Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slony

''Kropka na białym czy krzyżyk na czerwonym'' - Japonia czy Szwajcaria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od początku roku w moich rękach przewinęło się wiele zegarków ale żaden poza GW-9400 nie został do dzisiaj.

Przeglądałem masę w internecie, trochę w kieleckim TT i Dubajskim Mallu i pewnie w najbliższym czasie w Wawie ale  wybór jest prosty - Omega Speedmaster  :wub:

Wybrać, a szczególnie Omegę jest najłatwiej  :D... gdybym miał 6-7 razy więcej gotówki :angry:

Ograniczony jestem do ok 25 portretów Władka Jagiełły. Import jak najbardziej w chodzi w grę, opłaty jestem w stanie ominąć. Używki również.

Styl preferuje dowolny poza indeksami z cyframi rzymskimi.

Na pewno chciałbym :

- automat

- WR >50 

- bransoleta

- R > 41mm - nadgarstek 20-21

 

Przypadły mi do gustu wizualnie :

- Epos Sportive Diver (poszukać używki nie problem)

- Davosa Argronautic Lumis (właściwie same plusy, WR, tryt, bransa może jedynie zawór helowy)

- Certina DS-1 (czarna tarcza) (rozmiar)

OrientStar SEL05003W0 (bardzo mi się podoba ale jest za mały i WR50)

- Hamilton Pan Europ (wiem że jestem na bazarku ale raczej za tyle sprzedający się nie zgodzi  :rolleyes: )

- Glycine Combat 6 (jednak jakaś część mnie po ostatnich postach w dziale Glycine odradza mi to oraz WR50)

- Tissot Le Locle (ideksy tu mi się wyjątkowo podobają ale WR 30)

I tak dalej i tak dalej... wymieniłem tylko jednego japończyka przez ich symbole które ze są trudniejsze do zapamiętania niż oznaczenia szwajcarów.

 

Oprócz pomocy przy wyborze ważne jest dla mnie również czy warto kupić już zegarek z ETĄ i swiss made ? czy ETA będzie lepsza od Seikowego automatu przy założeniu że kosztuje tyle samo ? 

Mimo wszystko ciągnie mnie do pierwszego szwajcara ale właśnie przez temat Glycine trochę zwątpiłem...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tu tylko jednego posta.... Bo potem się będę denerwować :) :)

Ja stawiam na Japonię. ORIENT STAR. Bardzo dobre, dokładne werki in house, zegarki wykonane dokładnie i precyzyjnie, o świetnym stosunku cena jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_C006.428.11.051.00.html

minus rabat

 

jeżeli nie przeszkadza Ci grubość. Zaleta względem zwykłej ds-1 - większy rozmiar, zauważalnie.

 

http://www.zegarmistrz.com/Certina_C0294071105100_DS_1_Gent_Powermatic_80_C0294071105100-7422.html

 

ta myślę, że będzie za mała pomimo, że jest ciut większa od zwykłej ds-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.