Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

acetabular

Seiko Orange monster - problem z indeksami.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Koledzy!

Odebrałem monstera od zegarmistrza z naprawy i zauważyłem dziwne przebarwienie indeksów. No właśnie przebarwienie czy są po prostu brudne? Poradzcie proszę.

post-27394-0-29457600-1490028072_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmitrz czymś umazał.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedź! Co sugerujesz? Oddać czy odpuścić? Skoro jest takim flejtuchem? Czekałem długo na ten zegarek. Chodziłem po kilkunastu zegarmistrzach, żaden nie chciał go dotknąć. A teraz jak już chodzi to coś takiego. Jestem załamany.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj usługę.

Niech oczyści indeksy.

Polożył tarczę na brudnym blacie pewnie...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest to jakieś skomplikowane? Trzeba rozłożyć cały zegarek czy jest jakieś dojście przez szkło?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skomplikowane nie, ale trzeba go rozebrać.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak ta masa nasiąkła tym brudem/smarem wpijając go i nieda się tego usunąć lub przy próbie pogorszy się bo zostanie fizycznie uszkodzona. Pozostanie wtedy wymiana tarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dlatego chyba niestety odpuszczę. Szkoda. Kocham ten zegarek, ale boje się co jeszcze może pójść nie tak. Dlatego zostanie taki. Przynajmniej na razie.

Dzięki Koledzy!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak ta masa nasiąkła tym brudem/smarem wpijając go i nieda się tego usunąć lub przy próbie pogorszy się bo zostanie fizycznie uszkodzona. Pozostanie wtedy wymiana tarczy...

Tym się już powinien uslugodawca martwić, a nie klient. Dziwne macie podejście do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym się już powinien uslugodawca martwić, a nie klient. Dziwne macie podejście do reklamacji.

Bo wiem gdzie żyjemy i z czym je się Seiko:

- luma w tym przypadku to matowa (pewnie z jakimś proszkiem) masa świecąca (Seiko ma też lakierowaną, ale to rzadkość)

- wygląda mi na to, że zegarmistrz położył zegarek tarczą do dołu na brudne podłoże lub uchwyt. Brudny od jakiegoś smaru używanego do smarowania zegarków

- matowa masa nasiąknęła tłustym smarem

- zegarek nie jest już produkowany i nigdy nie był oferowany oficjalnie w polskiej dystrybucji

- tarczę da się dokupić, ale raczej nie w PL - trzeba ją sprowadzić i wiedzieć skąd oraz jakim kanałem (autoryzowany serwis może pomóc, ale nie musi (to odnośnie zegarmistrza, który wcale nie musi być człowiekiem ery internetu))

- próba czyszczeni z tłustego smaru może spowodować tylko kolejne przebarwienia a efekt i tak będzie mizerny (można spróbować, jakimiś "plastelinami" zegarmistrzwskimi, które mają za zadanie wpijać taki brud), ale to zegarmistrz już musi wiedzieć co czym i jak (po tym co zrobił wątpię w jego umiejętności). Czasem trzeba wiedzieć jak się takie podłoże zachowa, a tu nie ma go na czym przetestować.

zegarek jest wart jakieś 600zł (to akurat nic nie wnosi do dyskusji, bo tak to jest kupujesz np Omegę za ~16000 i po wizycie w serwisie twoje mienie jest zniszczone bo ktoś wykazał się fachowścią z programu "Usterka")

- I co teraz ? założysz mu sprawę sądową dla zegarka wartego 600zł gdzie koszty tej sprawy będą zbliżone, sprawa będzie ciągnęła się 6/12/24 miesiące a werdyktem może być znikoma szkodliwość czynu ?

 

Ja osobiście współczuję właścicielowi zegarka i łączę się z Nim w bólu - ale jakie mam doradzić sensowne wyjście z tej patowej sytuacji ? poza próbą znalezienia takiej tarczy na niezależnym rynku ?

 

Proszę:

http://www.ebay.com/itm/SEIKO-DIVER-ORANGE-DIAL-for-SKX781-7S26-0350-SEIKO-MONSTER-SKX781K1-SKXA37P9-/122262637435?hash=item1c776bcb7b:g:nrwAAOSwMVdYEzbN

 

Niech płaci!!!

A jak nie to proponuję Zegarmistrza opisać, który adres zakładu omijać szerokim łukiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim spróbować, a nie z góry myśleć "Zepsuł mi lumę. Szkoda. No trudno". Dzięki takim postawom wielu sprzedawców i usługodawców właśnie zyskuje przekonanie, że mogą byle co i byle jak bo klient to dla nich jak poddany (czyli tak jak było gdy byłem "maleńki" i pani na poczcie, w spożywczym czy w banku to była królowa, której klienci nie śmieli uwagi na nic zwrócić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o wodoszczelności? Bo oczywiście nie mogł sprawdzć szczelności, bo nie ma urządzenia. Czy jeżeli wszystkie uszczelki są sprawne i nasmarowane to mogę sądzić, że zegarek jest szczelny? przynajmniej w potrzebach domowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o wodoszczelności? Bo oczywiście nie mogł sprawdzć szczelności, bo nie ma urządzenia. Czy jeżeli wszystkie uszczelki są sprawne i nasmarowane to mogę sądzić, że zegarek jest szczelny? przynajmniej w potrzebach domowych?

wrozenie-z-fusow.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mycia rąk starczy, a dalej to kto wie...

Zmień zegarmistrza


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.