żołnierzy Wyklętych, Armii Krajowej , Rocznicy Powstania Warszawskiego  i w sumie niby wszystko ok , ale jest tych tematów  w przestrzeni   bardzo dużo  to przy zegarku może mnie przytłoczyć już za bardzo . Takie moja subiektywna ocena na obecna chwilę  zobaczymy rendery .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rendery na ukończeniu. Zegarka na cześć wyklętych nie będzie :P bo sam zostałbym wyklęty.

Urbanator - w tym kierunku będę szedł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że temat militarno-patriotyczny jest w ostatnim czasie zbyt mocno eksploatowany. Myślę że czas na promocję regionu i miasta, do którego odwołujesz się QV w nazwie produktu. Dobrym pomysłem jest projekt Lebeus Abbey tak bardzo dolnośląski, ale jest jeszcze mnóstwo ciekawych tematów, w które można by "ubrać " zegarek, np. postać Maxa Berga i jego wrocławskich dzieł, czy też symbol stolicy Dolnego Śląska-niebieski tramwaj. Na zdjęciu połączenie tych dwóch elementów.Czy to będzie pilot, diver, kompresor to już rzecz do dalszej dyskusji.

 

attachicon.gifwrocław.jpg

zdjęcie ze strony visitwroclaw.eu 

Niebieski to już jest Formmeister i Formmeister SPORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej będę szedł po Virtuti w stronę taką jaką wyznacza Lebeus Abbey, która bardziej mnie pociąga.

 

To możesz połączyć z gnomonem w kształcie wrocławskiej iglicy ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zagłosował na wrocławskie krasnoludki

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sie nie wypowiadać ale troszke mi sie pokojarzyło z innym projektem ktory umarł w zarodku.

 

Tutaj  jest mechanizm ustalony, jest koperta dedykowana do mechanizmu, jest dekiel i jest szkło  (za Marcinem z post 1) 

Tarcza też juz jest i wskazówki też - to mój wniosek z dyskusji.

 

To w jakim kierunku ma iść  ta dyskusja skoro nikt tego nie widział? 

Jestem ciekaw projektu ale kompletnie nie wiem co o nim mogę sądzić a dyskutowanie co bym chcial jest jak musztarda po obiedzie. 

Czekam na petardę bo 9015 za ok 1600 zł to musi byc coś  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy co to za projekt , żeby nie było,że ta petarda to ... coś ...SZAFIROWE SZKŁO WYPUKŁE Z NIEBIESKIM TRAMWAJEM W TLE" 

Sam jestem wielkim fanem twórczości niemasowej i wierzę, że również w tym projekcie końcowy produkt będzie "wyborny"

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie kiedy, ktorys z rodzimych producentow zoferuje zegarek upamietnajacy zolnierzy wykletych ;) Sorry za sarkazm ale to patriotyczne gadzeciarstwo zaczyna chyba ocierac sie o smiesznosc

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich hejtujących VM, proszę bardzo jest projekt na który wygląd każdy może mieć wpływ...ale jakoś gromu pomysłów tam nie widać:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/145303-leubus-abbey-projekt/page-3

 

Koperta którą stworzyliśmy do Virtuti Militari, będzie wykorzystana jeszcze w dwóch innych projektach, między innymi w odłożonym na półkę Arctowskim :-) bo koperta VIS-a mi nie pasiła do niego, mimo pozytywnych opinii forumowiczów.

 

Virtuti Militari jest tylko jedną serią na tej kopercie, która wyróżniała się będzie szczególnie deklem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia VM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kształt koperty + wypukłe szkło wyglądają ŚWIETNIE. Mieszane odczucia mam co do wskazówki godzinowej i rozumiem, że indeksy nie są nakładane? Szkoda... To masa świecąca? Ile między uszami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda. 

 

Jak dla mnie klasyczne 40mm byłoby lepszą opcją. Wiadomo już jaki będzie miał długość lug to lug?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

indeksy nie są nakładane, ale to sprawa jeszcze otwarta. Nakładane jest natomiast logo VC ! może słabo to widać ale jest nabijane i to jest nowość w naszych zegarkach. Wypełnienie złotą farbą frezowanej koronki to zapowiedź tego co się będzie działo na deklu.

Wskazówki są wzorem historycznym. Później wam wkleję skąd pomysł zaczerpnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.