Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Seiko Orange monster - problem z indeksami.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 acetabular

acetabular
  • Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 17:40

Witajcie Koledzy!
Odebrałem monstera od zegarmistrza z naprawy i zauważyłem dziwne przebarwienie indeksów. No właśnie przebarwienie czy są po prostu brudne? Poradzcie proszę.

Załączone miniatury

• IMG_4506.JPG

Użytkownik acetabular edytował ten post 20 marzec 2017 - 17:41

• 0

#2 Master Yoda

Master Yoda
  • Moderator
  • 16498 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 18:04

Zegarmitrz czymś umazał.
  • 0

#3 acetabular

acetabular
  • Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 18:07

Dzięki za szybka odpowiedź! Co sugerujesz? Oddać czy odpuścić? Skoro jest takim flejtuchem? Czekałem długo na ten zegarek. Chodziłem po kilkunastu zegarmistrzach, żaden nie chciał go dotknąć. A teraz jak już chodzi to coś takiego. Jestem załamany.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#4 Master Yoda

Master Yoda
  • Moderator
  • 16498 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 18:23

Reklamuj usługę.
Niech oczyści indeksy.
Polożył tarczę na brudnym blacie pewnie...

Użytkownik Master Yoda edytował ten post 20 marzec 2017 - 18:25

• 0

#5 acetabular

acetabular
  • Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 18:25

A jest to jakieś skomplikowane? Trzeba rozłożyć cały zegarek czy jest jakieś dojście przez szkło?

• 0

#6 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 3492 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 20 marzec 2017 - 22:05

Skomplikowane nie, ale trzeba go rozebrać.
  • 0

#7 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 10010 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 00:31

Gorzej jak ta masa nasiąkła tym brudem/smarem wpijając go i nieda się tego usunąć lub przy próbie pogorszy się bo zostanie fizycznie uszkodzona. Pozostanie wtedy wymiana tarczy...
  • 0

#8 acetabular

acetabular
  • Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 07:43

No właśnie. Dlatego chyba niestety odpuszczę. Szkoda. Kocham ten zegarek, ale boje się co jeszcze może pójść nie tak. Dlatego zostanie taki. Przynajmniej na razie.
Dzięki Koledzy!

• 0

#9 BlasiusG

BlasiusG
  • Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 10:38

Gorzej jak ta masa nasiąkła tym brudem/smarem wpijając go i nieda się tego usunąć lub przy próbie pogorszy się bo zostanie fizycznie uszkodzona. Pozostanie wtedy wymiana tarczy...

Tym się już powinien uslugodawca martwić, a nie klient. Dziwne macie podejście do reklamacji.
  • 0

#10 Burns

Burns

Burns

• 10010 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 11:05

Tym się już powinien uslugodawca martwić, a nie klient. Dziwne macie podejście do reklamacji.

Bo wiem gdzie żyjemy i z czym je się Seiko:

- luma w tym przypadku to matowa (pewnie z jakimś proszkiem) masa świecąca (Seiko ma też lakierowaną, ale to rzadkość)

- wygląda mi na to, że zegarmistrz położył zegarek tarczą do dołu na brudne podłoże lub uchwyt. Brudny od jakiegoś smaru używanego do smarowania zegarków

- matowa masa nasiąknęła tłustym smarem

- zegarek nie jest już produkowany i nigdy nie był oferowany oficjalnie w polskiej dystrybucji

- tarczę da się dokupić, ale raczej nie w PL - trzeba ją sprowadzić i wiedzieć skąd oraz jakim kanałem (autoryzowany serwis może pomóc, ale nie musi (to odnośnie zegarmistrza, który wcale nie musi być człowiekiem ery internetu))

- próba czyszczeni z tłustego smaru może spowodować tylko kolejne przebarwienia a efekt i tak będzie mizerny (można spróbować, jakimiś "plastelinami" zegarmistrzwskimi, które mają za zadanie wpijać taki brud), ale to zegarmistrz już musi wiedzieć co czym i jak (po tym co zrobił wątpię w jego umiejętności). Czasem trzeba wiedzieć jak się takie podłoże zachowa, a tu nie ma go na czym przetestować.

zegarek jest wart jakieś 600zł (to akurat nic nie wnosi do dyskusji, bo tak to jest kupujesz np Omegę za ~16000 i po wizycie w serwisie twoje mienie jest zniszczone bo ktoś wykazał się fachowścią z programu "Usterka")

- I co teraz ? założysz mu sprawę sądową dla zegarka wartego 600zł gdzie koszty tej sprawy będą zbliżone, sprawa będzie ciągnęła się 6/12/24 miesiące a werdyktem może być znikoma szkodliwość czynu ?

Ja osobiście współczuję właścicielowi zegarka i łączę się z Nim w bólu - ale jakie mam doradzić sensowne wyjście z tej patowej sytuacji ? poza próbą znalezienia takiej tarczy na niezależnym rynku ?

Proszę:

http://www.ebay.com/...rwAAOSwMVdYEzbN

Niech płaci!!!

A jak nie to proponuję Zegarmistrza opisać, który adres zakładu omijać szerokim łukiem!

Użytkownik Burns edytował ten post 21 marzec 2017 - 11:16

• 0

#11 BlasiusG

BlasiusG
  • Użytkownik
  • 162 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 21:54

Przede wszystkim spróbować, a nie z góry myśleć "Zepsuł mi lumę. Szkoda. No trudno". Dzięki takim postawom wielu sprzedawców i usługodawców właśnie zyskuje przekonanie, że mogą byle co i byle jak bo klient to dla nich jak poddany (czyli tak jak było gdy byłem "maleńki" i pani na poczcie, w spożywczym czy w banku to była królowa, której klienci nie śmieli uwagi na nic zwrócić).
  • 0

#12 acetabular

acetabular
  • Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 13:36

A co myślicie o wodoszczelności? Bo oczywiście nie mogł sprawdzć szczelności, bo nie ma urządzenia. Czy jeżeli wszystkie uszczelki są sprawne i nasmarowane to mogę sądzić, że zegarek jest szczelny? przynajmniej w potrzebach domowych?

• 0

#13 Burns

Burns

Burns

• 10010 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 14:41

A co myślicie o wodoszczelności? Bo oczywiście nie mogł sprawdzć szczelności, bo nie ma urządzenia. Czy jeżeli wszystkie uszczelki są sprawne i nasmarowane to mogę sądzić, że zegarek jest szczelny? przynajmniej w potrzebach domowych?

wrozenie-z-fusow.jpg

• 0

#14 acetabular

acetabular
  • Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 14:43

wrozenie-z-fusow.jpg

:mellow:

• 0

#15 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 3492 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 23 marzec 2017 - 15:31

Do mycia rąk starczy, a dalej to kto wie...

Zmień zegarmistrza

• 0

#16 Master Yoda

Master Yoda
  • Moderator
  • 16498 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 17:14

:mellow:

Wróżenie z fusów.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych