Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Nowy projekt zegarka automatycznego PRO MILITARI

Rekomendowane odpowiedzi

Po piętnastu minutach przyglądania się - jest fajnie  :)

Wskazówka godzinowa nadaje charakteru, minutowa też by mogła.

Nakładane indeksy  - TAK

Czekamy na dalsze wizualizacje.


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda.

Może zostawiłbym na dole samą nazwę projektu, bo automatyczny i WR nie są aż tak ważne jak powyższe.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny! podoba mi się.

"Seikowa" koperta celowo? Czy przez przypadek, bo nie czytałem od początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celowo, zawsze mi się podobała, ale zegarki na niej bazujące były malutkie.


Bardzo fajnie wygląda.

Może zostawiłbym na dole samą nazwę projektu, bo automatyczny i WR nie są aż tak ważne jak powyższe.

 

Literatura na tarczy jest bardziej z konieczności, ponieważ na deklu zabrakło dla niej miejsca. Dlaczego ? To zobaczycie na renderze tyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś czuję, że będzie jak w king/grand seiko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, projekt naprawdę ładny lecz ...

 

 

Ciekawi mnie kiedy, ktorys z rodzimych producentow zoferuje zegarek upamietnajacy zolnierzy wykletych ;) Sorry za sarkazm ale to patriotyczne gadzeciarstwo zaczyna chyba ocierac sie o smiesznosc

 

 

 

 

 

...kolega ma rację.

 

Wg mnie bez napisu VIRTUTI MILITARI prezentowałby się lepiej, taki bardziej "normalny" zegarek w stylu "pilot"

 

A tak to wygląda na prześciganie się z GG kto wyciągnie nowy pomysł. (bardziej patriotyczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ja muszę obrywać za GG ?? Naprawdę to nie moja wina, że GG przemieliło już wszystkie samoloty, łodzie, maszyny robiąc dziesiątki limitek.

Vratislavia to Vratislavia, czy Heritage Chrono jest patriotyczne ? czy Formmeister jest patriotyczny ( nawet nazwę ma niepatryiotyczną ! , oberwało mi się nawet za to, że jestem ukryta opcja niemiecka ! :D), VIS jest patriotyczny ale bardziej chodziło o nawiązanie kopertą wprost do pistoletu. Virtuti to zegarek bardziej dla numizmatyków niż patriotów. Nie zamierzam się ścigać. Lebeus Abbey także jest patriotyczny ?

 

Dobrze kolejny projekt będzie ku czci i chwale Unii Europejskiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i made in Poland się na tarczy pojawiło chyba... fakt made in china w "Virtuti Militari" wyglądało by słabo  :unsure: 

 

A że tak zapytam z krystalicznie czystej, męskiej ciekawości; skąd się wzięło to Virtuti Militari?

Bo zegarek, no cóż wygląda jak wygląda - czyli żadna Ameryka - podobna stylistyka nie jest nikomu z tutaj obecnych obca, nie trudno stać się posiadaczem czasomierza w podobnym stylu, w cenie od kilkuset PLN do hohoho... PLN czyli ogólnie ani pomysł innowacyjny, ani stylistyka egzotyczna...

 

A jakby nie było o "Virtuti Militari" każdy Polak słyszał i wydaje mi się że każdy wie co to za krzyż i za co się go przyznaję, oraz kto go dostaje, może mniej rodaków wie że nazwa dosłownie znaczy "męstwu wojskowemu", albo inaczej mówiąc "dzielności żołnierskiej", niemniej ja i mi podobni ludkowie traktują Virtuti Militari jako nazwę własną "czegoś" ważnego dla każdego Polaka - tym samym użycie tej nazwy, w moim odczuciu, w mocno takim sobie, w chinach robionym zegarku jest sporym nadużyciem... Podobnie zresztą uważam w kwestii nazwy "Dywizjon 303" - to tak żeby nie było...

 

Masz sporo innych możliwości i szeroki wybór słów i określeń w języku polskim - mogłeś wybrać dowolna nazwę - więc dlaczego akurat ta???


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VISa kocham i nawet dziś na ręce

ten jeszcze nie...

może jak będzie więcej zdjęć bo narazie coś brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jaką nazwę proponujesz ? Proszę bardzo. Może " Nasz zegarek nr 26"  ?

 

Order VM był niestety nadawany w okresie PRL osobom o wątpliwych zasługach dla naszej ojczyzny, czy wręcz jej zagorzałym przeciwnikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jaką nazwę proponujesz ? Proszę bardzo. Może " Nasz zegarek nr 26"  ?

 

Order VM był niestety nadawany w okresie PRL osobom o wątpliwych zasługach dla naszej ojczyzny, czy wręcz jej zagorzałym przeciwnikom.

 

Marcin nie zrozum mnie źle - ale niezależnie od tego kto był odznaczany VM w czasie PRL jest to nazwa krzyża którym byli odznaczani wielcy Polacy od 1792 roku i to za czyny które naprawdę zasługują na szacunek.

Przejrzyj sobie listę kawalerów tego odznaczenia - to nie są bynajmniej  "cienkie bolki z poczty"... 

 

Naprawdę uważasz że jest to dobra nazwa dla zegarka???


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak zegarek ogólnie bardzo mi się podoba stylistycznie to faktycznie nazwa taka troszkę bo ja wiem... kontrowersyjna? Ja nie wątpię, że to wszystko w dobrej wierze, ale QV- to już jest postanowione czy jesteś otwarty na ew. sugestie? Może ktoś ma jakiś warty przemyślenia pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana dekla to ok 3 miesiące pracy, a trzeba to zrobić jeśli chce się zmienić nazwę projektu.

Biorąc pod uwagę, że całość kosztowała mnie 6 miesięcy pracy, wydruki 3d, poprawki liczne to szczerze po waszych opiniach odechciało mi się wszystkiego.

Gdy pracujesz nad czymś tak długo i wkładasz to tak dużo energii a potem dostajesz po plerach to nie może nie boleć ale takie życie.

Wymagania są coraz większe, odbiorcy coraz bardziej wybredni, widocznie nie potrafię im już sprostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię temu NIE, mam tylko pewne wątpliwości. Ostatecznie to tylko nazwa, a sam zegarek bardzo wpada w moje gusta. Chyba bardziej o to chodzi?  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię temu NIE, mam tylko pewne wątpliwości. Ostatecznie to tylko nazwa, a sam zegarek bardzo wpada w moje gusta. Chyba bardziej o to chodzi?   :)

 

Ale nazwa została wyciosana w deklu, a to ciosanie to największa praca w tym projekcie. To jest problem. Zmiana nazwy na tarczy to żaden problem.

to może nazwa: ZEGAREK WZ. 2017

 

takie nawiązanie do często stosowanego w polskiej nomenklaturze wojskowej " wz. " oznaczającego wzór wojskowy.

Ale wtedy także dekiel będzie do zmiany. kupa roboty o kant d*py.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może krakowskim targiem... zostaw nazwę, zostaw dekiel ale usuń z tarczy?

Ci co będą mieć opory zawsze sobie wytłumaczą, że deklem do góry i tak nosić nie będą.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może krakowskim targiem... zostaw nazwę, zostaw dekiel ale usuń z tarczy?

Ci co będą mieć opory zawsze sobie wytłumaczą, że deklem do góry i tak nosić nie będą.

;)

 

nie wkur... mnie. Albo rybka albo pipka. Dekiel nie może być od czapy niepasujący do nazwy zegarka.

Wieczorem będzie render dekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana dekla to ok 3 miesiące pracy, a trzeba to zrobić jeśli chce się zmienić nazwę projektu.

Biorąc pod uwagę, że całość kosztowała mnie 6 miesięcy pracy, wydruki 3d, poprawki liczne to szczerze po waszych opiniach odechciało mi się wszystkiego.

Gdy pracujesz nad czymś tak długo i wkładasz to tak dużo energii a potem dostajesz po plerach to nie może nie boleć ale takie życie.

Wymagania są coraz większe, odbiorcy coraz bardziej wybredni, widocznie nie potrafię im już sprostać.

 

No to może warto było o tym pomyśleć wcześniej - pewnie nie bez przyczyny nie mamy na rynku roweru o nazwie Virtuti Militari, ani sracza porcelanowego o takiej nazwie - znalazłeś w ogóle jakieś inne wykorzystanie tej nazwy poza krzyżem wojskowym? Pewnie nie - bo ja szukam od godziny i wydaje mi się że nikomu do głowy nie przyszło wykorzystanie rzeczonej nazwy do jakichś swoich finansowych planów.

 

Słabo pszę Szanownego Pana, bardzo słabo


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Słabo pszę Szanownego Pana, bardzo słabo

 

Nio słabo, że google piecze :D

Proszę:

https://www.google.pl/search?q=koszulka+virtuti+militari&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi247nw_ezSAhXGFZoKHTHzC8sQ_AUICCgB&biw=1536&bih=755

 

A z porównywaniem zegarka do sracza i innej bezdety przesadziłeś. Nie masz chyba szacunku do swojego hobby, skoro uważasz, ze ten zegarek to ścierwo takie samo jak kubeczek czy koszulka.

Starałem się wykonać ten zegarek najlepiej jak się da aby nie uchybić godności VM, dekiel jest lepiej wykonany niż większość medali VM które jakościowo były często bardzo słabe. Poczytaj trochę o nich i o produkcji. Ja poczytałem, przygotowałem się do tematu.

Zdarzało się, że odznaczeni VM musieli na własną rękę sobie wyprodukować to oznaczenie i były one lepszej jakości niż te wręczane oficjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę piękny zegarek - nie widziałem jeszcze dekla ale widząc koronkę jestem pewien że dekiel wyszedł świetnie ale ostateczna ocena po oględzinach.

Jeśli z jakiegoś powodu nazwa nie łamie prawa (nie wiem nie znam się) to ciągnij temat bez zmian zegarek będzie miał wzięcie bo od przodu wygląda świetnie 

Dobra robota !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że na koszulkach jest nadruk??? Znajdziesz też godło narodowe każdego kraju na t-shirt'cie - wybacz ale to trochę co innego niż stricte wykorzystanie konkretnej nazwy...

 

 

Edit: trochę mnie poniosło...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie denerwuj się...

Domyślam się, że projekt nas wywali z kapci.

Ale skoro go już zrobiłeś...to trudno.

Akurat zgadzam się, że zegarek może oddawać cześć w jakiś sposób na tej zasadzie co pamiątkowa moneta np.

Więc tragedii nie ma.

 

Wokół 303 też były kontrowersje, że festyn, szopka, że tylko na deklu itp - wszyscy się przyzwyczaili.

 

Z tym, ze jednak też uważam, że temat jest śliski...i ryzykowny.

 

Niemniej jednak mleko się rozlało, nie ma co płakać - dawaj rendery albo sample.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo ktoś tu se chyba nie zadupcył rano 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na propozycje nazw. Piszę serio. Łatwo krytykować gorzej z wyartykułowaniem sensownej kontrpropozycji.

 

Propozycje:

1. Virtuti Militari

2. Zegarek wz. 2017

3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.